Juventa-Perfopol Starachowice vs. Puszcza Niepołomice 2:0

1629.th

W ostatnim meczu Juventa-Perfopol Starachowice pokonała zespół Puszczy Niepołomice wynikiem 2:0

Początek meczu należał do Juventy i już niedługo po rozpoczęciu spotkania Juventa mogła przyjąć na swoje konto pierwszą bramkę, kiedy to Dariusz Anduła próbował strzału, który okazał się chybiony.

Pierwsza bramka spotkania padła kilkanaście minut po jego rozpoczęciu i to w dość nietypowy sposób. Mianowicie obrońca z Niepołomic w tak pechowy sposób kopną piłkę, że ta poleciała na Dreja z Juventy, następnie ominęła bramkarza i znalazła się w bramce. Tym sposobem Juventa uzyskała jednobramkową przewagę.

Po tym golu bardzo zajęty był bramkarz Juventy ponieważ zawodnicy Puszczy mocno ruszyli do ataku. Najpierw Wróblewski obronił strzał oddany z konta, a trochę później nie brakło mu refleksu na wybicie kolejnej piłki.

Przed zakończeniem pierwszej połowy piłkarze ze Starachowic mięli jeszcze dwie szanse na podwyższenie wyniku. Pierwszej nie wykorzystał Gruszczyński próbujący zdobyć bramkę strzałem z główki oraz Anduła, którego strzał poszedł bokiem.

Drugą połowę meczu piłkarze z Niepołomic rozpoczęli w dziesiątkę, ponieważ jeden z nich został wykluczony czerwoną kartką za zbędne dyskusje z arbitrem spotkania. Mimo osłabienia Niepołomiczanie z determinacją walczyli na boisku o przewagę w grze i ją zdobyli, jednak nie przełożyła się ona na skutecznie zakończone akcje. To z kolei zaczęli wykorzystywać starachowiczanie i częściej utrzymywali się przy piłce.
W dogodnej sytuacji znalazł się Ryński, następnie Anduła lecz bramki nie padły. Potem ataków próbowali znowu oponenci – również bezskutecznie.

O zmianie wyniku zadecydował dopiero doliczony czas gry. Kalista oddał strzał na bramkę, piłka została wybita przez bramkarza ale trzeźwo zachował się Wójcik i odbijając ją podwyższył wynik na 2:0

Dodane: 11.05.10 | Odsłony: 565