MOPS i harcerze ruszają na pomoc osobom starszym i niesamodzielnym [VIDEO]

12514.nsmed

Gmina Starachowice uruchamia punkt koordynacji pomocy dla osób starszych i niesamodzielnych. Punkt będzie prowadzony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starachowicach. Osoby potrzebujące mogą zgłaszać się telefonicznie pod nr 668-945-104 codziennie w godzinach 7.00 - 15.00. 

Pomoc świadczona będzie w formie wolontariatu realizowanego przez pełnoletnich Harcerzy i Instruktorów ZHP z Hufca Starachowice oraz wszystkie osoby chcące nieść pomoc, a które mają ukończone 18 lat. Wolontariusze i pracownicy MOPS odpowiedzą na zgłoszenie. 

Dostępne będą następujące formy pomocy:

1. Zakup i dostawa żywności do miejsca zamieszkania/pobytu seniora czy osoby niesamodzielnej.

2. Realizacja recept, zakup dostawa leków.

3. Wsparcie telefoniczne dla osób samotnych, dotkniętych poczuciem zagrożenia i osamotnienia.

4. Możliwe będą (w miarę napływu wolontariuszy) inne formy pomocy o czym będziemy informowali na bieżąco.

Osoby chcące zostać wolontariuszami zgłaszają się pod nr infolinii 668-945-104. MOPS zapewnia dla wolontariuszy: rękawiczki ochronne atestowane, identyfikator wolontariusza.

Za koordynację działań wolontariackich po stronie MOPS odpowiada Piotr Ambroszczyk - Zastępca Dyrektora MOPS, po stronie Hufca ZHP - hcm. Dorota Chyczewska.

Pan Tomasz Nowacki właściciel firmy „Elektro-kompleks Starachowice”, zaoferował do dyspozycji samochód osobowy z zapasem paliwa do transportu wolontariuszy lub żywności dla potrzebujących.

Mówił o tym dziś podczas zorganizowanej przed Urzędem Miejskim konferencji prasowej prezydent miasta Marek Materek. Prezydent nie wspomniał, natomiast portal zapytał o inne formy dotarcia do osób starszych. Czy w ramach powiadomień,  które mieszkańcy otrzymują czasami w formie SMS, zostanie rozesłana taka wiadomość o możliwości uzyskania pomocy? Czy przy wejściach do bloków pojawią się takie informacje. Starsze osoby, czasem samotne, nie mają internetu i skąd mają mieć wiedzę o tym co dzieje się w mieście? To samo tyczy się informacji o kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Do dziś na ulicy Bocznej i Zgodnej nie było plakatów z informacją, że autobusy kursują w okrojonym zakresie. Tym zadaniem zajmuje się spółdzielnia „Starachowiczanka”. Portal interweniował w tej sprawie u prezesa Warszawy, ponieważ osoby starsze dziś rano stały na przystanku na ulicy Bocznej i czekały na autobus… 

Prezydent Marek Materek potwierdził, że w ramach posiadanej przez referat Zarządzania Kryzysowego listy numerów telefonów komórkowych, taka wiadomość zostanie rozesłana. Ponadto przy klatkach schodowych bloków będą pojawiały się sukcesywnie ogłoszenia o możliwościach uzyskania pomocy. Co do przystanków komunikacji miejskiej, prezydent dodał, że na każdy rozkładzie jazdy MZK jest numer do dyspozytora i tam mieszkańcy mogą zgłaszać brak lub zerwane plakaty z informacją o ograniczeniach w kursowaniu autobusów. 

 

Zobacz NAGRANIE z konferencji [KLIKNIJ]

 

Dodane: 18.03.20
Tagi:

Komentarze użytkowników

gość | 2020-03-18 13:27:58 napisał(a):

To coś nadzwyczajnego,że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej coś zrobi i zapewni dla wolontariuszy i dla potrzebujących ? Myślałem ,że od tego jest.A co do plakatów to pracownicy ZEC-MZK nie widzą gdzie ich nie ma? Nie prościej,żeby to oni informowali dyspozytora,przecież chyba identyfikują się z firmą , jej działaniem,oceną i postrzeganiem przez mieszkańców ?Pewnie nie mają tego w zakresie obowiązków.... No i koniecznie każda najprostsza czynność jest ogłaszana na konferencji prasowej,nie szkoda energii,którą można pomóc słabszym mieszkańcom ?

obserwator | 2020-03-18 13:37:47 napisał(a):

O to Ambroszczyk już o awansie?! Dba się o swoich bezwarunkowych popleczników.

aa | 2020-03-18 14:06:09 napisał(a):

Materek robi politykę.
Może tatuś na wolontariusza ?

ŻENADA | 2020-03-18 14:09:21 napisał(a):

Ambroszczyk wicedyrektorem buhahahahha.
Pracownicy z MOPS brać się do roboty bo to wasze obowiązki. Co teraz lans i pokazówka Materka.

Więcej pomagajacych | 2020-03-18 14:34:35 napisał(a):

Niedługo będzie więcej pomagających niż potrzebujących .Podobno PiS się zaoferował już wcześniej ale tylko po to aby odsyłać potrzebujących do dzwonienia na inny numer telefonu ...

viki | 2020-03-18 14:37:08 napisał(a):

A czy był konkurs na zastępcę dyrektora MOPS
czy jak zwykle nepotyzm i kolesiostwo?

lena | 2020-03-18 17:03:24 napisał(a):

To przecież poseł Lipiec i pani Kuś się deklarowali

Kurak | 2020-03-18 20:03:56 napisał(a):

Mops czy gops oni powinni nazywać się pisarze , tony papieru ,drukowanie, kopiowanie itp

Kasia | 2020-03-19 09:27:18 napisał(a):

Bardzo dziękuję Pani Agnieszce Kuś za zorganizowanie akcji pomocowej dla starszych osób. Niech Pani będzie dzielna i nie ulega hejterom - to są słabi i mali ludzie!

Obserwator | 2020-03-19 10:03:25 napisał(a):

Pani Agnieszka coś organizowała?...bu...cha..cha.To akcja rządowa.

do Obserwator | 2020-03-19 14:04:02 napisał(a):

Nawet jak zorganizowała to i tak takie popaprańce i wazeliniarze jedynego słusznego w tym mieście powiedzą co innego. Bierz wazelinę i nie wpadnij w poślizg bu...cha..cha i jeszcze jedno może Jerzy Materek coś zorganizuje bu..cha..cha

p. PREZYDENTA mm | 2020-03-19 17:00:10 napisał(a):

Panie Prezydencie Pan sie błażni !!na przystankach nie ma informacji o kursowaniu autobusów to trzeba zadźwonic do dyspozytora?
kpina, wystarczy sie przejechać i zobaczyć ...na przystankach nie ma, naprzeciwko Galardi nie ma rozkładu ani informacji cicle tez. gdzie mam znalazł p. Warszawę ???nie nadaje sie on do pracy!!!

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie