Dyrektor starachowickiego Sanepidu jest przerażona zachowaniem ludzi

12968.nsmed

W tym tygodniu w powiecie starachowickim u ośmiu osób doszło do zakażenia koronawirusem. Część zachorowań wyjaśnia w rozmowie z portalem dyrektor starachowickiej stacji sanitarno-epidemiologicznej Ewa Dróżdż.

- Jedna osoba i jej źródło zakażenia powiązane jest z otoczeniem medycznym, dwie osoby są pracownikami zakładu Animex oraz dwie inne osoby, niepowiązane z wymienionymi źródłami. Są to mieszkańcy ościennych gmin: Brody, Wąchock, Pawłów Mirzec. Na chwilę obecną około 100 osób zostało skierowanych na kwarantannę, bez możliwości opuszczania miejsca zamieszkania, a będzie ich prawdopodobnie dwa, trzy razy więcej - mówi dyrektor Ewa Dróżdż i dodaje, że jest przerażona oraz jest jej przykro, ponieważ jej zdaniem ludzie zapomnieli o pandemii.

- To co wynika często z postępowań epidemiologicznych, kiedy poszukiwane jest miejsce kontaktu człowieka z wirusem, wynika że ludzie się goszczą. Zachowują się, jakby zapomnieli, że jest pandemia. Nie noszą maseczek, nie zachowują dystansu. Pandemia wraz ze zdjęciem obostrzeń nie wygasła - mówi dyrektor Dróżdż i apeluje do mieszkańców o noszenie maseczek i nie na szyi.

- Przez noszenie maseczek chronimy siebie i innych. Zapobiegamy transmisji wirusa z człowieka na człowieka w przestrzeni publicznej. Zwalczenie pandemii wirusa zależy od nas samych - apeluje Ewa Dróżdż.

Dodane: 21.05.20 | komentarze (25)
Tagi:

Komentarze użytkowników

gość | 2020-05-21 15:21:54 napisał(a):

Bo ze społeczeństwem trzeba współpracować. Informować, edukować. Brak informacji powoduje, że ludzie myślą że jest całkowicie bezpiecznie.

Do Gość | 2020-05-21 15:37:50 napisał(a):

Dokładnie, a gdzie był sanepid jak w pwik był zainfekowany pracownik? Mnie przeraża podejście sanepidu, zresztą nie tylko przy okazji wirusa.

Kos | 2020-05-21 15:39:23 napisał(a):

Nie strasznie ludzi wymyślonym świrusem. Narodzie otwórz oczy i zdejmij te kagańce! Niech wam się mózgi dotlenią.

Gość | 2020-05-21 15:58:36 napisał(a):

A może nie trzymać w tajemnicy,opowiedzieć o zachorowaniach w Animex,o gościu z Wąchocka,gdzie bywał,z kim przebywał,a w końcu był chory.NIE PRZERAŻAĆ,rzetelnie informować a sami ludzie się będą pilnować.Co z produkcją w Zakładach Miesnych?Czy jest bezpiecznie?

arti | 2020-05-21 16:04:32 napisał(a):

a pracownicy oświaty mieć testów nie będą mieli, bo na rabatki kasy zabraknie

Ale jak ujadać przestali o przełożeniu wyborów | 2020-05-21 16:22:24 napisał(a):

XD

Mk | 2020-05-21 17:16:56 napisał(a):

Wiem, że PSSE w Starachowicach ma w tej chwili dużo pracy. Uważam jednak, że należą nam się bardziej szczegółowe informacje, odnośnie zachorowań w naszym powiecie.

Sokół do Kosa | 2020-05-21 17:37:31 napisał(a):

Kos, jesteś upośledzony umysłowo czy po prostu głupi? Z rególy ludzie, którzy nie są w stanie ogarnąć intelektem rzeczywistości wymyślają teorie spiskowe lub ślepo w nie wierzą.

Ja | 2020-05-21 18:20:59 napisał(a):

Gdzie my żyjemy chyba w równoległych światach bo u niektórych wirusa nie ma tylko dlaczego ludzie umierają liczeni już w setkach tysięcy ale jak cos trudno rozumem ogarnac to lepiej powiedziec ze tego nie ma i ,,wszystko jest w porządku i jesteśmy świetnie przygotowani,, ...

Krokodyle łzy | 2020-05-21 19:19:57 napisał(a):

I słusznie że pani dyrektor jest przerażona.
Informacja o zakażonych do tej pory była po prostu żadna.
Np. Animex drugi przypadek ?
Facet z rozbioru prawdopodobnie.
Tam pracuje armia ludzi jeden koło drugiego. Powinni być przebadani wszyscy i pracownicy techniczni którzy tam przebywali. Taka liczba ludzi pewnie przerasta starachowicki sanepid. Oby tylko się to nie skończyło jak w fabryce mebli w Kępnie.
A coś jest na rzeczy bo Animex wysłał na urlopy wszystkich pracowników po 60-tym roku życia.

SSM | 2020-05-21 19:31:03 napisał(a):

Wogóle brak przygotowania trzeci miesiąc ludzie odcięci od leczenia 3/4 łóżek stoi niewykorzystanych w szpitalu a chorych ze skutkami tragicznymi rozwozi się po województwie. Sanepid do tej pory nie zmusił spółdzielni do odkażani wejść do bloków i wind to są potencjalne miejsca zakażeń tysięcy blokowiczówa. Zamykanie targowicy gdzie było zalecenie udostępnianiu handlu na otwartej przestrzeni. No to ludzie szturmowali supermarkety i to była rola sanepidu.

Pracownik | 2020-05-21 19:55:23 napisał(a):

Praca na hali jak to praca, ludzie ubrani i w miarę z zachowanymi odstępami ale niech zakład pokaże co się dzieje na przerwach i w szatniach po zakończeniu pracy. To ogromne szczęście że jest dopiero pięć przypadków ! SANEPID i PREZES zapraszamy !!!!!

zbulwersowana | 2020-05-21 20:09:37 napisał(a):

Przypominam, że od 18.05 pedagodzy już pracują z dziećmi w szkołach i nie zgadniecie jakie otrzymali zabezpieczenia? XD - 3 pary rękawiczek i 2 fartuchy, śmiechu warte. Za chwilę egzaminy i koniec roku, tłumy dzieci wpadną do szkół po świadectwa, czy ktoś o tym pomyślał? Jakie środki ostrożności wdrożono? To wszystko to jakaś totalna porażka

Kobra | 2020-05-21 21:01:09 napisał(a):

niech mnie cmoknie, nie nosilem i nie bede nosil zadnej maseczki. Covid to wymysl NWO

Iza | 2020-05-21 21:08:22 napisał(a):

idąc ulicą można zaobserwować, że ludzie noszą maseczki na brodzie, albo mają odkryty nos. Nikt im nie zwraca uwagi, nie karze mandatem. W sklepach typu market nie przestrzega się ilości osób. Niektórzy zapominają o pandemii. Największą plamę daje spółdzielnia mieszkaniowa z Wojska Polskiego- odkażanie klatek ( zapewne za grube pieniądze ) wygląda tak że mężczyzna ze ścierką i płynem ( tę samą ) przeciera poręczę we wszystkich klatkach danego bloku. Może Sanepid zrobilby im szkolenie. Bo on nie odkaża tylo zakaża

Ziom | 2020-05-21 21:22:42 napisał(a):

Ja przyjąłem się do Animexu teraz nie dawno przepracowałem parę dni tylko nikt mnie nie poinformował że na ekspedycji był tam ktoś z koronawirusem dopiero dowiedziałem się od kolegów tam co pracują pracowałem tam z jednym gościem w poniedziałek z Wąchocka a we wtorek wyslali mnie do domu mam teraz kwarantanne w niedziele każą mi iść na badania do szpitala stołówka tam jest czynna pomimo że był tam przypadek wcześniej z koronawirusem na Manie to jest nie czynna tu otwarta temp mam w normie piszę to bo jest burdel w tym Animexsie jak bym wiedział wcześniej to bym się tam nie przyjmował ja prdl .

Profesor Ciekawski | 2020-05-22 08:32:02 napisał(a):

A mnie dziwi, że dyrektor sanepidu zezwalała na dostarczanie wyrazów sympatii (paczki, kawa, placki, obiady, słodycze etc. ) przez tak długi okres do starachowickiego szpitala. Większość placówek zrezygnowała z tego procederu już na początku pandemii, a u nas lista zdjęć z darami była codziennie podawana na różnych profilach. Może warto zacząć od siebie, a nie dziwić się ludziom......przykład idzie góry.
Jeszcze taka mała uwaga, podczas wizyty Szymona Hołowni w Starachowicach, nasz "mściwie" panujący prezydent robił sobie zdjęcia z jedną panią i dwójką dzieci, na nagraniu widać jak zbliża się do niej i obejmuje żeby zmieścić się w kadrze. Jest bez rękawiczek, nie utrzymuje nakazanego odstępu. Czy potrzeba zrobienia zdjęcia jest u niego silniejsza niż zdrowy rozsądek i przestrzeganie zasad? Dzisiaj jest sesja Rady Gminy, proszę się w takim razie tam udać i zgłosić wszystkie nieprawidłowości do jakich dochodzi u tych zwykłych obywateli i u tych "niezwykłych w czepku urodzonych"

Do przedmówcy | 2020-05-22 08:45:36 napisał(a):

Pańcia z Sanepidu niech się odniesie do sprzątania Lubianki i zdjęcia Materka z małym brzdącem bez maseczki. Ostatnio był art na Interi że małe dzieci są bardziej narażone na wirusy, które opadają poniżej głowy osoby dorosłej stojącej obok.

Narii | 2020-05-22 09:16:48 napisał(a):

Nie ma żadnej pandemii, robią testy falszywie dodatnie i straszą ludzi, maja kontrole, wyłączcie tv a włączcie myślenie to nie boli.

Do do przedmówcy | 2020-05-22 11:14:52 napisał(a):

Jak Pańcia z Sanepidu będzie się zajmowała każdym zdjęciem Materka (a robi ich całkiem dużo i wrzuca po różnych profilach) to ciekawe kto zajmie się koronawirusem

xz | 2020-05-22 11:38:10 napisał(a):

Szkoda że sanepidu nie nadzoruje wojewoda, może wtedy wyglądałoby to inaczej.

Do do do przedmówcy | 2020-05-22 11:52:59 napisał(a):

Zajmować się a odnieść to dwie różne rzeczy. I nie zdjęciem, tylko faktem sprzątania syfu. Ciekawi mnie, czy zbieranie np butelek jest bezpieczne. Mógłby się admin zapytać, tak że zwykłej ciekawości jaki stosunek do tej akcji ma pracownik sanepidu, skoro przeraża ja spotkanie w zaciszu domowym.

Nie Sanepid | 2020-05-22 11:54:11 napisał(a):

No nie wiem czy Sanepid tak dba o bezpieczeństwo nie przyznając kwarantanny osobom, które mieszkają z osobą zarażoną. Tłumacząc wykryto koronkę u mojego znajomego, który mieszka z rodziną i on ma kwarantanne w domu, a reszta członków rodziny, która z nim mieszka nie. Uważam, iż w tym sanepidzie nie pracuje ludzie, którzy używają mózgu.

do nie sanepid | 2020-05-22 12:08:45 napisał(a):

Może chodzi o statystyki? Może musza dobrze wyglądać? Trudno inaczej wytłumaczyć racjonalnie coś takiego.

Les | 2020-05-23 12:57:05 napisał(a):

Trochę mnie przestraszył ten Animex. W USA zamknięto kilka zakładów mięsnych gdy np, stwierdzono kilka przypadków w firmie gdzie pracuje 2000 osób. Wszystkim zrobiono testy. Chyba o nas mniej dbają

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie