Nie żyje 74-letni rowerzysta

11397.nsmed

Na Pasażu Staffa w Starachowicach doszło dzisiaj do tragicznego wypadku. Jak informuje rzecznik starachowickich policjantów starszy sierżant Paweł Kusiak, 74-letni mężczyzna jechał rowerem, prawdopodobnie uderzył w betonową donicę, w następstwie czego upadł na ścieżkę rowerową. Niestety upadek ten był tragiczny w skutkach, ponieważ mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Na miejscu pracowały służby, funkcjonariusze policji będą wyjaśniali okoliczności zdarzenia. 

Dodane: 08.06.19 | komentarze (27)

Komentarze użytkowników

Bez polotu | 2019-06-08 14:31:39 napisał(a):

Więcej donic na ścieżce trzeba było postawić. Barany.

Donice | 2019-06-08 14:35:09 napisał(a):

Dokładnie, jeżdżę tamtędy i zastanawiam się w jakim celu są te donice ( wcale nie ładne) bo naprawdę przeszkadzają.
Współczuje rodzinie, wyjść na rower i już nie wrócić.

Cyklista | 2019-06-08 15:01:04 napisał(a):

No te donice są chyba właśnie po to żeby zwrócić uwagę i nie jechać prosto na schody. Są poza asfaltem po lewej stronie jadącego. Może zasłabł, może próbował kogoś ominąć? Równie dobrze można zahaczyć o ten znak ze zdjęcia i się wywrócić. Przykro i szkoda człowieka. Ale to też oznacza że należy jeździć w kasku niezależnie od wieku. W Starachowicach rowerzyści w kaskach stanowią niewielki procent. Poza tym ukształtowanie terenu i rozpędzanie z górki powoduje że uzyskiwane są bardziej niebezpieczne prędkości.

@ | 2019-06-08 15:32:41 napisał(a):

I żeby jakiś baran po narkotykach nie jeździł po chodnikach
Tak jest na całym świecie

senior cyklosta | 2019-06-08 19:18:05 napisał(a):

Szkoda człowieka od samego początku krytykowałem pomysł durnej ścieżki rowerowej gdyż pod górę rower trzeba prowadzić a jazda z góry nie ma sensu gdyż po zjechaniu trzeba zsiadać z roweru aby dalej kontynuować jazdę A. K. To od razu jadę A.K. bez zsiadania bez hamowania bez narażaniu się na niebezpieczeństwa (przejazd przez Reja i głupim ślimakiem) Ten nieszczęśliwiec widocznie nie wyhamował na zakręcie skoro uderzył w donicę. Ten pasaż to kolejny przykład zmarnowanych 2 milionów zł., kolejny bubel. A w mieście jak nie było ścieżek rowerowych tak niema i jeżdżimy po ruchliwych ulicach z duszą na ramieniu.

gość | 2019-06-08 19:22:31 napisał(a):

Jakie ścieżki ? vide Rynek.

Tea | 2019-06-08 19:43:01 napisał(a):

Droga dojazdowa do garaży między ul. 8-go Maja a ul. Majówka. Nie ma tam ani chodników ani przejść dla pieszych, przecinając drogę pieszy wychodzi nagle zza garażu wprost na ulicę, do tego bawią się tam dzieci na rowerach, hulajnogach itp. Niektórzy głupi kierowcy rozpędzają się tam do 80-100 km/h jako że jest tam kilkaset metrów prostej dobrej nawierzchni. Kwestia czasu kiedy ktoś tam zginie. Interweniowaliśmy w UM i bezpośrednio u Materka, żeby zamontować tam progi zwalniające ale okazało się to niewykonalne (rzekomo przepisy nie zezwalają). Za to postawiono jakąś absurdalną donicę z tujami w poprzek ulicy blokując przejazd w połowie drogi. Przejeżdżający tamtędy policjanci zepchnęli donicę odblokowując jeden pas bo stwierdzili że stwarza zagrożenie. Tak się przejmuje pan Materek i UM bezpieczeństwem na drogach.

drogowiec | 2019-06-08 20:42:50 napisał(a):

@Tea Najlepiej było nie robić tej ulicy, skoro jakiś element z Waszego osiedla lub garażujących z premedytacją łamie zasady drogowe i współżycia w lokalnej społeczności. Barachło musi pokazać co "potrafi" w swoich złomach. Z drugiej strony powariowaliście z tymi progami. Akurat zawężanie ulic azylami jest bardziej cywilizowaną formą uspakajania ruchu, jak widać i do tego niektórzy nie dorośli. Dlatego jedna donica to za mało powinny być dwie albo trzy, żeby tor jazdy był w kształcie litery S.

Jotwot | 2019-06-08 22:27:40 napisał(a):

Ta ścieżka, to wyjątowo kretyński pomysł.
Po pierwsze - nie łączy się z innymi ścieżkami, więc dlaczego akurat tutaj?
Po drugie - w tym miejscu jest duży ruch
pieszych, w tym dzieci i starszych osób.
Po trzecie - ścieżkę przecinają liczne przejścia dla pieszych. Od poczty do ul.Reja, jest ich aż 9.
Po czwarte - jest tam duże nachylenie terenu, co powoduje, że można tam osiągnąć duże prędkości.
Po piąte - zupełnie bezmyślnie umieszczono
przy samej ścieżce betonowe donice i słupki.Uderzenie w nie głową, może skończyć
się tragicznie. Dotyczy to również pieszych.
W takich warunkach rowerzysta, który będzie
jechał za szybko, jest zagrożeniem dla siebie i innych.
W tej chwili, to bardzo niebezpieczne miejsce.
W ubiegłym roku swoje wątpliwości, co do słuszności utworzenia tej ścieżki, przekazałem prezydentowi Materkowi.
Niestety, nie przekonałem go.
Oczywiście, nie przesądzam o winie za tę tragedię, ale uważam, że tam nie powinno być tej ścieżki, bo nie każdy sobie zdaje sprawę, że trzeba tam zachować wyjątkową ostrożność.

rowerzysta | 2019-06-09 08:18:59 napisał(a):

Jeżeli już tam ktoś sobie ubzdurał wykonać tą ścieżkę, to powinna być po drugiej stronie deptaka, wtedy nie potrzebny byłby ten idiotyczny zakręt pod kątem 90 stopni. Pan i władca robi co mu się podoba, a żaden urzędnik nie ma odwagi się przeciwstawić, takie to są rządy gimbazy. Teraz znowu oplata się przystanki bluszczami, a tuż obok trawa wyższa od człowieka, na skrzyżowaniach widoczność zerowa.

Też rowerzysta | 2019-06-09 13:22:40 napisał(a):

@jotwot, wot kretyńskie argumenty
1. Jak niby ma się łączyć, jak do tej pory nikt w Starachowicach nie budował scieżek, poza nie łączącą się też z niczym Staszica. Nie da się od razu wybudować wszystkiego. Tu masz mapkę że ma się to spiąć w całość
http://starachowice-net.pl/uploads/news/9361.jpg
2. Ścieżki wlaśnie się buduje żeby odseparować w przypadku większego natężenia ruchu. Tak by wystarczył wspólny ciąg bez wydzielania. Wtedy byłbyś pierwszy żeby to krytykować
3. W wielu miastach w ogóle się nie oznacza przejść dla pieszych przez ścieżki, chyba że na skrzyżowaniach. Musiały by być w kosmosie żeby się z niczym nie przecinać. Argument jest całkowicie odwrotny, bo widać że namalowano ro tak żeby zarówno piesi i rowerzyści zwracali na siebie uwagę.
4. No patrz pan w całych Starachowicach są górki i dołki, wiec rowerzysta albo bedzie stwarzal zagrozenie zarowno kierowcom jak i poeszym jak bedzie szybko zjeżdżał albo sie na boki telepał jadąc pod górę. Wniosek ZAKAZAĆ RUCHU ROWEROWEGO.
5. Zlikwidować znaki drogowe i latarnie, bo się można w łeb uderzyć.
PROSZĘ NIE WYKORZYSTYWAĆ TRAGEDII PRZECIWKO ROWERZYSTOM. Póki co nie wiadomo dlaczego doszło do wypadku. Wielokrotnie tamtędy jeździłem i przy zachowaniu normalnej ostrożności nie ma problemu. Ścieżka ma ze 2 m szerokości a donice i są za ściezką. Jest oznakowane przejscie dla pieszych.

@ rowerzysta. Pomijając frustracje na Materka. Może i scieżka mogłaby być z drugiej strony, ale nie ma gwarancji czy ktoś zjedzie z niej i w coś uderzy. I tak jak ktoś wyżej napisał w takich przypadkach kask rowerowy praktycznie eliminuje urazy głowy.

PSM | 2019-06-09 15:25:28 napisał(a):

Ludzie czy wam to już kompletnie odwaliło ? Narzekają tylko Materek to Materek tamto. Materek nie odpowiada tylko za gradobicie, trzęsienie ziemi i koklusz ... Przecież taka inwestycje to Materek jedynie mógł zaproponować do realizacji i tyle jego kompetencji w temacie. Projekt takiego deptaka musi wykonać specjalista w tej dziedzinie a nie prezydent na kolanie w barze przy piwie.

Do PSM | 2019-06-09 16:00:40 napisał(a):

Ciekawe co piszesz, bo akurat Materek w wyborach 2014 często wytyka ścieżkę rowerowa w rynku. Chociaż dobrze wiedział, że to był unijny wymóg dostania dotacji. Wciąż Kwietniowi to wypominał. Ale gadał też o walce z nepotyzmem a co z tego wyszło wiedzą wszyscy a najlepiej portfele Materków.

Starachowiczanin | 2019-06-09 17:20:16 napisał(a):

Po co te donice jak stoją puste.
Wydaje mi się że w donicach powinny rosnąć rośliny.

do PSM | 2019-06-09 18:19:59 napisał(a):

Organ gminy odpowiada za wiele rzeczy,nikt go nie zmuszał do tego aby to robił.Odpowiada też za swoich pracowników,bo sam ich dobiera ,nadzoruje i rozlicza.

um | 2019-06-09 18:24:44 napisał(a):

Jest organ , vice ,kierownicy ,no i pracownicy itd,zwykle ktoś popełnia jakiś błąd,może nim być również sam rowerzysta.

gość | 2019-06-09 18:35:22 napisał(a):

A ktoś nie pisał o te donice aby? Garażowy może ?

gość | 2019-06-09 18:36:13 napisał(a):

Ten wielki miłośnik garaży ?

gość | 2019-06-09 18:38:45 napisał(a):

Jednak chyba ktoś inny.

mieszkaniec | 2019-06-09 19:37:17 napisał(a):

Szkoda człowieka. Ta ścieżka jest bardzo niebezpieczna bo z górki a potem jest ostry zakręt w prawo. Dlaczego nie zrobiono jej z prawej strony chodnika? Nie byłoby takiego ostrego zakrętu i przecinania chodnika ścieżką, nie trzeba by donic stawiać.

senior cyklosta | 2019-06-09 21:08:08 napisał(a):

Do drogowca: piszesz waść, że azyle uspokajają ruch KOMPLETNA BZDURA!!przejedż się 1Maja jak kierowcy nagminnie wyprzedzają na przejściach gdzie zawężono ulicę azylami. Interweniowałem gdzie się da bo właśnie stwarzają potworne zagrożenie wielokrotnie musiałem się wykładać na chodnik bo kierowcy ocierają się o łokieć. Gdyby zostały namalowane farbą albo łagodnie zaznaczone tak jak przy radzie na pewno byłoby bezpieczniej bo kierowcy nie liczą się z rowerzystami a na ścieżki rowerowe w tym mieście szkoda liczyć. I nie chodzi o ścieżki północ -południe a chociaż jedną wschod-zachód.

Też rowerzysta | 2019-06-10 09:28:16 napisał(a):

@ senior cyklista
Napisałes że wyprzedzają na przejsciach dla pieszych, co samo w sobie jest wykroczeniem, a w zasadzie powinno być przestępstwem i zabierane dożywotnio prawko jazdy za takie numery. Drogowiec napisał żeby robić tak azyle żeby byl tor jazdy w litere S a nie na pełnej predkości omijać azyl. To samo na 1 Maja. Tam jest przy azylu po prostu za szeroko i pseudokierowcy to wykorzystują.
@ Do PSM z godziny 16.00. Piszesz o Rynku, że Materek wytyka. Każdy kto jeździ na rowerze to wytknie że jest bez sensu. Już nawet nie chodzi o to że ciężki się jedzie po kamiennym bruku. Widzialeś że tam są w pasie przeznaczonym na ścieżkę rowerową są słupy latarni. W związku z tym nieszczęśliwym wypadkiem na Staffa nawet byś tego przykładu nie dawał, bo nie dość że nie wiesz o czym piszesz, to strzelasz sobie w kolano.

Tea do Drogowiec | 2019-06-10 11:00:46 napisał(a):

@Drogowiec
"Najlepiej było nie robić tej ulicy, skoro jakiś element z Waszego osiedla lub garażujących z premedytacją łamie zasady drogowe i współżycia w lokalnej społeczności."

Ulicę dojazdową należało zrobić i to 10 lat temu gdy wybudowano garaże, tylko należało ją zrobić należycie (wjazdy z tej ulicy w boczne uliczki mają do 14 cm różnicy poziomów), żeby nie uszkodzić samochodu trzeba się zatrzymać i ruszać z jedynki. Należało też zadbać o bezpieczeństwo tworząc strefę zamieszkania lub progi zwalniające tyle i tylko tyle. Miasto nie robi łaski że robi ulicę bo robi ją za nasze pieniądze i powinno to robić dobrze.

Pieszy | 2019-06-10 11:44:30 napisał(a):

Dlaczego nie zrobiono tej ścieżki z drugiej strony skoro zjazd ze ścieżki jest po prawej? Ścieżka rowerowa przecina cały chodnik przed samymi schodami.

senior cyklosta | 2019-06-10 15:08:20 napisał(a):

Kolego rowerzysto co jakiś czas zgłaszam to łamanie przepisów ale to groch o ścianę . Jak łamią przepisy kierowcy to każdy rowerzysta wie, zajeżdżają, wciskają się na trzeciego, nie włączają kierunkowskazów, wyprzedzają na rondach itd itp. Policja nawet nie chce przyjąć zgłoszenia podając im typ i nr samochodu. Chyba bardzo rzadko jeżdzisz po naszym mieście bez ścieżek rowerowych.

Kawa | 2019-06-10 19:34:41 napisał(a):

Jaki idiota zaprojektował ale i odebrał, skądinąd potrzebny łącznik do szpitala, gdzie wąski chodnik jest pomiędzy ruchliwą ulicą (odgrodzony tylko krawężnikiem) a z drugiej strony ścieżką rowerową? Żeby usiąść na ławce trzeba przejść przez ścieżkę a nogi siedzących i tak spoczywają na ścieżce rowerowej. Starsi ludzie idą z duszą na ramieniu pomiędzy mknącymi samochodami a rowerzystami. Wypadek pieszego z rowerzystą jest kwestią czasu.

do przedmówcy | 2019-06-10 21:00:17 napisał(a):

Już tam był wypadek w ubiegłym roku. Jaki szef interesu, takie mądre rozwiązania. Poparliście go przecież aż 85%, chwali się tym po wszystkich odpustach, a miasto tonie w brudzie i chwastach, naprawdę potrzebnych inwestycji ZERO!!!

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie