Morawiecki: wraz z ekspertami intensywnie pracujemy nad narodową strategią szczepień

14070.nsmed

Wszyscy czekamy aż będziemy mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19. Wraz z ekspertami intensywnie pracujemy nad narodową strategią szczepień - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze. Podziękował też członkom Rady Medycznej za wsparcie i dzielenie się wiedzą.

W środę Morawiecki poinformował, że rząd zamówił już 45 mln dawek szczepionki na COVID-19, szczepienia mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe, a prowadzone mają być najpierw wśród pracowników służb medycznych, mieszkańców domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, żołnierzy oraz osób starszych, powyżej 65. roku życia.

W niedzielę napisał na Twitterze: "Wszyscy czekamy aż będziemy mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19. Wraz z ekspertami intensywnie pracujemy nad narodową strategią szczepień". "Bardzo dziękuję członkom Rady Medycznej za kolejne spotkanie, wsparcie i dzielenie się wiedzą. Tylko wspólnie pokonamy koronawirusa" - dodał szef rządu.

Rząd w poniedziałek rozpoczyna konsultacje ze środowiskiem medycznym i instytucjami w sprawie programu szczepień przeciw COVID-19, by wskazać kolejne grupy poza pracownikami ochrony zdrowia, służbami mundurowymi i seniorami, które będą szczepione.

Proces szczepienia ma rozpocząć się od rejestracji online lub metodą tradycyjną, zgłoszenia się do punktu szczepień, zaszczepienia oraz zgłoszenie się po 21 dniach na powtórzenie szczepienia.

Szczepionki trafią do Polski w ramach zamówień UE, które zostaną zrealizowane w wyniku kontraktów z producentami takimi jak: Pfizer/BioNTech, CureVac, Sanofi-GSK, Johnson & Johnson oraz AstraZeneca. Mają one zostać rozdzielone między wszystkie kraje członkowskie według kryterium liczby ludności dopiero wówczas, gdy Europejska Agencja Leków zatwierdzi samą szczepionkę.

15 grudnia - jak informował w piątek szef KPRM Michał Dworczyk - ma ruszyć kampania informacyjna i profrekwencyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa. (PAP)

mkr/ mhr/

Artykuł: PAP (licencja)

Fot. FB/MorawieckiPL

Viva UbezpieczeniaReklama

Dodane: 07.12.20 | Odsłony: 530 | komentarze (7)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Dziwna strategia | 2020-12-07 10:54:09 napisał(a):

Jak słyszę słowo strategia wymawiane przez tego pana to od razu gorzej się czuję.Czy jakakolwiek strategia Mateusza M. wypaliła ? Ile bezsensownych zakupów zlecił już ten rząd? Kiedy będzie narodowe podsumowanie nieudolności tego rządu działającego na szkodę obywateli ?

wilk | 2020-12-07 11:13:35 napisał(a):

Strategia jest taka-najpierw wyszczepi się rząd wraz z PIS-em,następnie wytresowana opozycja przez PIS a naród poczeka na efekty

Godło | 2020-12-07 11:29:11 napisał(a):

Dlaczego wszyscy, którzy najbardziej szkodzą Polsce tak chętnie fotografują się na tle godła państwowego ? Za chwilę przez tego pseuda-polityka stracimy miliardy euro, które mogły być wykorzystane do rozwoju naszego kraju. A on wymyśla jakąś kolejna nieudolna strategię..

do dziwna strategia. | 2020-12-07 11:31:32 napisał(a):

Nieudolność rządu minęła bezpowrotnie wraz z PO.

do powyżej | 2020-12-07 13:47:43 napisał(a):

A cóż takiego zrobił ten rząd? Bo jakoś nic mi nie przychodzi do głowy. No oczywiści poza "wstawaniem z kolan" i rozdawaniem pieniędzy

arti | 2020-12-07 21:41:00 napisał(a):

strategia jest prosta wydoić ile się da i jak się da a ciemny lud to kupi. teraz moloch państwowy kupił kolejną formę która od gadzinówki będzie się różnić jedynie tym że wydawana będzie przez polaków

tomasz | 2020-12-08 18:34:54 napisał(a):

I jeszcze 3 lata musimy znosić tych strategów. Byle do nowych wyborów jakoś dotrwać! Chyba że znowu niezwykle inteligentne gminy Brody ,Pawłów , Mirzec itp. dadzą pisowi 80% .

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie