Gmina Brody chce „piątki”

10447.nsmed

W środę 12 września, z inicjatywy pani wójt Marzeny Bernat odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy w Brodach. Głównym tematem obrad było przywrócenie kursowania autobusów linii nr 5 do Kuczowa i do Dziurowa. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę, w której upoważnili wójta do zwarcia w tej sprawie porozumienia z miastem Starachowice.

- Gratuluję mieszkańcom Kuczowa i Dziurowa skuteczności. Cieszę się, że udało się przegłosować uchwałę dającą możliwość dalszego funkcjonowania linii nr 5 na „starej” trasie. Nie otrzymałem jeszcze oficjalnej informacji od gminy Brody, ale już poleciłem pracownikom, aby w poniedziałek nawiązali kontakt z pracownikami gminy Brody i dograli międzygminne porozumienie. Chcę, aby jak najszybciej to możliwe, linia nr 5 wróciła na „starą” trasę obsługując mieszkańców Kuczowa i Dziurowa. Jest to świetny przykład dla innych miejscowości, że przy odrobinie starań można wydłużyć niektóre miejskie linie, by obsługiwały mieszkańców z sąsiednich gmin – mówi prezydent miasta Marek Materek. 

                                                                                 Reklama

Dodane: 15.09.18 | komentarze (20)

Komentarze użytkowników

Mieszkaniec | 2018-09-15 11:34:24 napisał(a):

Nie róbcie z ludzi idiotów drodzy włodarze.

obserwator | 2018-09-15 12:53:55 napisał(a):

No i już progresywny uzna to za swój wyłączny sukces, nie ma to jak pijar !!!

Gość | 2018-09-15 15:44:24 napisał(a):

Materek słusznie skomentował. Duzo udało sie dzięki postawie mieszkancow ale to juz w artykule gminnym nie zostało dodane. Lepiej sobie przypisać zaslugi i sciemniac ludzi. Tylko ze Polacy nie gęsi i swój rozum mają.

do gość | 2018-09-15 15:48:20 napisał(a):

Cały szkopuł w tym żeby władza wspierała inicjatywy mieszkańców. Materek wspiera więc to chyba dobrze.

Rodeo | 2018-09-15 17:20:29 napisał(a):

No wspiera,bo się ludzi boi...ha..ha..jak sam skrócił linie,to musiał ją przywrócić...żaden wyczyn.

@ Rodeo | 2018-09-15 17:33:12 napisał(a):

Za transport mieszkańców danej gminy płaci ich gmina, cóż w tym dziwnego. Powinno być- dopłaca ich gmina, bo przecież każdy pasażer płaci za przejazd.

Jamajka | 2018-09-15 20:30:42 napisał(a):

Na stronie gminy Brody: z inicjatywy Pani wójt...
Hahaha hahaha hahaha!!!
Propaganda niezła. Kursy chyba pobierane w TVP. :-)

mieszkanka | 2018-09-15 21:35:04 napisał(a):

"jeszcze nie otrzymałem ale już poleciłem"przyleciał gołąb z Brodów i doniósł włodarzowi ,co tam u pani wójt,dziękujemy jaśnie Panie za okazaną łaskę,a teraz koniec żartów ,po co było zabierać piątkę ,chyba tylko po to aby nastawić ludzi przeciwko pani wójt przed wyborami.Najpierw była 5 do pętli,później po niezadowoleniu mieszkańców Michałowa zakręcała u Jana,ciekawe jak pan prezydent miasta dogadał się aby autobus miejski nakręcał na terenie prywatnym ,bo przecież nie za ładne oczy bo w to nie uwierzę.Mało jest roboty w mieście zakorkowanym teraz na całego ,to trzeba jeszcze namieszać z komunikacją w sąsiedniej gminie

Do mieszkanka | 2018-09-16 06:52:10 napisał(a):

To samo pomyślałem. Nikt nie zgodzi się za darmo na taki układ jak wykorzystanie własnego placu na parking autobusow miejskich. Pytanie co tym razem zhandlowal nasz obrony przewódca? Mieszkanie? Zlecenia? Etaty? Teren? No i polecam się przyjrzeć co dzieje się na placu MZK. Stacje już pomijam, ale podobno cały teren już ma obiecany duet Roxy-Bodzio, czy to tylko plotki?

Dziura | 2018-09-16 07:19:30 napisał(a):

Brawo brawo dla materka który robi z siebie wybacz starachowic. Brawo wy mieszkańcy starachowic za inteligencje.ludzie założę się ze większość waszych mieszczuchow jeździ na gape i MZK dopłaca do was. Wyobraźcie sobie ze w autobusie 5 tez jest kasowanie biletu. Wiem wiem dla niektórych to szok@@!!

Mater | 2018-09-16 07:24:08 napisał(a):

MA teren twoja inteligencja mnie zadziwia. Jak można nie znać granic swojego miasta i później jeszcze tak to odkręcić ze zrobiłeś z siebie bohatera. Chłopcze teraz mieszkańcy ul ostrowiecka ej i lenartowskiej czekają na zwolnienie z podatku może też tego nie bierz pod uwagę. Wtedy tak nie jesteśmy miastem. ??? Jaja sobie robisz chłopaku. Osobom starszym i wdzieciom kazesz iść z Michalowa . Wstyd i tyle prezydent który nie zna granic

Janek | 2018-09-16 09:23:42 napisał(a):

Jak ma znać granice jak MM jest z Suchedniowa.

Mieszkaniec | 2018-09-16 09:49:02 napisał(a):

Prawda jest taka,że to MM rozpętał całą niepotrzebną sytuację,a ucierpieli mieszkańcy.Teraz zgrywa wybawcę.Ludzie nie są tacy głupi!!!!

Przepisy - czyli cała prawda | 2018-09-16 12:38:29 napisał(a):

Już wypisaliście wszystkie żale i wonty? To teraz idźcie przeprosić i podziękować bo jest za co.
1. MZK może zgodnie z prawem prowadzić działalność MAN ternie Starachowic. Wtedy gdy była zlikwidowana linia A i inne wychodzące za
Miasto powinna być także ograniczona linia nr 5 do najbliższej zawrotki w mieście czyli pętli na Michalowie. Prezydent mówił o tym na spotkaniu z mieszkańcami Kuczowa przeszło rok temu.
2. Życzliwi donieśli gdzie trzeba ze autobus jeździ poza Starachowice i MZK musiało ograniczyć kurs do pętli na Michalowie.
3. Prezydent z księdzem Proboszczem z Michałowa na prośbę mieszkańców Michałowa i Kuczowa dograli miejsce w Karczmie u Jana żeby autobus obsłużył jeszcze dwa przystanki w mieście.
4. Gmina Brody od lat miała możliwość zawarcia porozumienia ze Starachowicami by 5 i inne linie obsługiwały miejscowości w gminie Brody. Nie korzystali z tego. Teraz się to zmieniło co jest dobre.

Gość | 2018-09-16 12:42:35 napisał(a):

Droga mieszkanko, Materek nic nie miesza. Mzk jest spółką miejską i Materek ma prawo ingerowac w jej finanse. I tak dlugo wam przyzwalał
i dofinansowywalismy was z naszego starachowickiego budzetu. Czas najwyzszy to uregulowac. Nic w tym dziwnego ze trzeba się rozliczac za swoich mieszkancow.

Jacek | 2018-09-16 13:16:45 napisał(a):

Największe zamieszanie to robi wójtowa Brodow. Najpierw nie reagowała na likwidację linii, potem ludzie się postawili a teraz kreuje się na wspaniałomyślną ze to niby z jej inicjatywy ta 5 przywrócona.. oszukiwanie wyborców. Ale kłamstwa mają krotkie nogi a my wyborcy nie głupi.

Dziura | 2018-09-16 18:38:43 napisał(a):

Wójtów gdyby nie chciala to byśmy * mieli piątki i tyle. Czemu nie jeździ Agatka czy 13 i 9 zabrane kilka lat temu. Wójt miał głęboko w * rada tym bardziej ludzie pogadać i jakoś jeżdżą limuzynami. To chyba gdyby nie ta wójtowa to tez jezdzilibyscie limuzyną. A MAterek to zrobił odwet za lipiec i kuczów ale dzięki Bogu ze nie przeszlismy bo mielibyśmy gorzej niż zapomniany Michalow. Tylko sztuka do płacenia podatków. Materku na wiosce u babci cie noszą. ...

Jacek | 2018-09-16 19:45:49 napisał(a):

Wójtowa chciała bo to ona się ludzi bała. Limuzyny mialy jeździc pod kościół
nie autobusy. Czemu na początku temat olała a jak ludzie się zjednoczyli i postawili to gra cudowną matkę narodu i twierdzi ze o niczym nie wiedziała ? To kim tam jest ze o niczym nie wie a wszyscy dookola wiedzą? Marionetką ? A teraz się szuka winnych w poprzedniej władzy i Materku. Chcemy wojta co wszystko wie co dla nas wazne.

Dziura | 2018-09-17 13:03:16 napisał(a):

Za 13 tez ludzie głośno krzyczeli i tuptali i jednak nie było woli władzy. Nikt nikogo nie ocenia tylko prawda jest taka ze może i chciała się poślizgax jeszcze na przejazdach ale przynajmniej przyznała się do błędów i podjęła działanie. A te podpisy to brawo dla miszkancow ale niestety bez władzy nic by nie zdziałać. Jedynie pozostała by satysfakcja ze zbierania. Niestety taka jest prawda. A MAterek jest cwany ale może się przejechać na swoich mądrością.

Gość | 2018-09-17 17:09:13 napisał(a):

Czasy władzy i królowania to już już się skończyly. Teraz jest władza ludu i nie ludzie dla władzy a władza dla ludzi.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie