Dwa wnioski z gminy Mirzec z dofinansowaniem

11159.nsmed

Dwa wnioski złożone przez gminę Mirzec do programu „Razem bezpieczniej” znalazły się na liście projektów zatwierdzonych do finansowania.

To jedyne wnioski w z powiatu starachowickiego, które pomyślnie przeszły ocenę prowadzoną przez Międzyresortowy Zespół ds. Programu „Razem Bezpieczniej”, działający przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do MSWiA z całego kraju wpłynęło 320 wniosków, z czego 24 z województwa świętokrzyskiego. Do dofinansowania z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań imienia Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020 zakwalifikowanych zostało 109 wniosków, z czego tylko 6 z województwa świętokrzyskiego. Dwa z nich będą realizowane na terenie gminy Mirzec.

Pierwszy wniosek „Bezpieczeństwo pieszych w sołectwie Trębowiec” zakłada budowę aktywnego przejścia dla pieszych oraz modernizację oznakowania pionowego na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą gminną w Trębowcu. Dodatkowo planowane jest przeprowadzenie spotkań informacyjnych, instruktażu dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz szkoleń z pomocy przedmedycznej dla rolników. Wysokość wnioskowanej kwoty na realizację projektu wynosiła 50.000 złotych i tyle gmina Mirzec otrzymała na wykonanie zadania. 

Gmina będzie też realizować projekt „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na drogach gminnych”. Gmina wnioskowała o 25.000 złotych na jego realizację i tyle też pieniędzy otrzymała. W ramach projektu na czterech drogach gminnych (Małyszyn – Krzewa, Mirzec Stara Wieś, Gadka Majorat i Poddąbrowa – Langiewicza – Malcówki) planowany jest montaż barier energochłonnych w miejscach szczególnie niebezpiecznych, doświetlenie tych miejsc, montaż barierek ochronnych z oznakowaniem oraz przeprowadzenie działań edukacyjnych w szkołach na terenie gminy Mirzec. Warto dodać, że wszystkie odcinki dróg, na których będą prowadzone inwestycje poprawiające bezpieczeństwo zostały wyremontowane w 2018 roku.

Info: UG Mirzec

Dodane: 09.04.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie