Czwartkowy raport. #koronawirus w powiecie i województwie

12575.nsmed

Rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego Ewa Łukomska informuje w wieczornym komunikacie dla mediów, że obecnie na terenie województwa świętokrzyskiego: 

- 40 osób jest hospitalizowanych, 

- 4024 osoby są poddane kwarantannie, 

- 595 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Komunikat starosty Piotra Babickiego w sprawie Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. 

Wielu mieszkańców powiatu poszukuje informacji w sprawach związanych z orzecznictwem. Tak szybko, jak to było tylko możliwe uruchomiliśmy infolinię - 41 275 42 32. Zachęcam do skorzystania.

Przy okazji przypominam, że Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności zawiesił przyjmowanie wniosków o wydanie orzeczeń o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności, karty parkingowej, legitymacji dokumentującej niepełnosprawność, legitymacji dokumentującej stopień niepełnosprawności oraz duplikatu legitymacji.

Odwołane są również posiedzenia składów orzekających Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

Komunikat Ministerstwa Zdrowia sprzed godz. 19.00

Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1163 / 14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Komunikat starosty Piotra Babickiego, po godz. 21.30

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował dziś o przyznaniu 1,1 mln zł dla szpitala w Starachowicach na walkę z epidemią koronawirusa. Pieniądze będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i środków ochrony.

Do Szpitala trafiła kawa od firmy Woseba.

Pan Paweł Bado przekazał 1000 maseczek, 25 kombinezonów na potrzeby szpitala oraz obiady dla strażaków i policjantów dyżurujących przy wejściu do lecznicy.

Woda mineralna, soki i napoje trafiają z różnych hurtowni.

Pan Marian Kwiecień, właściciel Zakładu Surowców Chemicznych i Mineralnych Piotrowice II zadeklarował przekazanie pieniędzy na zakup nowego respiratora.

Pracownicy aptek zlokalizowanych przy ul.: Miodowej, Lipowej, Hutniczej, Rynek 38 w Starachowicach, a także w Wąchocku połączyli siły. Przygotowali paczkę dla oddziału zakaźnego, w której znalazły się 3 ciśnieniomierze, 19 żeli pod prysznic i 20 opakowań rękawiczek nitrylowych.

Do grona pomagających bezpłatnie specjalistów, dołączył nieoceniony i niezawodny psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień, pedagog resocjalizujący - Marcin Rzeczkowski. Będzie udzielał bezpłatnie telewsparcia zakażonym pacjentom szpitala.

Pierogi, pizzę i ciasto dla pracowników szpitala własnoręcznie, w ramach wdzięczności wykonała Pani Małgorzata Joanna Bębas.

„Gruby Benek” czyli Pan Mirek Ciosk przekazał pizzę dla pracowników szpitala.

Do grupy Widzialna ręka – Starachowice zgłaszają się wciąż nowe osoby, które chciałyby pomóc. Organizowana jest m.in. ekipa transportowa. Aż serce rośnie patrząc na te wszystkie pozytywne sygnały.

 

W szpitalu przebywa obecnie 32 pacjentów: 25 oczekuje na wynik (czyli jest w trakcie diagnozowania), 7 osób z potwierdzonym zakażeniem.

Fot. FB Ministerstwo Zdrowia 

Dodane: 26.03.20
Tagi:

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie