Nie było chętnych na nieruchomość przy ulicy Kieleckiej. Fiasko drugiego przetargu

12380.nsmed

Nie powiodła się druga próba sprzedaży nieruchomości przy ulicy Kieleckiej w Starachowicach. Oferenci mieli czas do 20 lutego 2020 r. na wpłatę wadium w wysokości 565 tysięcy złotych. - Nie wpłynęło żadne wadium - mówi w rozmowie z portalem rzecznik Urzędu Miejskiego Iwona Tamiołło.

Przypomnijmy, że w pierwszym przetargu miasto wystawiło tą nieruchomość za 5 milionów 700 tysięcy złotych. Do drugiego przetargu cena została nieznacznie obniżona i wyniosła 5 milionów 650 tysięcy złotych. Chętnych nie było. Zapewne po spełnieniu wszelkich uwarunkować prawnych, miasto ogłosi kolejny przetarg. 

W trakcie wielu dyskusji na temat tego budynku wiele razy podnoszono kwestię przywrócenia chociażby szkoły podstawowej. Prezydent Marek Materek informował, że referat edukacji analizował możliwość przywrócenia tam dawnej szkoły podstawowej i jak powiedział: ze wszelkich analiz referatu wynika, że absolutnie w Starachowicach nie ma potrzeby stworzenia kolejnej podstawówki.

Przy okazji dyskusji na temat przeniesienia Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 z ulicy Szkolnej na Leśną, przeciwnicy tego pomysły podnosili, że skoro ZSZ nr 3 trzeba przenieść, to ich zdaniem lepiej „zawodówce” byłoby przy ulicy Kieleckiej, chociażby ze względu na dojazd, jednak ten pomysł nie spotkał się z aprobatą włodarzy. 

Opis nieruchomości w Biuletynie Informacji Publicznej:

Zgodnie ze „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Starachowice” - Uchwała nr IV/5/08 Rady Miejskiej w Starachowicach z dnia 25 kwietnia 2008 roku, nieruchomość położona jest w obrębie jednostki E3 - KIELECKA – teren zabudowy jednorodzinnej, duże rezerwy terenów budowlanych. Nieruchomość objęta wykazem położona jest w południowej części miasta Starachowice, na terenie ze spadkiem w kierunku północnym (takie ukształtowanie otwiera panoramę na zalew Pasternik i panoramę miasta). Od strony północnej przylega do pasa drogowego ul. Kieleckiej, od wschodu i południa przylega do działki wydzielonej pod poszerzenie ul. Stanisława Moniuszki, od zachodu do nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi. Nieruchomość posiada dobry dostęp do komunikacji miejskiej. Od pasa drogowego ul. Kieleckiej – droga krajowa nr 42 - oddzielona jest ogrodzeniem z siatki w ramach na cokole betonowym z bramą dwuskrzydłową z siatki w ramie stalowej. Dostęp do tej drogi w rozumieniu przepisów o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym następuje urządzonym zjazdem. W granicy zachodniej i południowej jest ogrodzona siatką na słupkach stalowych. Teren działki o kształcie zbliżonym do prostokąta, jest zabudowany budynkiem pełniącym dotychczas funkcję Gimnazjum Nr 1 i budynkiem użytkowanym jako mieszkalny, boiskiem ze sztuczną nawierzchnią i boiskiem z nawierzchnią bitumiczną. Wjazd na teren działki i parking przy skrzydle zachodnim budynku posiada nawierzchnie z trylinki, teren przed budynkiem od południa i północy posiada nawierzchnię z płytek chodnikowych betonowych. Chodniki przy boisku ze sztuczna nawierzchnią i chodnik do schodów terenowych prowadzących do szatni posiada nawierzchnię z kostki brukowej. Pozostałe schody terenowe wykonane są z betonu i płytek chodnikowych. Na terenie nieruchomości znajdują się przyłącza: wody, energii elektrycznej, kanalizacji sanitarnej, gazu i kanalizacji deszczowej.

Ogłoszenie

Dodane: 23.02.20

Komentarze użytkowników

muzzy | 2020-02-23 20:52:30 napisał(a):

mysle ale moge sie mylic ze wystawia w koncu za 2,5mln sprzedadza i oglosza wielki sukces:):)

Obserwator :) | 2020-02-23 22:01:43 napisał(a):

To będzie taki sam sukces jak wybór nowej pani Kierownik referatu DGiZL w UM która to podczas procesu rekrutacji wypadła najlepiej spełniając wszelkie kryteria wg zarządcy miasta S a następnie prawdę opisała jedna z miejscowych gazet iż była pani V-prezes obecna jedynie ubolewać pani Kierownik współpracowała z rekrutującą na to stanowisko panią A.N-K
Jaki obraz władzy Ci ludzie prezentują ...

do przedmówcy | 2020-02-24 10:41:55 napisał(a):

To są właśnie transparentne konkursy naszej gwiazdy!!! Ta osoba nie ma zielonego pojęcia o tym za co odpowiada, ale co tam, pouczy się od szeregowych pracowników. Układ zamknięty, Starachowice pobudka!

gość | 2020-02-28 19:38:35 napisał(a):

Ktoś to kupi za pół ceny.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie