Ogrodzenie „Orlika” przy Szkole Podstawowej nr 9 stwarza zagrożenie

11537.nsmed

Radni zgłaszają problemy przekazywane przez mieszkańców do prezydenta miasta za pomocą wniosków i interpelacji. Prezydent ma później odpowiednio 14 i 30 dni na odpowiedź. Dokumenty są publikowane Biuletynie Informacji Publicznej [kliknij]. Jeśli chcielibyście skontaktować się z radnym ze swojego okręgu, w portalu jest informacja z ich danymi [kliknij].

Sprawę ogrodzenia „Orlika” przedstawił w interpelacji radny Michał Walendzik. Treść poniżej: 

Uprzejmie proszę o naprawę ogrodzenia boiska „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 9. Aktualnie w ogrodzenie brakuje co najmniej jednego przęsła, kolejne wisi uchylone za jedną z bramek trzymając się tylko jednego słupa, w wielu miejscach brakuje również pojedynczych drutów bądź są one powyginane. Na wymienionym boisku grają często dorosłe osoby. Z powodu niekompletnego ogrodzenia uderzona przez nie piłka może trafić w dzieci lub innych przechodniów poruszających się po bieżni lub miasteczku rowerowym, stanowiących bezpośrednie otoczenie „Orlika". Takie uderzenie piłką może mieć siłę rzuconego kamienia. Proszę zatem o niezwłoczną naprawę ogrodzenia, aby zminimalizować ryzyko takich sytuacji. Szczególnie w okresie wakacyjnym.

Dostępna jest już odpowiedź. Pod treścią poniżej podpisała się zastępca prezydenta ds. gospodarczych Ewa Skiba. 

Dyrekcja szkoły we współpracy z organem prowadzącym podejmuje działania mające na celu utrzymanie obiektu we właściwym stanie technicznym. W 2018 r. wymieniono 16 szt. zniszczonych paneli ogrodzeniowych na panele lepszej jakości, które jak wykazała praktyka są mniej podatne na uszkodzenia. Wykonano również prace mające na celu poprawę stanu zaplecza socjalnego. Zostało zamówionych kolejnych 20 szt. paneli ogrodzeniowych, co pozwoli uzupełnić powstałe ubytki i wymienić panele w miejscach najbardziej narażonych na zniszczenia. Wpłynie to na poprawę stanu bezpieczeństwa korzystających z boiska.

Z przykrością należy stwierdzić, że nie najlepszy stan techniczny ORLIKA wynika nie tylko z intensywnej eksploatacji obiektu oraz wadliwych rozwiązań mających miejsce przy budowie tych obiektów. Część zniszczeń jest spowodowana aktami wandalizmu ze strony użytkowników obiektu lub osób postronnych przebywających na jego terenie. Przypadki te były zgłaszane Policji, Straży Miejskiej, niestety nawet gdy ujawniono sprawców ze względu na „niską szkodliwość czynu" sprawy były umarzane przez Policję. 

Dodane: 10.07.19 | komentarze (7)

Komentarze użytkowników

He he | 2019-07-10 10:15:49 napisał(a):

Skiba fachowiec wypowiedziała się.... Zna się na wszystkim...

Rodzic | 2019-07-10 10:18:49 napisał(a):

To radny Walendzik się upomina a gdzie ten słynny radny Adamus nauczyciel z SP nr 9 . Jeden z licznych tzw niemych radnych

Gosc | 2019-07-10 10:50:44 napisał(a):

A gdzie skiba byłaś jak budowali sztuczne boisko na szkolnej? Albo Jana Pawła II albo Miodowa?

@Gość | 2019-07-10 11:05:08 napisał(a):

Siedzi sobie cichutko i bierze pensję ale efektów pracy w mieście nie widać. Wszak jest od spraw gospodarczych a tu wszędzie łąki kwietne - szkoda że na chodnikach

policja | 2019-07-10 17:08:25 napisał(a):

Uważam , ze rady Walendzik albo powinien porozmawiać z policją o ściganiu sprawców albo zaprzestać interpelacji w sprawach, ze względu na niska szkodliwość społeczną.wniosek jest prosty : wandal jest bezkarny a policja bezradna ...

Paweł | 2019-07-10 18:50:24 napisał(a):

Pytam kto jest nadzorcą wymiany dachu na sp -9 krokwy powinny być wypuszczone ok 50cm poza murłatę. Znów po zimie woda będzie szła po ścianach śmiech na sali to czyste partactwo. Pytam czy w swoim domu wykonawca tak samo by zrobił???

Rodzic | 2019-07-11 08:06:53 napisał(a):

Zgadzam sie z przedmówca ta wymiana dachu to partactwo kto przyjął ten projekt na poczatku może bedzie dobrze ale potem znowu woda bedzie sie lała trzeba było wypuścić dach. Tak zrobiono w hotelu senator była ta sama konstrukcja zalewało. A ja mam pytanie gdzie radny Adamus nauczyciel SP nr 9 ślepy. To Walendzik irtepeluje a ten płaczek jak zwykle milczy.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie