Kandydat na prezydenta miasta Marek Materek. Podanie o pracę oraz CV

10556.nsmed

Poniżej przedstawiamy podanie o pracę na stanowisko: prezydent miasta Starachowice, kandydata Marka Materka. Do artykułu, jako zdjęcie zostało dołączone jego CV.

Drodzy Mieszkańcy Starachowic

Z ogromną przyjemnością, po raz drugi, ubiegam się o możliwość sprawowania funkcji Prezydenta Miasta Starachowice.

Mijająca kadencja to czas wielu wyzwań i realnych sukcesów. Dzięki Państwa zaufaniu i wsparciu starałem się krok po kroku realizować plan odnowy naszego miasta i wierzę, że Państwa nie zawiodłem. Pozytywne zmiany już są widoczne, a wkrótce wykonane zostaną kluczowe inwestycje, do których realizacji zobowiązałem się 4 lata temu.

Dobry prezydent to osoba, dla której dobro mieszkańców jest najważniejsze, to osoba, która chce i potrafi rozmawiać z ludźmi, rozumie ich potrzeby, oczekiwania i ambicje. Dobry prezydent ma plan i wizję rozwoju swojego miasta, tak aby było najlepszym miejscem do życia, pracy, nauki i rekreacji. 

Podczas wielu bezpośrednich spotkań z Państwem oraz rozmów za pośrednictwem portali społecznościowych otrzymywałem wiele cennych informacji, wskazówek i opinii. To dzięki naszej komunikacji, dzięki Państwa zaangażowaniu i pomysłom zbudowaliśmy miasto, w którym to mieszkańcy mogą czuć się najważniejsi.

Jako osoba niezwiązana z żadnym ugrupowaniem partyjnym miałem przywilej podejmowania niezależnych od żadnej partii decyzji i realizacji strategi działania, którą wyznaczają wyłącznie oczekiwania starachowiczan.

Wierzę, że podczas mijających 4 lat dałem się Państwu poznać jako sprawny menadżer umiejętnie zarządzający zespołem ponad 200 pracowników, wspólnie z którymi każdego dnia zmienialiśmy Starachowice. Z naszych doświadczeń korzystają dziś samorządy w całym kraju a także poza jego granicami.

Odpowiedzialnie i zdecydowanie wykorzystywałem wszystkie szanse i możliwości, jakie pojawiały się przed naszym samorządem. Wspólnie z moim zespołem pozyskałem dla miasta rekordowe w historii środki unijne i fundusze zewnętrzne. Realizacja takich projektów jak; "Rewitalizacja - Lepsze życie w Starachowicach mieście, które znalazło pomysł na siebie" (wartość projektu to ponad 37 mln zł) oraz "Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego " (wartość projektu to ponad 34 mln zł) to tylko dwa przykłady spośród 18 dużych projektów, które całkowicie odmienią estetykę oraz wizerunek naszego miasta.

Dotrzymując słowa danego przed 4 laty wspólnie z zespołem budowałem i remontowałem drogi tworząc nowoczesne rozwiązania komunikacyjne, zmodernizowaliśmy wszystkie miejskie placówki oświatowe, wybudowaliśmy nowoczesne obiekty sportowe przy szkołach, tworzyliśmy miejsca aktywnego wypoczynku w plenerze. Z myślą o najmłodszych stworzyliśmy w szkołach nowoczesne pracownie informatyczne i matematyczno – przyrodnicze. Obecnie modernizujemy Centrum Strzelectwa Sportowego „Świt” oraz budujemy najnowocześniejsze w regionie pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

Myśląc strategicznie i wyznaczając sobie kolejne cele do realizacji stworzyłem wspólnie z pracownikami i przy współudziale mieszkańców Gminny Program Rewitalizacji, jeden z najlepszych tego typu programów w kraju, który dziś jest doceniany również na arenie międzynarodowej. W oparciu o ten dokument działamy i planujemy kolejne inwestycje.

Jako osoba komunikatywna i otwarta postawiłem na transparentność i urząd przyjazny mieszkańcom, to na co wydawane są publiczne pieniądze starachowiczane mogą sprawdzić na stronie internetowej, gdzie publikowane są wszystkie wydatki gminy. Za pośrednictwem aplikacji „Naprawmy Starachowice” – przez 24 godziny na dobę odbieramy od mieszkańców zgłoszenia dotyczące poprawy infrastruktury naszego miasta.

Szanując opinię i zdanie starachowiczan zaprosiłem Państwa do wspólnego decydowania o tym – na co wydajemy gminne pieniądze i jakie zadania realizujemy, zmieniając nasze najbliższe otoczenie, a tym samym usprawniają codzienne funkcjonowanie. Pomocne w tym są stworzone przeze nas programy takie jak: Budżet Obywatelski, Program Inicjatyw Lokalnych i Starachowickie Podwórka.

Starałem się jednakowo działać na rzecz każdej grupy społecznej m.in. poprzez wprowadzanie ulg i zniżek w ramach: Starachowickiej Karty Dużej Rodziny, Starachowickiej Karty Seniora oraz Karty za Jeden Uśmiech wprowadzonej z myślą o osobach niepełnosprawnych. 

Każdego dnia przemierzając Starachowice dostrzegacie Państwo, jak bardzo zmienia się nasze miasto, dzieje się tak również dzięki Wam za co serdecznie dziękuję.

Mam świadomość, że w trakcie 4 lat sprawowania funkcji prezydenta miasta nie wszystkie zamierzenia udało mi się w pełni zrealizować. Mimo to jestem dumny z wykonanych dotychczas zadań i inwestycji.

W Polsce nie ma szkoły, która kształciłaby przyszłych włodarzy miast, stąd konieczność stałego zdobywania wiedzy i wykorzystywania jej do zarządzania miastem. Pomocna jest intuicja ale przede wszystkim współpraca z mieszkańcami. Z przyjemnością podpiszę umowę społeczną z Państwem na kolejnych 5 lat.  

Z wyrazami szacunku

Marek Materek

Dodane: 18.10.18 | komentarze (15)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Gość | 2018-10-18 12:51:09 napisał(a):

Brak słów... Człowieku... Bredzisz i bredzisz... Jak to nie wiele trzeba, żeby być z siebie dumnym.

W | 2018-10-18 14:15:36 napisał(a):

Podanie przyjęte :) Życzę wygranej w pierwszej turze.

Mieszkaniec | 2018-10-18 14:25:51 napisał(a):

Powodzenia

mieszkanka | 2018-10-18 14:26:58 napisał(a):

To jego C.V. to jakaś masakra. Z czym ten kandydat na prezydenta wyskoczył. Ale pycha i buta.

do Gość | 2018-10-18 14:35:12 napisał(a):

A studia to te w weekendy?

mieszkaniec | 2018-10-18 14:38:51 napisał(a):

a ten nieśmiertelny syf w mieście to niby mieszkańcy mają posprzątać?

a | 2018-10-18 16:31:14 napisał(a):

gdzie ta sztandarowa inwestycja jaką miała być obwodnica pólnocno-zachodnia Starachowic. To była jedna z najważniejszych inwestycji jaką miał wykonać Materek. Obiecanki cacanki , a głupiemu radość. Poszedł ty na drzewo z takimi obietnicami.

rch | 2018-10-18 17:01:25 napisał(a):

u mnie Materek z taki Cv pracy by nie dostał

Taz maz | 2018-10-18 20:06:02 napisał(a):

Szwajnoch i Materek nie przyszli na debatę. Brak słów.

toja | 2018-10-18 21:21:38 napisał(a):

Pamiętajmy sektor publiczny a sektor prywatny to sektory oddalone od siebie w czasie jakieś 1000 lat.

a | 2018-10-18 21:54:27 napisał(a):

teraz coś bredzi o obwodnicy północno wschodniej . Czy ten goguś wie ile trwa proces inwestycyjny jeżeli chodzi o drogi? Wykorzystuje perfidnie to że ludzie nie wiedzą jak przebiega proces projektowania i uzgadniania budowy obwodnic czy dróg i wierzą w to pustosłowie.

Samorządowiec | 2018-10-19 08:13:43 napisał(a):

Kończ Waść wstydu oszczędź ! Nieustanne bajanie co to nie będzie zrobione jest passe. Ludzie widzą tu i teraz, a widzą smród, brud i ściemnianie. Bajanie działa jeszcze tylko na wyjątkowo naiwnych, bezkrytycznych fanów !!!

Żart | 2018-10-19 09:09:17 napisał(a):

Za to w Iłży nikt specjalnie nie obiecywał obwodnicy a w przyszłym roku ruszy budowa. Są już zabezpieczone środki pieniężne. Z tego co słychać to prędzej w Wąchocku obwodnica się pojawi. To już nie jest naprawdę nawet śmieszne. Proszę wskazać gdzie w okolicy nie ma obwodnicy.

zbyszek | 2018-10-19 14:15:48 napisał(a):

kandydat odrzucony nie chcę po 4latach aby TST było repliką suchedniowa a wsio ku temu zmierza.

wkurzony | 2018-10-19 17:13:28 napisał(a):

Nadaje się do spółdzielni Starachowiczanka, wyłącznie do miotły !!!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie