#koronawirus u kolejnych 2 osób z powiatu starachowickiego. W sumie 8 zachorowań od początku tygodnia

12966.nsmed

W województwie świętokrzyskim potwierdzono dzisiaj 21 maja cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To: kobieta w sile wieku - powiat starachowicki, młoda kobieta - powiat starachowicki, mężczyzna (wiek nieokreślony) - powiat ostrowiecki, kobieta (wiek nieokreślony) - powiat ostrowiecki.  

W województwie odnotowano 5 nowych ozdrowień. Chorobę pokonali mieszkańcy powiatów:  ostrowieckiego - 2, opatowskiego - 1, staszowskiego - 2 

 

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 361 zachorowań na COVID-19, w tym 20 zgonów oraz 224 ozdrowienia.

***

W związku z tym, że od początku tego tygodnia w powiecie starachowickim doszło do zakażenia koronawirusem u ośmiu osób, Redakcja portalu poprosiła starachowicką stację sanitarno-epidemiologiczną o informację czy w mieście / powiecie mamy do czynienia z nowym ogniskiem wirusa i jeśli tak, to gdzie jest jego epicentrum, a także ile osób zostało skierowanych na kwarantannę. 

Od początku epidemii liczba osób z powiatu starachowickiego, u których doszło do zakażenia koronawirusem, to 56, z czego ponad 50 postępowań epidemiologicznych prowadzi starachowicki Sanepid. Pozostała część osób, to mieszkańcy naszego powiatu, ale do zakażenia doszło u nich, kiedy przebywali poza powiatem starachowickim i ich postępowania epidemiologiczne prowadzone są przez inne stacje sanitarno-epidemiologiczne. 

Dodane: 21.05.20
Tagi:

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie