Do połowy grudnia ulica Zacisze będzie wyremontowana

13600.nsmed

Radni Rady Miejskiej na ostatniej sesji zabezpieczyli środki w budżecie miasta na ulicę Zacisze i na początku tego tygodnia magistrat ogłosił przetarg na wykonanie ulicy Zacisze w Starachowicach wraz z budową kanalizacji deszczowej.

Główny zakres zamówienia obejmuje:

- budowę kanalizacji deszczowej w ul. Zacisze z odprowadzeniem wód opadowych przyłączem kanalizacyjnym do istniejącego kanału deszczowego w ul. Owocowej w Starachowicach, łączna długość robót wynosi 435,5 mb;

- roboty drogowe – odcinek długości 540,6 mb: przygotowanie terenu, roboty ziemne związane z profilowaniem koryta, ułożenie krawężników i oporników, wykonanie warstw konstrukcyjnych, wykonanie zieleni w formie trawników, prace wykończeniowe.

Termin realizacji zamówienia – wymagany – do dnia 15.12.2020 r.

Z sesji Rady Miejskiej 

- Oczywiście należy realizować wszystkie ulice szutrowe. Kiedyś, w tamtej kadencji, dyskutowaliśmy, że należy uzgodnić kolejność, w której będą realizowane, ważność tych ulic. Taki ranking został przygotowany, pewno gdzieś tam jest w urzędzie. I co tego wynika? Wynika, że realizowane są zadania jakby w dużej rozbieżności z tym rankingiem. Po drugie, pan prezydent odpowiedział mi, że z uwagi, że są środki unijne, będzie przede wszystkim realizował te zadania, które mają szansę na uzyskanie środków zewnętrznych, czy unijnych czy rządowych. Czy ta metodologia jest zachowana? Czy na ulicę Zacisze - potrzebną, żeby tu nie było kwestii, że mi się to nie podoba, że nie chcę Zacisza - mnie się tylko nie podoba w jaki sposób się to tłumaczy. Zależy od okazji i sytuacji. Czy na ulicę Zacisze zostały pozyskane środki zewnętrzne? Czy to będzie ze środków miasta? - Pytał na sesji Rady Miejskiej radny Sylwester Kwiecień. 

- Nie uzyskaliśmy, żadnego dofinansowania - odpowiedziała na sesji zastępca prezydenta ds. gospodarczych Ewa Skiba.

Viva UbezpieczeniaReklama

W sprawie harmonogramu remontów ulic głos zabrał także radny Tomasz Andrzejewski, którego zdaniem lista ulic do remontu przyjęta kilka lat temu, powinna zostać podana do publicznej wiadomości. - Niech mieszkańcy wiedzą, że ich ulica np. będzie remontowana w tym i w tym czasie. I to jest klarowana sytuacja i nie ma problemu - powiedział radny Andrzejewski. 

Urząd informuje 

- Gmina posiada opracowany program przebudowy i modernizacji dróg gminnych oraz dróg o nawierzchni nietrwałej w Starachowicach, jest to dokument wewnętrzny organu wykonawczego. Ulica Zacisze, na realizację której został ogłoszony przetarg w powyższym harmonogramie jest uwzględniona na pozycji 8 po ulicach: Por Jurka, Parcelowej, Mieszała, Jagodowej, Majówka (garaże), Piaskowej i Staropolskiej. Wszystkie z wymienionych ulic zostały przebudowane, kolejna na liście była ul. Zacisze - odpowiada na pytania Redakcji rzecznik Urzędu Miejskiego Iwona Tamiołło. 

Dodane: 17.09.20

Komentarze użytkowników

Cobretti | 2020-09-17 08:38:33 napisał(a):

Dobrze,że będzie zrobiona ta ulica ale zasady ,którymi Materek tłumaczył kolejność realizacji inwestycji ,zwłaszcza pozyskanie środków zewnętrznych na realizację zostaje złamana a więc proszę się już na to więcej nie powoływać.Czyli nie ma już żadnych zasad,jest wolnoamerykanka,ile mieszkańcy przez radnych wymusza ,tyle będą mieli.Pewnie jest też jakaś inna bardzo ważna inwestycja bez dofinansowania w perspektywie,mylę się ?Od czegoś trzeba zacząć... ha

Termin | 2020-09-17 09:18:21 napisał(a):

Dopiero został ogłoszony przetarg, nie ma wykonawcy a już ogłoszono , ze ulica będzie wykonana. Termin 15 grudnia jest wirtualny i nierealny żeby nie powiedzieć wzięty z kosmosu.

Przetarg | 2020-09-17 09:30:49 napisał(a):

Ogłoszenie przetargowe jest wadliwe bo nie zawiera wzoru umowy a to jest obowiązkowe.

Cobretti | 2020-09-17 09:36:36 napisał(a):

Tyle osób pracuje,kieruje,nadzoruje,kontrasygnuje.Prezydent,vice,kierownik,pracownik,radca,skarbnik. Jakiś niefart ma ostatnio prezydent.

Falconetti do Cobretti | 2020-09-17 10:22:55 napisał(a):

To nie niefart. Jego pretorianie i On, wzajemnie się zrepozycjonowali. Zrobił się totalnie patologiczny układ. Każdy tam już myśli o osobistych korzyściach. Pomyśleć, że mogło być inaczej. Facet to co miał, rozmienił na drobne. Daliśmy Mu na start bardzo dużo.

Cobretti | 2020-09-17 11:12:18 napisał(a):

Ja na jego miejscu to bym się rozejrzał dokładnie kto i co robi prywatnie i do czego ten urząd niektórym jest potrzebny.Przeprowadziłbym weryfikacje zgody na prowadzenie działalności, jeśli takie wydawał.Może komuś po prostu często brakuje na urząd czasu i stąd zdarzają się niedoróbki.Moim zdaniem powinno się zdecydować albo jestem urzędnikiem albo zajmuje się czymś innym.Jak ktoś jest taki mocny to proszę bardzo na wolny rynek ale bez ZUS i pensji od gminy...

mieszkaniec | 2020-09-20 20:29:58 napisał(a):

Ulica Partyzantów i całe Osiedle Las to SYSTEMATYCZNIE ZALEWANE PEŁNE KAŁUŻ BEZDROŻA - bo są to ruiny ulic z dołami brakami asfaltu STAN KRYTYCZNY a tu zajmuje się najmądrzejszy planista miasta pan M uliczką którą przechodzi około 5 osób dziennie. To co obserwujemy w mieście to brak jakiegokolwiek planu tylko, żeby była fotka wiecznie uśmiechniętego pana M to tu cyknie 3 metry jakiejś uliczki i jeszcze 2 metry innej i HURRRRA CIESZCIE SIĘ MIESZKAŃCY. On się chyba z nas śmieje, że daliśmy się tak wykiwać. RATUNKU DLA MIASTA.

Cobretti | 2020-09-20 22:24:04 napisał(a):

Wreszcie ktoś załapał o co w tym chodzi.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie