Co nowego w MZK Starachowice?

3821.nsmed

Z początkiem lutego zmniejszy się liczba kursów weekendowych Miejskiego Zakładu Komunikacji, planuje się też likwidację papierowych biletów i zastąpienie ich „E-portmonetkami”.

Pomimo wysokich cen paliw, MZK nie podwyższy cen biletów w tym roku – poinformował prezes spółki Jarosław Kateusz.

Zarząd Spółki musiał podjąć działania, aby w związku z dużym kosztem cen paliw, Miejski Zakład Komunikacji nie ponosił strat. W związku z tym poddano analizie ostatnie trzy miesiące roku 2011 i wyznaczono kursy, które były nierentowne.
Okazało się, że w sobotę po południu oraz w niedzielę, autobusy jeździły prawie puste. Postanowiono, że liczba kursów w weekendy zostanie z początkiem lutego zmniejszona, tak aby jeździł jeden autobus na jednej linii.

Ponadto mówi się o likwidacji biletów papierowych i wprowadzeniu biletów elektronicznych, ale jak informuje Kateusz, nie wiadomo czy będzie podjęta decyzja o wprowadzeniu takich zmian.

Osoby uprawnione do do bezpłatnych przejazdów, a także te, które korzystają z biletów okresowych już posiadają swoje „E-portmonetki”.

Jeśli bilety papierowe zostaną zlikwidowane to będzie to duże działanie oszczędnościowe dla MZK, który nie będzie musiał ponosić kosztów ich wydruku.

Nawet jeżeli bilety elektroniczne zostaną wprowadzone, to „normalne” bilety pozostaną. Będzie je można kupić u kierowcy.

Samo wyrobienie biletu elektronicznego jest bezpłatne, a można tego dokonać w siedzibie spółki Miejskiego Zakładu Komunikacji. /GM/

Fot. archiwum 

Dodane: 25.01.12

Komentarze użytkowników

kierowca MZK | 2012-01-25 12:37:22 napisał(a):

Łaskawcy, cholera, nie podnoszą cen biletów bo i tak są bardzo drogie a podniesienie ich przy zmniejszeniu ilości kursów, to byłaby już zakrawa na niezły przewał. Dobrze, że mam swoje autko, mimo wysokich cen paliw i tak jeżdżę taniej niż autobusem.

Don Corleone | 2012-01-25 16:04:21 napisał(a):

Wspaniale, ostatni autobus z południa o godz. 21:18...

TST | 2012-01-25 16:14:23 napisał(a):

Niech sobie w sadzą w d..e te swoje usługi 90% kierowców z MPK to chamy jakich mało.Czują się bezkarni myślą że im wszystko wolno,o kulturze na drogach nie wspomnę bo to już przechodzi ludzkie pojęcie.Najbardziej jest irytujące zachowanie przy włączaniu się do ruchu podczas ruszania z przystanku wiele razy zmusił mnie taki palant do gwałtownego hamowania.
PANIE DYREKTORZE PROSZĘ!!! pozakładać dodatkowe lusterka wsteczne w autobusach żeby pańscy pracownicy zaczeli z nich korzystać i wysłać na kurs doszkalający.
Wiem wiem kierowcy autobusu powinno sie ułatwić włączenie do ruchu,ale to jest co innego niż wymuszanie przez nich pierwszeństwa w myśl powiedzenia "duży może więcej"
Teraz zaopatrzyłem się w kamerkę i będę nagrywał takie zachowanie. Zobaczymy co pan na to?

PASAŻER | 2012-01-25 17:12:07 napisał(a):

Kierowcy w ogole chyba jeździc nie umieją wsytarczy spojrzec na zderzaki przy jelczach co wymienią to za tydzien już gdzies strzeli nowe merce zderzaki poprzycierane many to juz w ogole remont gewneralny by sie przydal z wierzchu cale poprzycierane poobijane :( ehhhhh szkoda slow tyle pieniedzy kosztuja nowe wozy a tu tak sie wlasnie robi ;(

tst | 2012-01-25 18:53:31 napisał(a):

Kierowcy jeżdżą złośliwie i tyle,szkoda mówić co wyprawiają na drodze.

gość_112 | 2012-01-25 19:22:01 napisał(a):

W Warszawie, Trójmieście gdy puści się autobus z przystanku to kierowca ładnie podziękuje światłami, a u nas faktycznie bardzo trzeba uważać, żeby w bok nie uderzył.
A ponadto częsty zwyczaj - kierowca autobusu wrzuca kierunkowskaz i od razu jedzie nie patrząc nawet czy obok nie ma samochodu.

art_q | 2012-01-25 19:27:41 napisał(a):

A może lepszym pomysłem na sobotnie popołudnie i niedzielę jest stworzenie systemu przesiadkowego w jednym centralnym punkcie miasta? (na wzór nocnych autobusów z dużych miast np. z Lublina) Autobusy rozjeżdżałyby się w różne strony miasta z jednego punktu miasta o tej samej porze. (np. Dworzec Zachodni, czy Wschodni). Jechałoby się dłużej, ale zawsze by się dojechało wszędzie i na taki system potrzeba mniej autobusów niż obecnie.

qwertyuiop | 2012-01-25 21:03:33 napisał(a):

co to ma byc
1, jak chce sie dostac do miasta to trzeba isc na piechote albo taxi zamawiac lub pociagiem
2,niekturzy kierowcy sa okropni (wyzucil kolesia z autobusu )
3,kanarów nie powinno byc bo sa upiedliwe (szczegulnie ta baba) dziekuję za przeczytanie

BAZA MZK | 2012-01-25 22:37:34 napisał(a):

Najgorsza jest ta baba na bazie co bilety ładuje Jezu jak można tak śmierdziec potem.......

siemanko | 2012-01-26 15:06:15 napisał(a):

jak moze niebyc ostatniego kursu 19tki ok 22? to jest niemozliwe zeby ostatni kurs byl o 21 hahaha i za co ludzie maja placic te 100zl? jak kursow jest jak na lekarstwo

eliot | 2012-01-27 12:14:28 napisał(a):

Wobec szlonych cen ropy, czs poyśleć o alternatywnych rozwiązaniach, a może trolejbus ?.

natępna propozycja | 2012-01-30 08:22:57 napisał(a):

Produkowane są autobusy gazowe w Starachowicach i elektryczne bodaj W Solcu Kuj,
Pokazane były na kieleckich Targach

Artur | 2012-02-01 08:47:24 napisał(a):

w starachowickich autobusach mzk tej zimy temperatura wynosi niestety -10 stopni nie wiem dlaczego kierowcy nie grzeją czyżby chodziło o oszczędność paliwa a zarówno o większą pensie, ale niestety bilety drożeją a człowiek muś dygotać z zimna już nie chcę w wspominać o dzieciach tych którzy jadom do szkół, a co mowa o małych

sebas | 2012-02-03 08:02:53 napisał(a):

Dlaczego w autobusach kierowcy nie włączają ogrzewania?!!! Przecież to są jakieś jaja!!

pasażer | 2012-02-06 12:41:21 napisał(a):

Co nowego w MZK- Starachowice? Chyba weszły nowe przepisy dla pasażerów, bo w/g kierowcy autobusu linii 23 / w dniu 05.02.2012r w godzinach dopołudniowych/nie chciał otwierać przednich drzwi przy wsiadaniu. Stwierdził, że skoro jest zima to ich nie będzie otwierał i mozemy sobie dzwonić na skargę! A może warto od czasu do czasu włączyć ogrzewanie w autobusie? Tylko dziwne jest to dlaczego inny kierowca autobusu linii 22 / też w tym samym dniu w godzinach dopołudniowych/ otwierał drzwi ? Czyżby On nie zauważył , że jest zima? Jemu było ciepło, bo włączył ogrzewanie! Jeśli się coś zmieniło przy wsiadaniu i wysiadaniu , to warto zmienić na drzwiach wywieszki! Masz rację TST, że kierowcy są okropni!. A może Pan Dyrektor od czasu do czasu przejrzał monitoring w autobusie?

Pasażer | 2012-02-07 23:11:53 napisał(a):

do redakcji Starachowice net
Prosze o zobaczenie rozkładu jazdy autobusów w miesiącu luty chyba tylko? niema połowy kursów i lini czy to zakrawa na kpine? prosze przeczytać linie z radomskiej jak mamy funkcjonowac w tym miescie?
O tym nienapisaliscie przestoje po 3 godz polowa kursów zlikwidowana na poludnie wszystkie, prosze o interwencje dlaczego o tym wczesniej nie pisaliscie tylko popeline prezesa? Dlaczego napisaliscie o ograniczeniu weekendowych kursów a polikwidowali całe linie i to na tygodniu?

pani | 2012-02-08 17:48:04 napisał(a):

Kto miał taki mądry pomysł,aby zlikwidowac autobus, ktorym starsi ludzie dojeżdzali do kościoła na ul.Radomskiej-kurs o godz,10,44 z ulicy Piłsudskiego.Mam bilet tylko nie mogę z niego korzystac.Fatalnie,bo płacę , a nie jeżdzę, co to za łaska, oszczędności ale z sensem a nie bezmyślnie.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie