Kandydat na urząd Prezydenta Miasta Starachowice Piotr CAPAŁA. List motywacyjny oraz CV

18419.nsmed

Wybory samorządowe są okazją do wykorzystania potencjału społecznego i angażowania mieszkańców w sprawy publiczne. Każdy głos ma znaczenie, a udział w wyborach to jedna z form aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności lokalnej.

Wybory samorządowe dają mieszkańcom możliwość bezpośredniego wpływu na rozwój miasta. Poprzez udział w wyborach mogą wybrać przedstawicieli, którzy będą reprezentować ich interesy i podejmować decyzje dotyczące inwestycji, infrastruktury, czy polityki społecznej.

W niedzielę 7 kwietnia wyborcy, którzy udadzą się do właściwego dla miejsca zamieszkania lokalu wyborczego i potwierdzą swoją tożsamość, otrzymają 4 karty do głosowania: jedną z listą kandydatów do rady miejskiej, drugą z listą kandydatów do rady powiatu, trzecią z listą kandydatów do sejmiku województwa oraz czwartą z kandydatami na wójta, burmistrza bądź prezydenta miasta. Oddanie głosu na konkretnego kandydata następuje poprzez postawienie znaku "X" w wyznaczonym miejscu. Przypomnijmy, że w 2018 roku mniej niż połowa uprawnionych do glosowania starachowiczan poszła do urn. 

Redakcja Starachowice-NET.pl poprosiła trójkę kandydatów, którzy walczą o fotel Prezydenta Miasta Starachowice o napisanie CV oraz podania o pracę (listu motywacyjnego) do pracodawcy czyli mieszkańców Starachowic. 

Poniżej list motywacyjny kandydata na Urząd Prezydenta Miasta Starachowice Piotra CAPAŁY oraz załączone jako grafika CV.

Drodzy Mieszkańcy Starachowic, 

z ogromną przyjemnością chciałem przedstawić Państwu swoją kandydaturę na urząd Prezydenta naszego miasta w nadchodzących wyborach samorządowych.  

Nazywam się Piotr Capała i jestem 35-letnim adwokatem, urodzonym i wychowanym w Starachowicach. Choć na pewien czas, podążając za swoimi zawodowymi ambicjami wyjechałem do Wrocławia, serce i dusza zawsze pozostawały tu, gdzie tkwią moje korzenie. Dziś, mieszkając w Starachowicach jestem gotowy oddać wszystkie swoje umiejętności, doświadczenie i pasję na rzecz rozwoju naszej społeczności. 

Moja praktyka zawodowa w obszarze prawa, ze szczególnym skupieniem na sprawach karnych i administracyjnych, nauczyła mnie nie tylko profesjonalizmu, ale i wrażliwości na problemy jednostek oraz społeczności. Jestem miłośnikiem zwierząt, pasjonatem kultury czeskiej oraz aktywnym uczestnikiem różnorodnych form rekreacji, takich jak wędkarstwo spinningowe czy tenis stołowy. 

 Nie sposób nie wspomnieć o mojej partnerce Monice oraz dwóch kotach, które są nieodłączną częścią mojego codziennego życia. 

Jako aktywny członek społeczności lokalnej oraz przewodniczący struktur Platformy Obywatelskiej w Powiecie starachowickim, zdaję sobie sprawę z wielu wyzwań, które stoją przed nami. Jednym z najpilniejszych jest problem odpływu mieszkańców z naszego miasta. To nie tylko liczby na papierze, to ludzie, których odchodzenie musimy powstrzymać, a tych, którzy odeszli, przekonać do powrotu. 

Moja wizja rozwiązania tego problemu opiera się na intensywnym wsparciu dla lokalnego biznesu, poprzez wprowadzenie szeroko zakrojonej polityki proinwestycyjnej oraz stworzenie centrum wsparcia biznesu, które będzie stanowić serce naszej lokalnej przedsiębiorczości, zapewniając kompleksową pomoc dla każdego, kto chce inwestować w naszym mieście. 

Od początku 2021 r. jestem również mocno zaangażowany w blokowanie budowy spalarni śmieci w Starachowicach, gdyż zdrowie mieszkańców oraz ochrona środowiska są dla mnie priorytetem a sama inwestycja jest niezwykle ryzykowna dla finansów spółki komunalnej ZEC. Pragnę powiedzieć, że głos oddany na mnie w wyborach jest głosem oddanym przeciwko budowie spalarni.  

Jako wielki fan piłki nożnej i zwolennik aktywnego trybu życia, będę również działać na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście, aktywnie wspierając w pozyskaniu sponsora tytularnego nasz lokalny klubu Star Starachowice, który jest dumą dla mieszkańców naszego miasta.  

Chcę być prezydentem, który nie tylko słucha głosu mieszkańców, ale również działa w ich imieniu. Moim celem jest bycie prezydentem-pracownikiem, pracującym dla każdego mieszkańca-pracodawcy, działającym w interesie ogółu społeczności. Każdy głos jest dla mnie ważny, a moim zadaniem będzie znalezienie złotego środka w rozwiązaniu wszystkich ważnych dla naszych mieszkańców problemów. 

Dziękuję za uwagę oraz za możliwość podzielenia się moimi przemyśleniami. Liczę na Państwa wsparcie i zaufanie w nadchodzących wyborach. 

Z wyrazami szacunku,

Piotr Capała 

Dodane: 01.04.24 | Odsłony: 2063 | komentarze (41)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Wyborca | 2024-04-01 12:20:59 napisał(a):

Głos mój i mojej rodziny dla pana Capały.Czas na zmiany.

Belvedere | 2024-04-01 12:44:38 napisał(a):

Już mamy jednego Prezydenta prawnika, nie wiem czy potrzebny nam drugi.

Orbers | 2024-04-01 13:00:33 napisał(a):

Dla uzupełnienia: Ta sprawa ze spalarnią ma szersze znaczenie dla Miasta. Oczywiście zdrowie mieszkańców jest ważniejsze, ale uniknięcie wyrzucenia w błoto 100 milionów zł i przy okazji uwolnienie zastawionego majątku ZEC od zobowiązań kredytowych umożliwia przystąpienie do prawdziwej dekarbonizacji ciepłownictwa w Starachowicach. Prawdziwej, czyli w kierunku OZE, gdzie oprócz braku szkodliwych emisji mamy pełne dotowanie. I jeszcze może wystarczy na dokończenie modernizacji oczyszczalni ścieków i kanalizacji.

Do Belvedere | 2024-04-01 14:03:16 napisał(a):

Nie pasuje Ci facet po studiach prawniczych z dobrą pozycją w zawodzie adwokata ? Wolałbyś takiego po MBA na Collegium Humanum. Twoja sprawa Prezydent Rzeczpospolitej nie pasuje Ci bo wywodzi się z PIS ? Też Twoja sprawa. A jak wolisz np. KO, to czy bardziej pasuje Ci facet, którego z PO (KO) wylali dyscyplinarnie za machlojki, czy taki który aktualnie jest liderem KO w Powiecie i którego jako wspólnego kandydata przyjęły też PSL, Polska 2050, Lewica i Stowarzyszenia Obywateli ? Czy tego, którego popiera wyłącznie komitet jego miłośników i pań zafascynowanych jego osobowością medialną

Mieszkaniec | 2024-04-01 14:07:22 napisał(a):

Ma Pan odemnie kredyt zaufania i mój głos. Bo poprostu mam dość w urzędach już tych samych twarzy z obecnego obozu Prezydenta i proszę o jedno zatrzymanie rewitalizacji piachów.

Każdy | 2024-04-01 14:26:41 napisał(a):

Tylko nie Capała!!!!!!

Jan | 2024-04-01 15:40:34 napisał(a):

Czas na nową jakość i w urzędzie i w mieście. Ma pan mój głos.

Do Jan | 2024-04-01 15:41:58 napisał(a):

Ta jakość już była. Jabłko pada niedaleko jabłoni. Tej jakości już podziękujemy!

do do Jan | 2024-04-01 17:15:22 napisał(a):

Mylisz się - nie każde jabłko pada nie daleko jabłoni. W przypadku Materka to jabłoń padła pod jabłkiem i narobiła wstydu i smrodu na cała Polskę. Pan Capała to jest prawdziwa jakość jakiej potrzebują Starachowice

Do do do Jan | 2024-04-01 17:32:55 napisał(a):

Wiem, wiem jesteś w tej ekipie, miło ci pachnie korytko, ale... Capała, Kwiecień, Łyczkowski.. Coś ci to mowi? Nowa jakość powiadasz? Hahahahahahahaha

Koalicja 13 grudnia | 2024-04-01 17:37:34 napisał(a):

Tylko nie Capała!!! Nigdy on ma gorszy komitet niż Materek. Jaka jest średnia wieku Komitetu? Myślę że 65+ i to osoby które jak widać na banerach nie ujawniaja swojej legitymacji partyjnej. Inazwiska ktore chca zostać przy korycie albo wrócić PO PSL SLD itp. itd. I dodam cyt.:,, najbardziej płacze o hejt ten co najbardziej hejtuje " pozdrowienia od Sławka

Wyborca | 2024-04-01 18:51:17 napisał(a):

Niefajne jest ocenianie człowieka przez pryzmat rodzica, bo czasem naprawdę można się grubo pomylić. Ja np. mam nieco inny światopogląd niż moi rodzice, więc nie chciałbym być oceniany jako dziecko tego a tego człowieka. Nie odpowiadamy za błędy i poczynania naszych rodziców, a każdy z nas jest odrębną jednostką. Pan Capała ma mój głos, więc możliwe, że będzie mógł zaprzeczyć (lub potwierdzić), że nazwisko to tylko nazwisko.

Tomasz | 2024-04-01 19:18:15 napisał(a):

czas na zmiany i tyle w temacie.

Do Wyborca | 2024-04-01 19:36:46 napisał(a):

On się już wykazał w IDS. Szczególnie w kontekście Edward - dawno członkowie - finansowanie.

do Do Wyborca | 2024-04-01 20:34:38 napisał(a):

A jakieś konkrety? Nic nie wiem na ten temat, to mógłbyś się podzielić informacjami

do Koalicja 13 grudnia | 2024-04-01 21:15:44 napisał(a):

A ja jestem bardzo zadowolony,że jest alternatywa dla aktualnego autokraty i populisty. Jest wybór i nie ma potrzeby wylewać brudów na kogokolwiek. Robią to tylko mali,sfrustrowani ludzie lub opłaceni hejterzy, może do któryś się zaliczasz?

do przedmówcy | 2024-04-01 21:27:03 napisał(a):

Autokrata musi odejść, już dość narobił szkód w samorządności. On nawet nie ma pojęcia, że samorząd to nie tylko budowanie, na dodatek najdrożej i najgorzej na świecie, to wiele innych niematerialnych dziedzin, które całkowicie leżą na łopatki. Widać, że tylko duża kasa go kręci.

lola | 2024-04-02 11:44:26 napisał(a):

Facet się nie nadaje bo po prostu niema jaj, i tyle w temacie

do lola | 2024-04-02 11:49:30 napisał(a):

Pomyliłaś strony , wejdź na tindera .

TsT | 2024-04-02 13:22:32 napisał(a):

Nawet Stanowski wyśmiał kandydata TST. To dużo mówi o powadze tego komitetu i jego liderze. To są ci fachowcy???

BB | 2024-04-02 18:22:55 napisał(a):

A gdzie są czerwona pająki z tego komitetu?

Czemu schowane? Wstydzicie się ich?

Nawet | 2024-04-02 18:40:09 napisał(a):

Stanowski? A to jakaś wyrocznia i niezwykła osobowość polityczną, żeby jego opinia była ważna?

Kukuredo | 2024-04-02 19:07:20 napisał(a):

Na pewno mniej zwykła od rączki na bolączki.

Do Nawet | 2024-04-02 19:19:31 napisał(a):

No właśnie, to pajac od Derepińskiej i Janoszek. Teraz do klubu dołączył Bolączka.

do BB | 2024-04-02 20:03:20 napisał(a):

Nie wiem czy ktoś się chowa, przecież ta koalicja nie jest anonimowa. Chowa się natomiast prezydent naszego miasta Marek Materek przed miejską debatą kandydatów na prezydenta, która miała się odbyć w czwartek w radio Eska. Ignoruje kontrkandydata oraz mieszkańców miasta. Czego się boi?

obserwator | 2024-04-02 20:12:11 napisał(a):

nawet gdyby był złoty,ale jest z po to nie.

do obserwator | 2024-04-03 09:33:31 napisał(a):

Mnie w tym galimatiasie wyborczym brakuje kandydata:
- niezależnego ,
-doświadczonego,
-ze Starachowic.
I niestety mam dylemat, bo nie mam na kogo zagłosować .

Do Do BB | 2024-04-03 09:38:56 napisał(a):

Człowieku gdyby się bali, toby do Echa nie poszli. Kwestia jest typu które media zarabiają gruby hajs na kampani TST? Jak już się dowiesz, to ci się poukłada.

starachowiczanin | 2024-04-03 10:53:19 napisał(a):

pan Materek przez 8 lat nie miał pomysłu jak zatrzymac młodych ludzi jak rozwinąć miasto i dać prace młodym ludziom czy Pan Prezydent Materek wie ile osób z zagranicy pracuje w Starachowicach a ile starachowiczan wyjechało za pracą ? a co ze starzejącym się społeczeństwem jakieś Domy Spokojnej Starości jakiś Szpital Geriatyczny . Miastu potrzebny jest człowiek z wizją i pomysłem bo jak dalej tak będzie to za 5 lat tylko emeryci zostaną .Będę głosować na Pana Piotra Capała bo to jest szansa dla Starachowic

Obserwator | 2024-04-03 21:54:24 napisał(a):

Materek nie ma konkurencji po debacie w Echu Dnia. Myślałem że adwokat coś wieńcem sobą zaprezentuje - pomyłka . Celebański o wiele lepszy .

Do starachowiczanin | 2024-04-03 22:09:52 napisał(a):

Szansą dla kilku karierowiczów którzy dostrzegli światełko w tunelu

Mieszkaniec | 2024-04-03 22:21:37 napisał(a):

Adwokat może i dobry człowiek,ale jak na moje oko to jest bardzo pogubiony człowiek.

Cała rodzina i znajomi | 2024-04-03 22:29:47 napisał(a):

głosujemy na Capała,wreszcie jest wybór. Młody inteligentny chłopak,dajmy mu szanse.
Starzy wyjadacze już muszą zejść ze sceny.

EMBEA | 2024-04-03 22:32:09 napisał(a):

Materek to nawet jednego nazwiska wykładowcy z mba nie powiedział....
Taki embea...

Do cała rodzina i znajomi | 2024-04-03 22:41:17 napisał(a):

Cała moja rodzina i znajomi nie zagłosują na Capałę. Rodziny znajomych też.

Zmień znajomych | 2024-04-03 22:52:35 napisał(a):

Rodziny się nie wybiera, ale znajomych tak...
Zmień znajomych

Do przedmowcy | 2024-04-04 06:31:25 napisał(a):

Każdy kto nie głosuje na C zasługuje na szacunek. Nawet jeżeli ma inne wady! Wiem że nawet z tego komitetu są osoby które tak sądzą!

król julian | 2024-04-04 07:56:05 napisał(a):

na orłowie wiszą plakaty, że dzięki Wam powstaną kursy orłowo-szpital. Panie Capała, już, są, autobus nr 20 XD
co innego, że potrzebne są kursy do pracy, aby dojechać z orłowy, a nawet wrócić! A takich nie ma. Fajny jest ten autobus, który jedzie na pusto, z wyłączonym numerem na orłowo z zajezdni, aby zabrać maniaków jednynie. Co tam z mieszkańcami chcącymi wróciuć do domów na orłowie. Przecież wiadomo, że tu mieszkają sami bambrzy i wożą się autami. Wystarczy przyjść o 14.30, ciągną sznurem samochody! XD

Slawek | 2024-04-04 08:03:25 napisał(a):

Symbolem "zmiany" jest głos byłego lidera Raczej nie na PC xd

ZMIANY | 2024-04-04 11:26:18 napisał(a):

Czytam i czytam te wpisy i z większością się nie zgadzam aby w Starachowicach żyło się lepiej to bardzo dużo trzeba zmienić i ta zmiana musi iść od głowy od Prezydenta to musi być człowiek któremu chce się pracować , który ma pomysły Piotr Capała należy do tych osób . To młody człowiek dobrze wykształcony z pomysłami na przyszłość który identyfikuje sięz miastem tu się urodził i uczył dla niego Starachowice są ważne . Będziemy na Pana głosować Panie Piotrze

Jaja | 2024-04-04 22:51:30 napisał(a):

Ja słyszałem, że Capała ma jaja i pomysły. Mam dość rządów autokraty naciskającego na realizację własnych pomysłów. Nie pozwalającego na dyskusję. Dość zadłużania miasta i układu MM PiS. Ponadto zródełko finansowania od PiS wyschło... po 13 grudnia. Nie ma co wybierać kogoś wplątanego w aferę z dyplomami CH. Nie ośmieszajmy się to kandydat z FB i pań z Uniwersytetu III Wieku.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie