Głupota, wandalizm czy coś więcej? Czy komuś przeszkadza pizzeria na ul. Wysokiej w Starachowicach?

10440.nsmed

Anna, Ewa, Aleksandra oraz Antonino  od ponad roku prowadzą w Starachowicach przy ul. Wysokiej rodzinną pizzerię. Era Ora, bo tak nazywa się lokal, oferuje pizzę jak z regionu Calabria we Włoszech. Całkiem niedawno w menu pojawiły się makarony. O jakość i smak dba rodzinna mieszanka polsko-włoska. Na budynku, gdzie mieści się pizzeria jeszcze do wtorku 11 września br. wisiały dwie flagi, polska i włoska.

W nocy z wtorku na środę, ktoś podpalił jedną z dwóch wiszących obok siebie flag, flagę włoską. W środę rano właściciele pizzerii przed wejściem zastali rzuconą, spaloną częściowo włoską flagę. Po tym incydencie, w mediach społecznościowych zamieścili zdjęcie spalonej flagi a do niego podpis „Akt wandalizmu czy rasizmu?”. W czwartek 13 września br. po godzinie 19.00 ktoś rzucił kamieniem w ich witrynę. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało, a sprawa została zgłoszona na policję. Być może miejski monitoring coś w tej kwestii pomoże. 

„Przykładnie ukarać sprawców”, „Skandal i granda. Mam nadzieję, że to tylko głupota pijaków. Trzymajcie się!”, „Akt chamstwa i głupoty. Po prostu wielki wstyd” – to tylko niektóre komentarze, jakie klienci zamieścili w mediach społecznościowych pod informacją o spalonej fladze. 

***

Artykuł powstał w uzgodnieniu z właścicielami pizzerii 

Dodane: 13.09.18 | komentarze (8)

Komentarze użytkowników

hoho | 2018-09-13 21:07:58 napisał(a):

Tak * rasizm, nazizm weganizm i telekomunikacja. Szukacie sensacji ? Na pewno banda debili, która to zrobiła zaczytuję się z wypiekami na polickach w książkach 19-nastowiecznych biologów europejskich, o wyższości jednej rasy nad drugą

pl. | 2018-09-13 21:14:11 napisał(a):

Gości ze wschodu bym podejrzewał. Straszna chołota.

Qweaddzxc | 2018-09-13 21:19:52 napisał(a):

Banda idiotow dokonała aktu WANDALIZMU a wy już musicie zrobić z tego sensację i doklejac łatkę rasistow...

@pl. | 2018-09-13 21:21:30 napisał(a):

Wstyd mi za to co się stało ale i za twój komentarz.

Mc2 | 2018-09-13 21:59:22 napisał(a):

Konkurencja?

pl. | 2018-09-14 06:44:55 napisał(a):

Wstyd? Zażenowany jestem twoim komentarzem. Idzie grupa mężczyzn, niosą butelki z wódką, słyszę że mówią po rosyjsku. Obserwuję grupę młodzieżyy, któraa symuluje sex oralny z Halnym, dziewczyna filmuje scenę. Słyszę że mówią po rosyjsku. Widzę grupę młodych mężczyz w charakterystycznych dresach kapiących kosz, zgadnij jaki język słyszę?

Q | 2018-09-14 09:34:20 napisał(a):

Miałem nieprzyjemną sytuację z grupą przeklinającą po rusku i mówiącą łamaną polszczyzną. Robią co chcą i czują się bezkarni. Kiedyś nie miałem nic do "przyjezdnych". Zmieniłem zdanie.
A w TVPis przekaz, że Polakom żyje się lepiej i bezpieczniej. G... prawda

Duxon | 2018-09-14 14:20:22 napisał(a):

Byłem w sobotę koło 14 pod Galardia, na ławkach przed wejściem po jednej i drugiej stronie siedzą ukraincy , obydwie grupy nachlane totalnie, zachowujące się głośno, wulgarnie, piją piwo halne z puchy, przejeżdża koło tej choloty policja, przejechali, zero reakcji. Stada ukraincow zaczynają się panoszyc coraz bardziej. Widzisz typa w skaji, dresach, laczkach, to na bank ukrainiec

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie