Ostrowiec może być alternatywą dla dużych ośrodków akademickich

11411.nsmed

- Ostrowiec może być alternatywą dla dużych ośrodków akademickich - mówi dr Paweł Gotowiecki - Prorektor WSBiP i wyjaśnia, że ostrowiecka uczelnia to interesująca alternatywa dla dużych ośrodków akademickich. 

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim kształci już od 1996 r. Jak w tym okresie zmieniało się szkolnictwo wyższe w Polsce i jak zmieniała się ostrowiecka uczelnia?

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości powstała jako jedna z pierwszych uczelni niepublicznych w południowej Polsce i przeszła wszystkie okresy koniunktury i dekoniunktury  jakie towarzyszyły rozwojowi szkolnictwa wyższego. Przez ten okres wykształciliśmy ponad 20 tys. absolwentów studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych. Oczywiście w tym okresie zmieniały się trendy –obecnie podążamy coraz bardziej w kierunku kształcenia praktycznego, staramy się dostosowywać do potrzeb rynku pracy no i przede wszystkim wymagań klientów naszych usług edukacyjnych.Ponieważ taki boom edukacyjny jak ten z przełomu lat 90. i pierwszej dekady XXI w. już się raczej nie powtórzy, uczelnia musi się stale modernizować i przystosowywać do wymogów rynkowych.

Czy wynikiem takiej polityki uczelni była budowa nowoczesnego Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej?

Nasze nowo otwarte Centrum, inwestycja warta kilka milionów złotych, to ważny, ale i nieodzowny krok ku nowoczesnemu kształceniu, spełniającemu standardy nie tylko polskie ale i europejskie. Ponad tysiąc studentów ostrowieckiej uczelni to studenci kierunku Pielęgniarstwo, więc rozwój tego kierunku kształcenia, a co za tym idzie rozwój infrastruktury dydaktycznej, to jeden z priorytetów w naszej strategii rozwoju.

Czy zatem uczelnia opiera się przede wszystkim na pielęgniarstwie?

Jest to dla nas ważny, można nawet powiedzieć kluczowy filar naszej działalności, ale prowadzimy kształcenie również na takich kierunkach jak Geodezja i Kartografia, Pedagogika, Bezpieczeństwo Narodowe czy Ekonomia, ponadto mamy w swej ofercie kilkadziesiąt studiów podyplomowych, prowadzonych często we współpracy z partnerami spoza szkolnictwa wyższego, np. z sektora biznesu. Wiele z nich kończy się zdobyciem konkretnych uprawnień czy też dodatkowych certyfikatów przydatnych na rynku pracy. 

Ale WSBiP to nie tylko dydaktyka…

Pomimo, że jesteśmy uczelnią regionalną prowadzimy aktywną działalność na polu nauki czy współpracy międzynarodowej. W WSBiP goszczą z wykładami gościnnymi wykładowcy z Zachodniej Europy, USA a nawet Ameryki Południowej, a organizowana przez nas międzynarodowa konferencja z zakresu wojskowości została dostrzeżona nawet przez ekspercki portal internetowy w Pakistanie. Są to z pewnością powody do satysfakcji,

Czy zatem można powiedzieć że WSBiPjest uczelnią dostrzegalną na akademickiej mapie Polski?

Mamy swoje osiągnięcia, ambicje, renomę oraz stale inwestujemy w rozwój. Myślę, że bez ryzyka można powiedzieć, że nasza niewielka ale prężna uczelnia to interesująca alternatywa dla dużych ośrodków akademickich.

Artykuł sponsorowany

Dodane: 12.06.19

Komentarze użytkownikówOstatnie komentarze w serwisie