Glinik Gorlice vs Juventa-Perfopol Starachowice 2:3

1464.th

Piłkarze drużyny Juventa-Perfopol Starachowice zanotowali pierwsze zwycięstwo tej wiosny pokonując zespół Glinik Gorlice 2:3.

Postawa Juventy już od pierwszych minut meczu dawała podstawy do przypuszczeń, że będzie to dobry mecz mogący zakończyć się zwycięstwem, mimo iż w składzie zabrakło czołowych zawodników leczących kontuzję: Gruszczyńskiego, Tobiszewskiego, Pastuszki i Dudka.
Starachowiczanie nawet wypracowali kilka podbramkowych akcji zakończonych strzałami, jednak były one zbyt słabe, aby pokonać bramkarza Glinika. Co prawda oponenci też atakowali ale również ich akcje nie były skuteczne.
Dopiero w 37 minucie spotkania drużyna gospodarzy z Gorlic mogła triumfować, ponieważ udało jej się zdobyć pierwszą bramkę.
Zaledwie chwilę po wznowieniu gry Juventa zdołała wyrównać za sprawą strzału Karola Kopcia.
Kolejna bramka dla Starachowiczan padła nie długo potem, gdy po podaniu Anduły, Wójcik umieścił piłkę w bramce dając Starachowiczanom przewagę.

W drugiej połowie pierwsi szturm na bramkę podjęli zawodnicy z Gorlic. Jednak bardzo przytomnie zachował się Wesołowski nie dopuszczając do wyrównania.
Kolejna akcja należała do Juventy; Anduła przejął piłkę od Ryńskiego i pewnym strzałem podwyższył na 1:3.
Jedna z kolejnych akcji podbramkowych zakończyła się pechowo dla Juventy, ponieważ w wyniku faulu i podyktowanej jedenastki Starachowiczanie stracili bramkę.

Mimo, iż w końcówce spotkania oba zespoły jeszcze próbowały nacierać na pozycje przeciwnika to wynik już się nie zmienił Juventa pokonała zespół z Gorlic 2:3.

Dodane: 29.03.10 | Odsłony: 666