Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad: „Starachowice będą miały obwodnicę”

13591.nsmed

Rusza przetarg na prace przygotowawcze do budowy obwodnicy Starachowic w ciągu drogi krajowej nr 42. Ogłoszenie o zamówieniu trafiło do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, a to oznacza, że postępowanie zostanie wszczęte w najbliższych dniach. Obwodnica Starachowic będzie realizowana w ramach Programu budowy 100 obwodnic - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. 

Obowiązki wykonawcy 

Warianty przebiegu obwodnicy Starachowic zostaną opracowane w ramach prac przygotowawczych, na które ogłoszony zostanie przetarg. Wyłoniony w postępowaniu wykonawca będzie miał za zadanie opracowanie Studium-Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej, uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz przygotowanie materiałów potrzebnych do realizacji inwestycji w systemie projektuj i buduj z udzielaniem odpowiedzi na pytania wykonawców w czasie przetargu.  

Bezpieczeństwo i komfort 

Podstawowym celem budowy obwodnicy Starachowic jest zwiększenie przepustowości i płynności ruchu tranzytowego w ciągu drogi krajowej nr 42. Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, odciążenie układu komunikacyjnego miasta.  Wpłynie to na komfort życia mieszkańców, zmniejszenie emisji spalin i hałasu. Nastąpi poprawa dostępności ważnych ośrodków miejskich i obszarów istotnych dla rozwoju regionu w tym Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Nowa inwestycja ułatwi podróże pomiędzy Skarżyskiem-Kamienną, a Ostrowcem Świętokrzyskim. Obwodnica Starachowic będzie stanowiła nowy ciąg DK42 wraz z planowaną obwodnicą Wąchocka i poprawi skomunikowanie drogi ekspresowej S7 z drogą krajową nr 9.  

Viva UbezpieczeniaReklama

Do wybudowania w ramach inwestycji 

Zakładany zakres inwestycji obejmuje budowę drogi klasy GP (głównej o ruchu przyspieszonym) o długości około 14 km, budowę węzła drogowego, skrzyżowań jednopoziomowych umożliwiających powiązanie obwodnicy z istniejącymi drogami i ulicami miejskimi. włączenia do istniejącej drogi krajowej nr 42.  

W ramach inwestycji planowana jest budowa dodatkowych jezdni do obsługi przyległych terenów lub przebudowa innych dróg publicznych. Podczas budowy obwodnicy powstaną obiekty inżynierskie (estakady, wiadukty, mosty, przejścia dla zwierząt, przepusty) urządzenia ochrony środowiska oraz elementy bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego, odwodnienia drogi, kanałów technologicznych, oświetlenia ulicznego i infrastruktury technicznej. 

Inne obwodnice w woj. świętokrzyskim 

W ramach Programu budowy 100 obwodnic w województwie świętokrzyskim powstaną 4 obwodnice: 

Wąchocka w ciągu drogi krajowej nr 42, 

Chmielnika w ciągu dróg krajowych 73/78, 

Osieka w ciągu drogi krajowej 79, 

Starachowic w ciągu drogi krajowej nr 42.

Komunikat prasowy: GDDKiA

Dodane: 14.09.20 | Odsłony: 520 | komentarze (16)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Pytanie | 2020-09-14 13:02:18 napisał(a):

CZY KTOŚ ODWAŻNY ODPOWIE NA PYTANIE : KIEDY TO NASTĄPI ????

Zbyniek | 2020-09-14 18:01:39 napisał(a):

https://youtu.be/IO8K7lmzZ60

Bla bla | 2020-09-14 18:55:23 napisał(a):

Samo bla bla żadnych konkretów, którędy ma w końcu ona przebiegać? Skończyć z tym bełkotem pokazywaniem mapki z której nic nie wynika. Czyli nasuwa się wniosek chcemy obwodnicy tylko nie wiemy, którędy ma przebiegać, to znaczy że nic z tego nie będzie.

muzzy | 2020-09-14 21:43:56 napisał(a):

na automapa juz widac jak bedzie przebiegac ta droga. ostatnio jak jechalem to pokazywala.

Kermit | 2020-09-15 13:35:05 napisał(a):

A ja się pytam co z obwodnicą PÓŁNOCNĄ STARACHOWIC?

Lata mijają a obwodnicy jak nie było tak nie ma !!!!!!!!!!!!!

Lala | 2020-09-15 14:39:11 napisał(a):

Powinni ją mieć co najmniej od 20 lat! Też mi wyczyn!

@ Kermit | 2020-09-15 14:42:25 napisał(a):

Od początku wiadomo było, że to były tylko wyborcze fanaberie Materka jak wiele innych bezsensownych i kosztownych bzdur tylko szkoda, że wywalono kupę kasy. Jak park z bunkrem, nie trafione strefy zieleni z bzdurnym napisem itd itd.

Marek | 2020-09-16 09:52:51 napisał(a):

Do "KERMIT". Jest coś co ci się w ogóle podoba? Mnie się wydaje że jesteś jednym z tych co zaczynają dzień od pisania oczywiście negatywnego. Moja rada, weź się za robotę a od razu zobaczysz świat w innych kolorach. Pozdrawiam.

Cobretti do Marek | 2020-09-16 10:11:02 napisał(a):

Przecież napisał prawdę,takie odczucia ma wielu,co w tym dziwnego ? Przecież gołym okiem widać,że wiele spraw nie wychodzi i się nie udaje,ale na razie bez konsekwencji.Co innego sukces na FB a co innego w realu.

Marek. | 2020-09-16 14:03:13 napisał(a):

Dla jednego to prawda a dla innego to typowa narodowa cechą. Wstać rano i zamiast się ucieszyć że się żyje to dawaj po marudzimy a i komuś dokopać by się przydało. Pozdrawiam.

Cobretti do Marek | 2020-09-16 15:38:14 napisał(a):

Tak jak piszesz by było gdyby rządzący robili to społecznie a nie za comiesięczną pensję płaconą przez gminę lub powiat(czyli de facto przez mieszkańców).Nic dobrego też mnie ze strony tego człowieka nie spotkało poza tym często ironicznym przyklejonym uśmiechem.Chcesz być ślepy to bądz na własne życzenie ale nie namawiaj do tego innych,chyba...,chyba ze jesteś nim ha,wtedy rozumiem jak trudno byłoby krytykować samego siebie ha.Wszystko jest możliwe na tym najlepszym ze światów...

Marek | 2020-09-16 16:02:54 napisał(a):

No i nic z tego co pisałem nie dotarło i nie dotrze. Katuj się człowieku ale beze nie. Pozdrawiam

Cobretti | 2020-09-16 16:17:31 napisał(a):

A co miałoby dotrzeć ? ha ha Zresztą każdy ma własne życie i to jego prawo.Nikt za innego życia nie przeżyje.Mam złe doświadczenia z tak wrażliwymi ludzmi,często finalnie okazywało się,że byli wrażliwi ale tylko na swoim punkcie.Ty ciesz się,że wstałeś,pobiegaj po rosie,porozmawiaj z trawą,pogłaskaj ptaszka,potem ciepłe mleko i miód a ja wole swoje spojrzenie na życie,takie moje prawo...

Maniak | 2020-09-16 18:45:33 napisał(a):

Tu nie chodzi o to czy się komuś coś podoba czy nie tylko obiektywne spojrzenie na działanie i inwestowanie w gminie! A ja jako zwykły zjadacz chleba, osoba postronna oceniam to co dzieje się w gminie niestety negatywnie! Zapowiadało się całkiem obiecująco! Pokazano sporo projektów inwestycyjnych i co i nic. Górę wzięła umiejętność blefu! realizuje się niewiele i byle jak!Kojarzy mi się to z produkcja przed laty samochodów w fabryce Star. Jak się nie wyrabiało to pisano odstępstwa produkcyjne, a później odstępstwa od odstępstwa, a później odstepstwa od odstępstwa od odstepstwa!

Mania | 2020-09-22 08:47:29 napisał(a):

Nieudacznicy przy korycie sutym,a drogi jak nie było tak nie będzie

realia naszego miasta | 2020-09-22 09:21:27 napisał(a):

Miasta nie ma kto posprzątać z zewsząd walających się papierów a obwodnicę będą budować.Toć to sami inżynierowie u nas.Obwodnica będzie taka jakie czyste miasto mamy .WSTYD.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie