Normy przekroczone. Zła jakość powietrza. Lepiej zostań dzisiaj w domu

9535.nsmed

W Starachowicach jest 6 czujników monitorujących jakość powietrza i dzisiaj od rana każdy z nich wskazuje przekroczenie norm.

Czujniki pomiaru jakości powietrza są zainstalowane w następujących lokalizacjach: Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Rogowskiego 14, Szkoła Podstawowa nr 6 (ul. Moniuszki), Szkoła Podstawowa nr 1 (ul. 1-go Maja) oraz Gimnazjum nr 4 (ul. Jana Pawła II) i Przedszkole Miejskie nr 14 (ul. Graniczna). Link do mapy [kliknij]

Jeszcze na styczniowej sesji Rady Miejskiej, radna Jadwiga Piątek pytała o czujniki pomiaru jakości powietrza. – Jeżeli stwierdzi się, że to powietrze jest zanieczyszczone dosyć mocno, to czy będą prowadzone jakieś działania zmierzające do zmniejszenia tych zanieczyszczeń, czy tylko będzie taka informacja, aby tych miejsc zanieczyszczonych unikać? – Pytała radna Piątek.

- Ciężko mówić o takich działaniach ad hoc, czyli w momencie kiedy pojawią się informacje, o tym, że na danym obszarze powietrze jest zanieczyszczone w większym stopniu niż powinno być. To oprócz kontroli Straży Miejskiej, te działania takie natychmiast są w pewien sposób ograniczone. Oczywiście mieszkańcy mający zamontowaną aplikację, mając możliwość skorzystania, zobaczenia na ekranie ledowym czy mając możliwość zobaczenia w internecie, będą mogli podjąć decyzję, czy to jest odpowiedni moment na wychodzenie z domu na spacer, na bieganie, czy lepiej udać się w inną część miasta, po to żeby pospacerować czy pobiegać. Albo wstrzymać się z wyjściem z domu – powiedział prezydent Materek

Wypowiedź prezydenta Materka do obejrzenia na video. Czas od 2,47,20

 

Dodane: 11.02.18 | komentarze (10)

Komentarze użytkowników

Efekty | 2018-02-11 09:41:03 napisał(a):

To są efekty trzech lat rządów Materka i jego programu antysmogowego... Pomiarów nikt nie zakłamie tak jak bicia piany na fejsie.

SWM | 2018-02-11 10:08:38 napisał(a):

Dokąd nie "rozkorkuje" się miasta to tysiące samochodów stojąc w korkach będą wytwarzać smog. Nic się w tym kierunku nie robi nawet niema programu poprawy (udrożnienia) infrastruktury drogowej miasta.

powietrze | 2018-02-11 17:43:10 napisał(a):

Samochody to tylko ok 10%. Praktycznie cała reszta to domki prywatne. Brak budowy bloku socjalnego był błędem. Wyeliminowałoby to wiele kopciuchów. Przeciwnicy "socjalizmu" powinni teraz dumnie wdychać smog.

@powietrze | 2018-02-11 18:25:46 napisał(a):

Chcesz wszystkich przeprowadzić do bloku socjalnego? Mnie się wydaje że wystarczy żeby ogrzewanie gazem było tańsze niż węglem i wszyscy zmienią piece na gazowe.

krępy | 2018-02-11 18:27:50 napisał(a):

wkiedy puścicie ruch na szkolnej,mniejszy korek na radomskiej -mniejszy smogg

do @powietrze | 2018-02-12 07:39:58 napisał(a):

tylko jest problem z tym, że normalny człowiek nie ma wpływu na cenę gazu zresztą miast też nie ma na nią wpływu.
Mnie ciekawi inna opcja czy można było by podłączyć takie osiedle domków jedno rodzinnych do systemu ciepłowni. Uprzedzając negatywne komentarze zdaje sobie sprawę, że koszty takiej inwestycji byłyby ogromne, bo trzeba by robić całą nową infrastrukturę, ale w dłuższym okresie czasu na pewno miałoby to dobry wpływ na jakość powietrza. Przynajmniej mi się tak wydaje:p

powietrze | 2018-02-12 09:02:48 napisał(a):

Wszystkich nie, ale tych najbiedniejszych socjalnych owszem. Wiadomo dlaczego. Miasto nie straciłoby na tym bo zyskałoby grunty na sprzedaż. Było to realne opłacalne rozwiązanie. Za ceny gazu odpowiada polityka międzynarodowa i raczej nie ma na to co liczyć.

ZZZZZZ | 2018-02-12 14:52:28 napisał(a):

Do kiedy mam nie wychodzić z domu i co na to mój pracodawca, uwzględni złą jakośc powietrza?

AA | 2018-02-12 14:55:26 napisał(a):

Czy maseczki nie powinny być rozdawane przez pracodawcę tak jak odzież ochronna w dzisiejszej rzeczywistości? Co na to bhpowiec

Zainteresowany | 2019-01-22 14:16:58 napisał(a):

Witam,dwa lata czekam już na projekt prowaczony przez Urząd miasta w Starachowicach odnawialne żródła energji,już dwa lata nie palił bym w piecu,a wraz ze mną 800 osób które zgłosiły się do projeku,i co?i nadal czekam,awy mówicie tu o smogu.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie