Dwa wypadki w ciągu trzech godzin

11409.nsmed

Wysoka temperatura nie jest sprzymierzeńcem kierowców. Na terenie powiatu starachowickiego w ciągu trzech godzin doszło do dwóch wypadków.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Mircu, w okolicy Urzędu Gminy. Kierujący Skodą 31-letni mężczyzna z województwa mazowieckiego podróżował z trójką pasażerów. Byli to: dwoje obywateli Estonii i jedna osoba z Brazylii. W pewnym momencie kierujący zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do czołowego zderzenia w kierowcą Audi. Finał sprawy będzie w sądzie. Sprawcy wypadku policjanci zatrzymali prawo jazdy. Kierowca był trzeźwy. Na miejscu obecne były wszystkie służby. Troje pasażerów ze Skody oraz 67-letni kierowca z Audi zostali zabrani do szpitala na badania.

Do kolejnego zdarzenia doszło około południa w Parszowie. O tym jak bardzo potrzebne są obwodnice Parszowa, Wąchocka, Starachowic mogli przekonać się kierowcy stojący w samo południe w ogromnym korku. – W zdarzeniu w Parszowie udział brały cztery samochody. Renault Scenic, Renault Clio, Citroen oraz Mercedes. Kierujący pierwszym samochodem 65-latek ze Starachowic chciał skręcić w lewo, z drogi krajowej w drogę podporządkowaną. Przepuszczał nadjeżdżające z naprzeciwka samochody. Zarówno kierujący drugim samochodem 35-latek ze Starachowic i trzecim 29-latek ze Starachowic zatrzymali się. Nie zatrzymał się ostatni pojazd i w efekcie domina uszkodzone zostały wszystkie cztery pojazdy. Mercedesem kierował 23-latek z gminy Wąchock i to on jest sprawcą zdarzenia. Mężczyzna był trzeźwy – informuje rzecznik starachowickich policjantów starszy sierżant Paweł Kusiak i dodaje, że do szpitala została ciężarna pasażerka z Clio. 

Dodane: 11.06.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie