Finał akcji „Świętokrzyskie czeka na Ciebie”

11295.nsmed

Starachowice były ostatnim przystankiem proekologicznych akcji odbywających się w ramach projektu „Świętokrzyskie czeka na Ciebie”. Adresatem projektu przeprowadzonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej byli przede wszystkim najmłodsi mieszkańcy naszego regionu, ale i dla dorosłych atrakcji nie zabrakło.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła sekretarz stanu minister Anna Krupka z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. Zarówno Ona jak i prezes zarządu WFOŚiGW Ryszard Gliwiński byli gośćmi specjalnymi starachowickiego spotkania, które odbyło się 17 maja w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kochanowskiego. 

- Nasze województwo słynie z pięknych zabytków, ze wspaniałych walorów przyrodniczych – mówiła na spotkaniu Agata Wojtyszek – żeby ich piękno mogło być przekazywane następnych pokoleniom należy o to zadbać. Wiedzę o tym jak to zrobić chcemy przekazać dzieciom, bo to one są głównymi edukatorami swoich rodziców i dziadków. Do najmłodszych głównie kierujemy cały projekt, ważną bowiem jest edukacja już od najmłodszych lat. 

Trwające blisko 3 godziny spotkanie to m.in. fantastyczne przedstawienie dla najmłodszych. Dzieci z SP nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach doskonale się bawiły w towarzystwie uroczej sroki Irenki, jej marudnego męża Dariusza i Rajskiej Anastazji. Ta ostatnia ptaszyna wprowadziła wszystkich w zagadnienia smogu, zagrożeń jakie niesie za sobą dla przyrody i wszystkich żyjących stworzeń. Nie zabrakło warsztatów interdysplinarnych, koła fortuny, które sypało nagrodami oraz stołu multimedialnego, gdzie dzieci poznawały aplikacje ekologiczne. 

Dla nieco starszej młodzieży Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego przygotował prelekcje i dwa krótkometrażowe filmy edukacyjne. 

Autorka (treść + zdjęcia): Aneta Marciniak

Dodane: 17.05.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie