Gmina Starachowice planuje przekształcenie Szkoły Podstawowej nr 2 w filię Szkoły Podstawowej nr 13. Co to znaczy?

14278.nsmed

W weekend w mediach pojawiła się informacja o tym, że miasto planuje jakieś ruchy w sprawie Szkoły Podstawowej nr 2 na Osiedlu Michałów w Starachowicach. Jako pierwsze o sprawie napisało Radio Eska. Prezydent miasta Marek Materek spotkał się z gronem pedagogicznym SP 2 oraz z rodzicami dzieci uczęszczających do tej szkoły. Media nie zostały zaproszone na te spotkania, w związku z tym Redakcja portalu poprosiła Urząd Miejski o informacje. 

Komentarz Urzędu Miejskiego w Starachowicach: 

Gmina Starachowice od 1 września 2022 roku planuje przekształcenie Szkoły Podstawowej nr 2 w filię Szkoły Podstawowej nr 13. Oznacza to, że dotychczasowi uczniowie klas IV-VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2 w przyszłości będą kontynuowali naukę w Szkole Podstawowej nr 13 w Starachowicach. Natomiast uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego nadal będą uczęszczać do budynku Szkoły Podstawowej nr 2 na osiedlu Michałów, który będzie filią Szkoły Podstawowej nr 13. W filii będzie także nadal funkcjonowała świetlica szkolna, której praca zostanie wydłużona.

Propozycja przekształcenia szkoły wynika przede wszystkim z niekorzystnej sytuacji demograficznej. Brak uczniów oznacza ogromne trudności organizacyjne oraz nieuniknioną redukcję etatów nauczycieli. Liczba dzieci zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 2 z roku na rok ulega zmniejszeniu. W obecnym roku szkolnym 2020/2021 nie funkcjonuje klasa III, a według prognoz demograficznych od 1 września 2021 mogą pojawić się trudności z utworzeniem klasy I. 

Przeniesienie części uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 do Szkoły Podstawowej nr 13 nie pogorszy warunków i jakości nauczania dla uczniów. Szkoła Podstawowa nr 13 dysponuje ona bardzo dobrymi warunkami lokalowymi, pracownie przedmiotowe wyposażone są w nowoczesne pomoce dydaktyczne, a uczniowie mogą korzystać z szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych oraz brać udział w projektach z udziałem szkół z innych krajów w ramach programów ERASMUS+ i POWER. W przypadku przekształcenia szkoły wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 będą mieli zapewniony bezpłatny transport do Szkoły Podstawowej nr 13.

Fot. SP 2

Dodane: 25.01.21 | Odsłony: 9645

Komentarze użytkowników

Gość | 2021-01-25 21:58:17 napisał(a):

Co to znaczy bezpłatny transport dla młodzieży? Będziesz materek sam, na swój koszt woził młodzież swoim samochodem? Czy bezpłatny tzn znowu za twoje fanaberie zapłacą podatnicy?

Wezyr | 2021-01-25 22:01:31 napisał(a):

<zgłoszono do usunięcia>
UZASADNIENIE:
Wpis jest przejawem hejtu skierowanego przeciwko osobie publicznej, będącej przedstawicielem administracji publicznej oraz ma na celu oczernianie Prezydenta Miasta w oczach mieszkańców. Wpis ma charakter bezprawny i narusza dobra osobiste Prezydenta Miasta takie jak dobre imię i wizerunek osoby pełniącej funkcję publiczną.

Gość | 2021-01-25 22:03:57 napisał(a):

Media nie zaproszone? A gdzie jawność działań urzędników? A gdzie babicki od pisania ? To taka to władza co boi się opinii ludzi? No ale jak się bało iść na debaty to czego oczekiwać. Znowu żenada.

Ciekawa | 2021-01-25 22:10:54 napisał(a):

Czy to dlatego usunięto Panią Martę Ziebę z PiS?
W SP nr 2, uczniów jest mało, ponieważ rodzice dowożą dzieci do szkół w gminie Brody.

Cobretti | 2021-01-25 22:11:01 napisał(a):

Nie gmina planuje ,tylko Materek planuje. Radni nie głosowali jeszcze uchwały intencyjnej ani likwidacyjnej. To działanie ze szkodą dla uczniów z Michałowa i ich rodziców. Szacunek dla rodziców ,że powiedzieli Materkowi co o tym wszystkim myślą i nie był to Wersal jak w SP nr 11 ,nikt się nie szczypał. Po co wydawał 779 000 PLN na budowę boisk, latem sam je je otwierał. 08 grudnia 2020 roku na stronie miasta snuto opowieści o poprawie warunków pracy nauczycieli i nauczania dzieci w SP 2. To z jakim przypadkiem mamy do czynienia ,kiedy mówi prawdę ? Zmiana nastąpiła w ciągu miesiąca ? Tu nikt nic nie planuje, nie stara się przewidzieć zdarzeń które mogą nastąpić ? Znowu jakieś chore pomysły z zagospodarowaniem budynku szkoły ? A co z boiskami i siłownią ? W jakim celu doposażano pracownie ? Eksprees inwestycyjny ha ha, a tu nie ma na szkołę, to jak jest naprawdę, bo może Starachowice przy tej władzy to raczej stara rozpadająca się drezyna. Oszczędności na dzieciach ,nie wróżą nic dobrego dla Materka. A może budynek jest atrakcyjny na np. motel, przychodnię, mieszkania na wynajem, szpitalik, przedszkole czy szkołę ...Dobra lokalizacja przy drodze krajowej. Skoro można było działkę z budynkiem i boiska po Gimnazjum nr 2 przy Iłżeckiej(1 ha działki i potężny budynek szkoły )wydzierżawić prywatnej szkole(inna sprawa kto tam szefuje, pracuje i wiadomo ze zdjęć i list wyborczych jaki komitet kiedyś popierali) za 5 tys. złotych miesięcznie na 40 lat z prawem pierwokupu, to żeby tu nie było podobnej sytuacji za np. 1000 złotych, bo to byłaby kolejna już tragikomedia. Fatalny pomysł i bardzo nieprofesjonalne, kiepskie wykonanie, tylko dzieci żal...Za 3 lata się dowiemy co było powodem takiej szybkiej ,nieprzemyślanej decyzji. Zresztą jeśli tak się stanie to uchwałę podejmą radni i to na nich spadnie odpowiedzialność z tą bardzo złą decyzję.

Gość1 | 2021-01-25 22:18:56 napisał(a):

Budując boisko sytuacja demograficzna była lepsza? Michałów to dzielnica zapomniana przez władzę, rodzice sami zbierali pieniądze i remontowali sale, bo jakoś tak z urzędu kasy nie było i teraz najprościej jest zamknąć, dzieci niech dojeżdżają a budynek niech niszczeje. Sp nr 13 to szkoła - moloch, z opinii rodziców dzieci, którzy tam uczęszczają wynika, że klasy są duże a co za tym idzie nauczyciele nie są w stanie poświęcić wystarcząjąco dużo czasu uczniom.

Cobretti | 2021-01-25 22:35:17 napisał(a):

Do edukacji dzieci i młodzieży wiele gmin dokłada bo to nasza przyszłość. Ciągłe opowiadanie co się opłaca a co nie jest nieuczciwe. Gmina wypełnia wiele zadań ,które można by prywatnie uznać za mało opłacalne ale dlatego, że jest gminą a nie prywatnym interesem. Gmina jako wspólnota mieszkańców z natury rzeczy dokłada ale z naszych podatków. Poza tym środki na SP 2 zawarte są w budżecie gminy ,który pod koniec grudnia bez poprawek uchwalono, czyli bez zastrzeżeń zaakceptowano. Nie słyszałem, żeby na sesji budżetowej podnoszono czy akcentowano temat kosztów funkcjonowania SP 2.To skąd nagle ten pomysł, co się ważnego wydarzyło lub zmieniło od grudnia 2020 roku ? Nie chce nazwać po imieniu jaka to będzie sytuacja w kontekście zaangażowanych środków w budowę boisk i pół roku pozniej propozycja likwidacji szkoły ,bo to ma grozną nazwę...Jak kogoś fascynuje developerka albo obrót nieruchomościami to niech się tym zajmie ,nie widzę przeszkód, tylko na własny rachunek i nie na majątku gminy czyli mieszkańców.

Marta | 2021-01-26 06:21:31 napisał(a):

To nie jest zły pomysł,dla niewielkiej grupy dzieci utrzymywać budynek,personel,skąd na to brać pieniądze.Juz Kwiecień powinien był to zrobić,ale za bardzo liczył się z opinią mieszkańców.Szkoly 2 i 6 do likwidacji, a 11 i 12 do połączenia.I nie grać patronami, że Ponury ważniejszy od Kopernika, bo szkoła powinna mieć numer, a nie zmieniać patronów w zależności od wiatru politycznego- Swierczewski na Ponnurego,Zawadzki na Szare Szeregi.Liczy się strona ekonomiczna, nie można wydawać naszych pieniędzy bez uzasadnienia. Przygotować transport dla dzieci,5 minut jazdy i nikomu żadna krzywda się nie stanie.Nauczyciel jeśli ma pracę też nie powinien się skarżyć.Ptrezydent w tym wypadku nie powinien pytać, tylko decydować, bo to on dba o finanse gminy.Został wybrany, ma poparcie ludzi, niech decyduje. Boiska się przydadzą jako miejsce rekreacji dla dzielnicy Michałow

. | 2021-01-26 06:40:04 napisał(a):

W taki sposób działa małpa z brzytwa.Organ prowadzący szkole powinien monitorować liczbę narodzonych dzieci z rejonu danej szkoły wiec nietrudno było przewidzieć ile dzieci w danym roczniku rozpocznie naukę w szkole.olbrzymie inwestycje w szkole ,która będzie zlikwidowana to chory pomysł i to jest niegospodarność i ścigana z urzędu.Problem jest, bo Marzenka postraszyła rodziców, ze jak będą wozić dzieci do szkoły w Starachowicach to zlikwiduje szkole. Pomysł * i Skiby aby przyłączyć pewna miejscowość do Starachowic przynosi taki efekt i zaczyna się lament.

Do Marta | 2021-01-26 07:02:14 napisał(a):

Po pierwsze podpinka pod radną żałosna. Po drugie, można było myslec przed wpompowaniem grubej kasy w boiska. Ale tu sie kłaniają inwestycje na hop-siup, fotka cyk a potem chocby potop.

@Marta | 2021-01-26 07:32:32 napisał(a):

Piszesz takie bzdury, ze pewnie jestes tym fachowcem od wodociągów i szkół w jednym. Od wszystkiego i do niczego.

Gość | 2021-01-26 08:00:20 napisał(a):

Wiesz skąd wziąć pieniądze fachowcu? Z zaprzestania robienia bubli i dziadostwa, z pracy na rzecz miasta a nie z pracy na rzecz facebooka.

Demokracja | 2021-01-26 09:03:13 napisał(a):

A na publicznym profilu ani słowa na ten temat, za to licytacja biustonosza, ręce opadają, tylko miasta żal....

Szkoła | 2021-01-26 09:18:57 napisał(a):

Gdzie jest rada rodziców tej szkoły?Im pasuje takie rozwiązanie?Dają na to przyzwolenie?A w ogóle to funkcjonuje ta rada,a może nie ma?

Cobretti | 2021-01-26 09:41:35 napisał(a):

Jeśli jest tak niekorzystana sytuacja demograficzna o czym wszyscy wiedza, tylko w gminie jej nie zauważono do dzisiaj, to może ktoś wreszcie za to odpowie ? Materek pełnymi workami rzekomo przywozi pieniądze do miasta z programów, tylko tu na szkołę i dzieci mu nagle zabraknie. Ciągle budzimy się w Starachowicach z ręką w nocniku, choć ja dalej uważam, że to zaciemnianie czegoś. Czego się nie dotknie jest problem, przetarg na Pasternik problem, śmieci -brak PSZOK problem, przetarg na działkę na Bugaju problem, kursowanie autobusów to samo, spalarnia też itd. itp. I nie chodzi o to kto ma racje, tylko zarządzanie polega na przewidywaniu pewnych sytuacji, które mogą wystąpić w żywym organizmie, jakim jest gmina. I z tym transportem też coś jest nie tak. Ile to będzie rocznie kosztować? Jak wozić dzieci, które będą kończyć zajęcia w różnych godzinach ?Wszystko jest proste dopóki nie zacznie się tego robić. A Materek został miłośnikiem pustostanów ? Przy wjezdzie od Skarżyska pusta ,duża szkoła ,za dwa lata przy wjezdzie od Ostrowca następna pusta i co z tym dalej będzie ?

Cobretti do Szkoła | 2021-01-26 09:48:56 napisał(a):

Bo to nie jest przekaz ze spotkania, tylko komentarz Urzędu Miejskiego. Może by tak ze zwykłej rzetelności zapytać druga stronę ,czyli rodziców dzieci z SP 2 ? Mielibyśmy pełny obraz a nie połowiczny.

Cobretti | 2021-01-26 09:50:11 napisał(a):

I to komentarz UM przez nikogo nie podpisany.

xxx | 2021-01-26 09:59:17 napisał(a):

Rodzice są oburzeni. Kto pośle dziecko do takiej szkoły wiedząc, że od 4 klasy ma ją mu zmienić? Czy ktoś się zastanowił nad tym jak ósmoklasistę "rzucić" do innej szkoły tuż przed jego egzaminami? A czy ktoś zadał pytanie samym dzieciom czy chcą ja zmieniać, opuszczając środowisko w którym są? Warunki nauki w szkole się poprawiły i nadal poprawiają, a przede wszystkim szkoła jest bezpieczna i w pobliżu!

Xxx | 2021-01-26 10:01:13 napisał(a):

Żenujące jak druga kadencja i poparcie społeczne może wpędzić człowieka w zadufanie. Do tego człowieka nie docierają żadne argumenty że dzieci w szkole i oddziale przedszkolnym jest więcej. Proponuję jedyne dla niego słuszne rozwiązania. Stowarzyszenie - chyba takie w którym będą uczyć odchodzący na emeryturę nauczyciele tej szkoły z dyrektorką na czele bo nikomu innemu nie opłaca się praca w takiej typu szkole. To nie były żadne konsultacje a obecnym mediom na spotkaniu zabronił nagrywać relacji choć jak sam stwierdził był tylko gościem. Porażka.

Do XXX | 2021-01-26 10:14:39 napisał(a):

A z jakiej racji zabronił nagrywac? Byl tam incognito czy co? W głowkę ziazi??? Osoba publiczna, przedstawiciel słuzby publicznej zabrania mediom nagrywania?? Jprd co tu sie odiwania????

Wezyr | 2021-01-26 10:16:57 napisał(a):

Jak mogłem naruszyć dobra osobiste prezydenta używając jego słów i jego powiedzonek?
Czyż to nie on mawia: kto nie ryzykuje nie pije szampana? Nie on mawia, że taki mamy klimat. To nie jego słowa Spoko loko?

Materek za co się nie weźmie to jest problem. Teraz wziął się za szkolnictwo. Co zakłada jego kolejny genialny plan?
Szkołę na Michałowie ma przejąć jakieś stowarzyszenie? A może cały Michałów oddać do Brodów?

jaek | 2021-01-26 10:18:51 napisał(a):

<zgłoszono do usunięcia>
UZASADNIENIE:
Wpis jest przejawem hejtu skierowanego przeciwko osobie publicznej, będącej przedstawicielem administracji publicznej oraz ma na celu oczernianie Prezydenta Miasta w oczach mieszkańców. Wpis ma charakter bezprawny i narusza dobra osobiste Prezydenta Miasta takie jak dobre imię i wizerunek osoby pełniącej funkcję publiczną.

TO TAK NA SERIO???? TAKA CENZURA CZY JAJA TO SĄ ???

viki | 2021-01-26 10:20:28 napisał(a):

Kolejny głupi pomysł Materka. Ta szkoła oprócz roli edukacyjnej pełni funkcję centrum kulturowego tej dzielnicy miasta.Służy integracji mieszkańców osiedla która w dzisiejszych czasach jest ogromnie ważna społecznie. Trzeba być chyba "ciętym na rozumie" albo bardzo złośliwym aby takie rozwiązanie proponować.Od kiedy Materek zrobił się taki oszczędny bo jak popatrzymy na wielomilionowe słomiane inwestycje jak bunkier w parku czy syfiasty napis Starachowice o spalarni za 100 mln nie wspomnę . A materkowi radzę jak mówił Kmicic "kończ waść wstydu oszczędż"

Cobretti | 2021-01-26 10:22:25 napisał(a):

Może tylko on wie które stowarzyszenie ha ha

Pozdrawiam | 2021-01-26 10:27:26 napisał(a):

Czy związki zawodowe zaakceptowały taki stan rzeczy?

Cobretti | 2021-01-26 10:48:23 napisał(a):

A może to pasja ,zainteresowania i resentymenty z czasów przed prezydenturą kiedy był wspólnikiem spółki:

DOMATOR ZARZĄDZANIE I OBRÓT NIERUCHOMOŚCIAMI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ


1. Siedziba kraj POLSKA województwo ŚWIĘTOKRZYSKIE powiat SKARŻYSKI gmina SKARŻYSKO-KAMIENNA miejscowość SKARŻYSKO-KAMIENNA
2. Adres miejscowość SKARŻYSKO-KAMIENNA ulica LEGIONÓW nr domu 122D nr lokalu 310 kod pocztowy 26- 110 poczta SKARŻYSKO-KAMIENNA kraj POLSKA

Rubryka 7. Dane wspólników

1. Nazwisko / Nazwa lub firma ZEP
2. Imiona ZBIGNIEW RYSZARD
3. Numer PESEL/REGON xxxxxxxxxx
5. Posiadane przez wspólnika udziały 15 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 1 500,00 ZŁ
6. Czy wspólnik posiada całość udziałów spółki? NIE
2

1. Nazwisko / Nazwa lub firma MATEREK
2. Imiona MAREK JERZY
3. Numer PESEL/REGON xxxxxxxxxx
5. Posiadane przez wspólnika udziały 35 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 3 500,00 ZŁ
6. Czy wspólnik posiada całość udziałów spółki? NIE
Rubryka 8. Kapitał spółki

1. Wysokość kapitału zakładowego 5000,00 ZŁ

Xiro | 2021-01-26 11:42:55 napisał(a):

No tak..jak rozumiem budowa boisk - nie ma problemu demograficznego po czym problem jednak jest.
To będzie chyba już druga szkoła do zamknięcia?
Zamiast utrzymywać takie budynki bo to przyciąga ludzi to się je zabiera , na bzdury (sorry, park piękny ale przyszłości nie buduje) jest a inwestycje w infrastrukturę (tak widzę szkoły) nie. Wszędzie przedmieścia się rozbudowują ale w Starachowicach się nie opłaca ....tak jak komunikacja i za moment pewnie parę innych rzeczy. Chyba czegoś nie wiemy o stanie finansów miasta.

je | 2021-01-26 11:58:42 napisał(a):

stan finansów miasta jest taki . Od kredytu do kredytu i tylko zadłużenie rośnie. Ludzie otwórzcie oczy co ten fajsiasz robi .

Cobretti | 2021-01-26 12:19:38 napisał(a):

P o r z ą d e k
sesji Rady Miejskiej w Starachowicach
w dniu 29 stycznia 2021 r. – godz. 9.00
Sesja odbędzie się w sali „Olimpia” Urzędu Miejskiego w Starachowicach.
projekty uchwał :
11/ w sprawie zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 2 w Starachowicach w filię
Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach,
§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Starachowice, upoważniając go i zobowiązując do
dokonania czynności niezbędnych do przeprowadzenia przekształcenia w filię, w szczególności do zawiadomienia
o zamiarze przekształcenia rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Starachowicach
i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz do wystąpienia do Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty o opinię
o przekształceniu szkoły

A więc to radni podejmą decyzję ,podejmując uchwałę ,to ich odpowiedzialność.

Gość | 2021-01-26 12:51:39 napisał(a):

Tak radni ale pomysł jest materka

Cobretti | 2021-01-26 13:46:58 napisał(a):

Wiadomo, że to "napoleoński" plan Materka a oni podniosą ręce za, na szczęście nie wszyscy...

Cobretti | 2021-01-26 13:48:09 napisał(a):

Niech będzie głosowanie imienne i zobaczymy.

lena | 2021-01-26 14:00:59 napisał(a):

Kto wie ilu uczniów chodzi do sp2.

Kulka | 2021-01-26 14:29:04 napisał(a):

Przeniesienie Michałowa do gminy Brody nie było by złym pomysłem A dla mieszkańców tego osiedla wiele korzyści choćby mniejsze podatki od nieruchomości czy opłaty za wywóz śmieci

xxxx | 2021-01-26 16:05:30 napisał(a):

Chcą mieć szkołę niech sobie zrobią stowarzyszeniową.

Ja | 2021-01-26 16:38:41 napisał(a):

To sobie zrobimy stowarzyszenie.A na pewno nie damy dzieci do 13.

Mieszkaniec | 2021-01-26 17:11:07 napisał(a):

Ktoś tu oszukał mieszkańców Michałowa.I co może zrobią w szkole biura dla zarządu spalarni kosztem naszych dzieci?Nie zapomniemy tego Panie Materku.

@Ja | 2021-01-26 17:35:29 napisał(a):

A moje tam chodzi i jestem bardzo zadowolona

Xd | 2021-01-26 17:52:19 napisał(a):

O,proszę jakie tu mądre osoby się wypowiadają"niech sobie zrobią stowarzyszeniową,a niby dlaczego? Czyżby mieszkańcy Starachowic dzielili się na lepszych i gorszych ,jednym dać wszystko drugim nic. Mieszkańcy osiedla w tym dzieci maja być gorsze od dzieci i mieszkañcòw innych osiedli. Szkoła na tym osiedlu należy się dzieciom i to nie polega żadnej dyskusji,nawet jeśli miasto miałoby dokładać do utrzymania jej.Oszczędności można znaleść gdzie indziej, a NIE na dzieciach.Miasto nie zbiednieje.Obie propozycje jakie przedstawił Pan Prezydent doprowadzą do likwidacji szkoły bo stowarzyszenie nie przetrwa,a do fili klas 1-3 żaden rodzic w trosce o swoje dziecko nie posle I nie pozwoli na późniejszą jazdę busem tak małego dziecka(klasa 4)i pośle swoją pociechę do szkoły ,gdzie będzie 8 klas i sam je będzie dowozić co pewnie zadowoliłoby Pana Materka,ktòry doskonale sobie zadaje z tego sprawę.

PIS | 2021-01-26 17:52:27 napisał(a):

Oni uratują szkołę?

starachowiczanin | 2021-01-26 18:14:28 napisał(a):

Jasne! mieszkańcy niech sobie zrobią stowarzyszenie jak tak bardzo chcą szkołę, niech kupią sobie autobusy jak chcą jeździć,niech sprzątają miasto jak chcą mieć czyste itd. Czy to jest aby nie obowiązek gminy ?

Ja | 2021-01-26 18:15:32 napisał(a):

Ja na miejscu mieszkańców Michałowa uciekłabym z dala od gminy Starachowice do Brodów. Tam nie mają takich problemów

do ja | 2021-01-26 18:21:35 napisał(a):

To bardzo rozsądne rozwiązanie, g.... lepiej i zdrowiej omijać z daleka.

Tomek | 2021-01-26 19:46:25 napisał(a):

Najbardziej trafnie zebranie rodziców z prezydentem podsumował jeden z mieszkańców:"...ta szkoła była,jest i będzie!Koniec zebrania!Do widzenia!

X | 2021-01-26 20:20:03 napisał(a):

<zgłoszono do usunięcia>
UZASADNIENIE
Wpis jest przejawem hejtu, skierowanym przeciwko przedstawicielom administracji publicznej. Ma charakter bezprawny i narusza dobra osobiste, takie jak dobre imię i wizerunek osób pełniących funkcję publiczną.

Iks | 2021-01-26 20:40:35 napisał(a):

Dziwny ten kraj, znów wracają zakusy na likwidacje szkół ( takie już były min. z SP nr6) Szkoła która przetrwała zabory, II Wojne Światową zostanie zlikwidowana w majestacie prawa w wolnej Polsce.
http://sp2starachowice.szkolna.net/o-szkole

Dino | 2021-01-26 22:28:31 napisał(a):

<zgłoszono do usunięcia>
UZASADNIENIE
Wpis jest przejawem hejtu, skierowanym przeciwko przedstawicielom administracji publicznej. Ma charakter bezprawny i narusza dobra osobiste, takie jak dobre imię i wizerunek osób pełniących funkcję publiczną.

cv | 2021-01-27 10:13:40 napisał(a):

TO już nie można władzy krytykować hejt wystarczy to nazwać. Tak robi władza totalitarna brawooooooooooooo! Cenzorzy gdzie jest wolność słowa komuniści ?????

Cobretti | 2021-01-27 10:27:28 napisał(a):

Zawsze był i jest mocno przewrażliwiony na swoim punkcie ha

cv | 2021-01-27 10:44:51 napisał(a):

to niech nie pełni funkcji publicznej jak nie można go krytykować.

Mieszkaniec | 2021-01-27 12:37:51 napisał(a):

Najwiekszy ściek internetowy jest na profilu m.

Mieszkaniec | 2021-01-27 17:33:43 napisał(a):

Cenzura? Kult jednostki ? Czy ten portal będzie teraz narodowym ?

cv | 2021-01-27 18:38:12 napisał(a):

Raczej komunistyczny

Mieszkaniec | 2021-01-27 22:16:17 napisał(a):

Kobiety wyszły na ulice, tak się walczy z dyktatorstwem, ciemnotą i z takimi co ludzi prawa człowieka mają za nic. Widzę tu pewną analogię.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie