Od poniedziałku trzy wypadki w powiecie starachowickim

10963.nsmed

W poniedziałek 11 lutego 2019r. po godzinie 16.30 na ulicy Szkolnej w Starachowicach (okolice wyjazdu z basenu i ulicy Śląskiej) doszło wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. 

Informuje rzecznik prasowy starachowickich policjantów starszy sierżant Paweł Kusiak: - 31-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Audi 80 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Alfą 159. W wyniku uderzenia kierujący Alfą mężczyzna wjechał w słup energetyczny i ogrodzenie prywatnej posesji przy ulicy Śląskiej. Obaj kierujący byli trzeźwi, nie wymagali hospitalizacji.

Mandatem został ukarany 31-latek.

Na miejscu obecna była także straż pożarna. Jak informuje rzecznik prasowy starachowickich strażaków Marcin Nyga, strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia. Przy użyciu odpowiedniego sprzętu musieli wyrwać drzwi w pojeździe Alfa Romeo. Kierujący tym samochodem mężczyzna samodzielnie opuścił pojazd – powiedział Marcin Nyga.

***

Dzisiaj, 13 lutego 2019r. po godz. 10.00 na drodze ze Starachowic w kierunku Tychowa Starego, kierujący Mazdą 50-letni mężczyzna prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i przewrócił się na prawy bok. Został zabrany do szpitala, skąd po badaniach zwolniono go do domu. Mężczyzna został ukarany mandatem. 

***

Do kolejnego zdarzenia doszło również dzisiaj. Na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną (ulica Iłżecka i Aleja Armii Krajowej w Starachowicach) zderzyły się dwa samochody: Hyundai oraz Mitsubishi. 68-letni mężczyzna zjeżdżał al. Armii Krajowej w dół. Miał czerwone światło, przy czym skręcał w prawo w kierunku Rynku, więc skorzystał z warunkowej zielonej strzałki. Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym Mitsubishi 40-latkiem. – Sprawa będzie miała swój finał w sądzie – dodaje oficer prasowy KPP w Starachowicach starszy sierżant Paweł Kusiak. 

Dodane: 13.02.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie