Czterech nietrzeźwych kierujących i z zakazami prowadzenia pojazdów

11403.nsmed

Przez ostatnie 3 dni policjanci Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zatrzymali 4 kierujących, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości, dwóch z nich posiadało zakazy prowadzenia pojazdów.

Od piątku do niedzieli funkcjonariusze starachowickiej komendy Policji zatrzymali 4 kierujących pojazdami, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. W piątek policjanci na terenie gminy Mirzec zatrzymali 31-letniego kierującego seatem, który prowadził pojazd pomimo aktywnego zakazu oraz mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Natomiast w sobotę po południu w gminie Brody kierujący oplem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. Kierujący pojazdem po tym jak zjechał w boczną drogę porzucił pojazd i próbował uciekać pieszo. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę. Okazało się że 40-latek ze Starachowic miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz wszyscy kierowcy odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, a nie zatrzymanie się do kontroli pomimo wydania polecenia przez osobę uprawnioną do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. PK

Źródło: KPP Starachowice

Dodane: 10.06.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie