Juventa zdobyła Kraków. Starachowiczanie pokonali Cracovię 4:1

9794.nsmed

Autor: Leszek Kowalski, UM Starachowice

Juniorzy młodsi Juventy odnieśli efektowne zwycięstwo w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Starachowiczanie pokonali w Grodzie Kraka popularną Cracovię 4:1.

Sobotnie zwycięstwo Juventy Starachowice odniesione w Krakowie jest historycznym wyczynem w wykonaniu naszych piłkarzy. Podopieczni Mariusza Wójcika i Piotra Dejworka wykonali wielomiesięczną pracę, która przynosi wielkie efekty. Zwycięstwo w Krakowie pokazuje, że historia często pisze interesujące rozdziały. Tak było właśnie w przypadku rywalizacji starachowicko-krakowskiej.

30 sierpnia 2017 roku piłkarze Juventy Starachowice zadebiutowali w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U17 na własnym boisku. Po dwóch wyjazdowych meczach podopieczni Mariusza Wójcika i Piotra Dejworka doczekali się starachowickiej inauguracji. Ich rywalem byli wówczas juniorzy młodsi Cracovii Kraków. Mecz zakończył się zwycięstwem gości aż 4:1.

- Grając przed własną publicznością, musieliśmy, niestety, uznać wyższość rywali. Przegraliśmy 1:4, a jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Klaudiusz Marzec. Nie załamujemy jednak rąk. Przegrana zawsze wkalkulowana jest w sportowej rywalizacji. Dlatego nie poddajemy się i walczymy dalej, by w kolejnych spotkaniach pokazać monolit, charakter i wolę walki. Wszystko zgodnie z hasłem zespołu „JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO !!!!” - ocenili tamten pojedynek działacze Juventy.

W październiku ubiegłego roku Juventa zrewanżowała się krakowianom za porażkę w Starachowicach. Nasz zespół zremisował bezbramkowo z Cracovią. Dogoniliśmy krakowski zespół.

W sobotę – 14 kwietnia 2018 roku – Juventa napisała nowy rozdział z historii klubu ze Szkolnej. W pojedynku Juventa Starachowice – Cracovia Kraków mamy bowiem idealny remis. Po porażce w Starachowicach, remisie w Krakowie, przyszła wreszcie chwila triumfu.

Juventa ograła Cracovię na boisku Garbarni Kraków. Nasz zespół wygrał 4:1. Rewanż za porażkę sprzed kilku miesięcy wyszedł idealnie. Po prawie ośmiu miesiącach od starachowickiej inauguracji Juventa odniosła wielki sukces.

W meczu nr 1 jedynego gola dla starachowickiej drużyny zdobył Klaudiusz Marzec. W sobotnim meczu w Krakowie „Klaudek” trafił trzykrotnie. Czwartego gola dołożył Wiktor Śmigielski. Na brawa zasłużył cały zespół. Wszyscy zawodnicy, trenerzy, działacze i wspierający młodych piłkarzy rodzice oraz znajomi. Gratulacje.

Fot. FB Juventa

Reklama

Dodane: 17.04.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie