MOPS i harcerze ruszają na pomoc osobom starszym i niesamodzielnym [VIDEO]

12514.nsmed

Gmina Starachowice uruchamia punkt koordynacji pomocy dla osób starszych i niesamodzielnych. Punkt będzie prowadzony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starachowicach. Osoby potrzebujące mogą zgłaszać się telefonicznie pod nr 668-945-104 codziennie w godzinach 7.00 - 15.00. 

Pomoc świadczona będzie w formie wolontariatu realizowanego przez pełnoletnich Harcerzy i Instruktorów ZHP z Hufca Starachowice oraz wszystkie osoby chcące nieść pomoc, a które mają ukończone 18 lat. Wolontariusze i pracownicy MOPS odpowiedzą na zgłoszenie. 

Dostępne będą następujące formy pomocy:

1. Zakup i dostawa żywności do miejsca zamieszkania/pobytu seniora czy osoby niesamodzielnej.

2. Realizacja recept, zakup dostawa leków.

3. Wsparcie telefoniczne dla osób samotnych, dotkniętych poczuciem zagrożenia i osamotnienia.

4. Możliwe będą (w miarę napływu wolontariuszy) inne formy pomocy o czym będziemy informowali na bieżąco.

Osoby chcące zostać wolontariuszami zgłaszają się pod nr infolinii 668-945-104. MOPS zapewnia dla wolontariuszy: rękawiczki ochronne atestowane, identyfikator wolontariusza.

Za koordynację działań wolontariackich po stronie MOPS odpowiada Piotr Ambroszczyk - Zastępca Dyrektora MOPS, po stronie Hufca ZHP - hcm. Dorota Chyczewska.

Pan Tomasz Nowacki właściciel firmy „Elektro-kompleks Starachowice”, zaoferował do dyspozycji samochód osobowy z zapasem paliwa do transportu wolontariuszy lub żywności dla potrzebujących.

Mówił o tym dziś podczas zorganizowanej przed Urzędem Miejskim konferencji prasowej prezydent miasta Marek Materek. Prezydent nie wspomniał, natomiast portal zapytał o inne formy dotarcia do osób starszych. Czy w ramach powiadomień,  które mieszkańcy otrzymują czasami w formie SMS, zostanie rozesłana taka wiadomość o możliwości uzyskania pomocy? Czy przy wejściach do bloków pojawią się takie informacje. Starsze osoby, czasem samotne, nie mają internetu i skąd mają mieć wiedzę o tym co dzieje się w mieście? To samo tyczy się informacji o kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Do dziś na ulicy Bocznej i Zgodnej nie było plakatów z informacją, że autobusy kursują w okrojonym zakresie. Tym zadaniem zajmuje się spółdzielnia „Starachowiczanka”. Portal interweniował w tej sprawie u prezesa Warszawy, ponieważ osoby starsze dziś rano stały na przystanku na ulicy Bocznej i czekały na autobus… 

Prezydent Marek Materek potwierdził, że w ramach posiadanej przez referat Zarządzania Kryzysowego listy numerów telefonów komórkowych, taka wiadomość zostanie rozesłana. Ponadto przy klatkach schodowych bloków będą pojawiały się sukcesywnie ogłoszenia o możliwościach uzyskania pomocy. Co do przystanków komunikacji miejskiej, prezydent dodał, że na każdy rozkładzie jazdy MZK jest numer do dyspozytora i tam mieszkańcy mogą zgłaszać brak lub zerwane plakaty z informacją o ograniczeniach w kursowaniu autobusów. 

 

Zobacz NAGRANIE z konferencji [KLIKNIJ]

 

Dodane: 18.03.20 | komentarze (12)
Tagi:

Komentarze użytkowników

gość | 2020-03-18 13:27:58 napisał(a):

To coś nadzwyczajnego,że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej coś zrobi i zapewni dla wolontariuszy i dla potrzebujących ? Myślałem ,że od tego jest.A co do plakatów to pracownicy ZEC-MZK nie widzą gdzie ich nie ma? Nie prościej,żeby to oni informowali dyspozytora,przecież chyba identyfikują się z firmą , jej działaniem,oceną i postrzeganiem przez mieszkańców ?Pewnie nie mają tego w zakresie obowiązków.... No i koniecznie każda najprostsza czynność jest ogłaszana na konferencji prasowej,nie szkoda energii,którą można pomóc słabszym mieszkańcom ?

obserwator | 2020-03-18 13:37:47 napisał(a):

O to Ambroszczyk już o awansie?! Dba się o swoich bezwarunkowych popleczników.

aa | 2020-03-18 14:06:09 napisał(a):

Materek robi politykę.
Może tatuś na wolontariusza ?

ŻENADA | 2020-03-18 14:09:21 napisał(a):

Ambroszczyk wicedyrektorem buhahahahha.
Pracownicy z MOPS brać się do roboty bo to wasze obowiązki. Co teraz lans i pokazówka Materka.

Więcej pomagajacych | 2020-03-18 14:34:35 napisał(a):

Niedługo będzie więcej pomagających niż potrzebujących .Podobno PiS się zaoferował już wcześniej ale tylko po to aby odsyłać potrzebujących do dzwonienia na inny numer telefonu ...

viki | 2020-03-18 14:37:08 napisał(a):

A czy był konkurs na zastępcę dyrektora MOPS
czy jak zwykle nepotyzm i kolesiostwo?

lena | 2020-03-18 17:03:24 napisał(a):

To przecież poseł Lipiec i pani Kuś się deklarowali

Kurak | 2020-03-18 20:03:56 napisał(a):

Mops czy gops oni powinni nazywać się pisarze , tony papieru ,drukowanie, kopiowanie itp

Kasia | 2020-03-19 09:27:18 napisał(a):

Bardzo dziękuję Pani Agnieszce Kuś za zorganizowanie akcji pomocowej dla starszych osób. Niech Pani będzie dzielna i nie ulega hejterom - to są słabi i mali ludzie!

Obserwator | 2020-03-19 10:03:25 napisał(a):

Pani Agnieszka coś organizowała?...bu...cha..cha.To akcja rządowa.

do Obserwator | 2020-03-19 14:04:02 napisał(a):

Nawet jak zorganizowała to i tak takie popaprańce i wazeliniarze jedynego słusznego w tym mieście powiedzą co innego. Bierz wazelinę i nie wpadnij w poślizg bu...cha..cha i jeszcze jedno może Jerzy Materek coś zorganizuje bu..cha..cha

p. PREZYDENTA mm | 2020-03-19 17:00:10 napisał(a):

Panie Prezydencie Pan sie błażni !!na przystankach nie ma informacji o kursowaniu autobusów to trzeba zadźwonic do dyspozytora?
kpina, wystarczy sie przejechać i zobaczyć ...na przystankach nie ma, naprzeciwko Galardi nie ma rozkładu ani informacji cicle tez. gdzie mam znalazł p. Warszawę ???nie nadaje sie on do pracy!!!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie