Noce Teatralne po raz 9. W tym roku z Artur Barciś Show

11781.nsmed

Stowarzyszenie Promocji Talentów przy Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach w partnerstwie ze Starachowickim Centrum Kultury, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach i Młodzieżowym Domem Kultury w Starachowicach zapraszają na 9 Noce teatralne.

20 września (piątek) 2019r. od godziny 19.00 - Hala spustowa Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Wstęp wolny!

 

PROGRAM: 

Wystąpią:

19.15 – Eko Teatr „Hamlet w butelce” – Starachowice  

20: 00 -Teatr Panopticum „Buziaki” – Lublin

oraz 

21.00 - Artur Barciś Show

Podczas Nocy teatralnych czynny będzie bufet teatralny. 

Zadanie jest współfinansowane przez: Urząd Marszałkowski, Powiat Starachowicki i Gminę Starachowice. 

Informacje: 

1. „Hamlet w butelce” - Eko Teatr –Stowarzyszenie „Głowa do góry” i Młodzieżowy Dom Kultury w Starachowicach. 

EkoTeatr to teatr doraźny, teatr który działa od września 2019 roku, w ramach projektu „Hamlet w butelce”. Młodzi ludzie chcą zwrócić uwagę na problem ze wszechogarniającym i zalewającym nas zewsząd plastikiem. To głos młodych w bardzo ważnej sprawie! Projekt „Hamlet w butelce” jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019 – 2021 oraz ze środków Województwa Świętokrzyskiego.

Etiuda: Hamlet w butelce

Biorą udział: Maria  Daniszewska, Roksana Derlatka, Adrian Dwojak, Natalia Gębura, Julia Jagiełło, Klaudia Jędrzejczyk, Igor Kaczorowski, Leon Kaczorowski, Bartosz Kołacz, Dominika Kubik, Julia Łaszewicz, Dominik Telec, Bartosz Zaborski. 

Reżyseria: zespołowa 

Scenariusz: zespołowy 

2. Spektakl „Buziaki”  TEATR  PANOPTICUM Młodzieżowego Domu Kultury  „Pod Akacją”  w Lublinie

TEATR  PANOPTICUM  Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie swoją działalność artystyczną i edukacyjną prowadzi już od 34 lat, w ciągu których setki młodych pasjonatów zdobywało swoje pierwsze teatralne doświadczenia i warsztat aktorski. Bardzo wielu z nich zostało znanymi aktorami, reżyserami i krytykami teatralnymi, współpracują z polskimi i zagranicznymi teatrami, filmem, radiem oraz telewizją. Teatr Panopticum jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród zdobywanych na prestiżowych konkursach i festiwalach. Powstało o nim kilka telewizyjnych reportaży i filmów dokumentalnych. Dwa nagrodzone Złotą Maską spektakle zostały zarejestrowane oraz emitowane przez TVP1. Teatr odbył też wiele podróży artystycznych po Europie, a w listopadzie 2018 r. uczestniczył w  XX  Internacional „Chopin & Friends” Festival w Nowym Jorku, na zaproszenie New York Dance & Arts Innovations, gdzie z dużym sukcesem zaprezentował spektakl „Zwycięstwo Kobiet”.

Założycielem Teatru Panopticum jest Mieczysław Wojtas, który kieruje nim od początku do chwili obecnej. Od 10 lat z teatrem współpracuje Piotr Tesarowicz, twórca  muzyki i aranżacji wokalnych do niemal wszystkich spektakli  teatralnych Panopticum.

Spektakl „BUZIAKI”

„Czwórka dzieci podejmuje bunt przeciw dorosłym, którzy szykują im nieciekawą przyszłość. Strajk potrwa tak długo, aż rodzice nie zaczną działać i nie zmienią czarnej w ich oczach przyszłości. Wciągająca i nieco eksperymentalna opowieść o zmieniającym się świecie, ekologii, rodzicielstwie i miłości. Dotknięte w spektaklu problemy widziane są z perspektywy dzieci porozumiewających się językiem ludzi dorosłych, ujęte w niekonwencjonalny kształt teatralny.” Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie dramatu współczesnego szwajcarskiego dramaturga Camille Rebetez pt. „Strajk Buziaków” i tekstów własnych.

Scenariusz:  praca zespołowa

Reżyseria:  Mieczysław Wojtas

Muzyka i przygotowanie wokalne:  Piotr Tesarowicz

Występują:  Rozalia Sawa, Agata Korzeniowska,  Jakub Wyszomirski, Aleks Skóra, Łucja Paszkowska, Maja Kalbarczyk, Michalina Puła, Marcin Lisowski, Jakub Kondrat.

3. Artur Barciś Show 

Artur Barciś  – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, reżyser teatralny ale również autor felietonów i bajek dla dzieci.  Przed kamerami zadebiutował w roku 1978 rolą w filmie  pt. "Do krwi ostatniej". W latach 1979 - 1981 występował w teatrze Na Targówku, w latach 1982 - 1984 na deskach Teatru Narodowego, a od 1984 r. jest związany z Teatrem Ateneum i innymi warszawskimi scenami. Aktor wszechstronny,  doskonały zarówno w dramatach jak i w rolach komediowych. Zagrał między innymi w „Dekalogu” Krzysztofa Kieślowskiego, filmie „Znachor”,  ”Braciszek”, „Dwa księżyce”, „Ucieczka z Kina Wolność”, „Pułkownik Kwiatkowski”. Za swoje kreacje aktorskie nagradzany w kraju i za granicą.  Telewizyjnej publiczności znany między innymi z roli Norka w popularnym serialu „Miodowe lata” czy świetnej postaci Arkadiusza Czerepacha w „Ranczu”.

Artur Barciś Show - solowy występ popularnego aktora. Artysta, w sobie właściwy sposób nawiązuje niezwykły kontakt z publicznością opowiadając anegdoty o swojej zabawnej drodze do aktorstwa. Zaprasza za kulisy teatru i planu filmowego opowiadając o tremie, dykcji, różnego rodzaju „sypkach”, czyli aktorskich wpadkach, oraz dowcipach jakie aktorzy robią sobie na scenie. Wszystko to jest w mistrzowski sposób opatrzone wykonywanymi piosenkami. „Artur Barciś Show”, to pełne humoru i wdzięku spotkanie ze znakomitym i bardzo lubianym aktorem.

W ramach 9 Nocy teatralnych w sobotę 21 września o godzinie 10 w Młodzieżowym Domu Kultury w Starachowicach (ul. Gliniana 10 a) warsztaty aktorskie  dla młodzieży poprowadzi Artur Barciś. Wstęp wolny do wyczerpania miejsc. Chęć udziału w warsztatach prosimy zaanonsować w MDK – telefon 41 274 31 32. 


Info: MDK

Dodane: 12.09.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie