Ornery Broad z okazji Dnia Kobiet zagrały w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach [zdjęcia, video]

9654.nsmed

Na „Babiniec Cafe” z okazji Dnia Kobiet Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprosiło Ornery Broad, czyli trzy żywiołowe „trudne baby”, które w klimatycznych wnętrzach Kina Kotłownia dały świetny, ponad godzinny koncert. Widać było, że publiczność bardzo dobrze się bawiła, wokalistki także. Było trochę o relacjach damsko-męskich, trochę gry na „bas-kontrze”, bardzo dużo śmiechu, a najwięcej - doskonałych głosów wokalistek i wspaniałej muzyki. 

Ornery Broad wystąpiły w składzie:

Natalia Kwiatkowska – Pochodzi z Bieszczad a dokładnie z Cisnej. Została Uznana za najlepszą wokalistkę bluesową 2015 oraz 2016 wg czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Z zespołem Cheap Tobacco, w którym jest wokalistką, zdobyła Grand Prix większości konkursów muzyki bluesowej i około- bluesowej w kraju, m. in na Rawa Blues.

Eliza Sicińska – Wokalistka, autorka tekstów i kompozycji, o szerokim wachlarzu muzycznych inspiracji, ze szczególnym zamiłowaniem do muzyki bluesowej i amerykańskiego folku. Jej głęboki głos charakteryzuje się ciepłą, ciemną barwą oraz niskimi tonami. Wyróżniona nagrodami dla najlepszej wokalistki i osobowości scenicznej VI edycji festiwalu „Bluesroads”, Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej 2015 oraz XXV edycji festiwalu „Blues nad Bobrem”. Jest wokalistką zespołu Hot Tamales zdobywającego uznanie w kraju oraz za granicą.

Paula Wolski – jest fińską piosenkarką mieszkającą już od prawie dekady w Polsce. Gra na ukulele i na skrzypcach i śpiewa folk, country i bluegrass, jak również piosenki zainspirowane fińską muzyką ludową. Jej piękny głos koi i leczy. Oprócz repertuaru muzyki popularnej Paula często organizuje i przedstawia fiński epos narodowy „Kalevala”, gdzie opowiada fabułę eposu po polsku a częściowo śpiewa w oryginale.

                  Reklama

Zobacz zdjęcia w galerii [kliknij]

Dodane: 11.03.18

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie