Duży sukces w Małej Lidze

9679.nsmed

Młodzi zawodnicy Barakudy Starachowice wygrali pierwszą rundę pływackiej Małej Ligi rozgrywanej w ramach Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Kolejne zawody już w kwietniu w Sandomierzu.

Podopieczni Bartosza Staneckiego i Wojciecha Szlęzaka udanie rozpoczęli rywalizację w tegorocznej edycji Małej Ligi. Reprezentanci SKP Barakuda w pierwszych zawodach cyklu o punkty walczyli na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim. Walka zakończyła się sukcesem naszej reprezentacji, która okazała się najlepsza z grona ośmiu świętokrzyskich klubów.

Barakuda zdobyła łącznie 342 punkty i po pierwszych zawodach prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą 106 „oczek” nad Koroną Swim Kielce. Trzecie miejsce zajmuje Foka Sandomierz z dorobkiem 187 punktów.

W starachowickiej drużynie gratulacje należą się wszystkim naszym reprezentantom, którzy swoją postawą dołożyli cenne punkty do łącznego wyniku. Szczególne wyróżnienia należą się jednak kilku pływakom, którzy osiągnęli niezwykle cenne wyniki.

W rywalizacji mężczyzn Kacper Świercz w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym uzyskał czas 32.46. W tej samej konkurencji znakomicie popłynęli jeszcze Jan Olesiński (33.94) oraz Oskar Jaroński (35.24). W gronie najlepszych wyników rundy znalazło się miejsce również dla Bartłomieja Kasperkiewicza, który w rywalizacji na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym uzyskał czas 3.11.30.

Wśród kobiet na szczególne wyróżnienie zasłużyły: Beata Woźniak, Weronika Kowalczyk oraz Maria Jędrzejewska. Woźniak przepłynęła dystans 50 metrów stylem dowolnym w 36.39. Z kolei Kowalczyk oraz Jędrzejewska rywalizowały na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym. Weronika uzyskała czas 3.08.37, a czas Marii na mecie wyniósł 3.12.02.

fot. FB SKP Barakuda

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Dodane: 15.03.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie