Otoczenie Lubianki i Pasternika, Pałacyk, Starachowickie Centrum Kultury. Są pieniądze na rewitalizację i remonty

9334.nsmed

Siedem miast powiatowych w województwie otrzyma pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. W sumie trafi do nich 130 mln złotych na projekty związane z rewitalizacją. Taką decyzję podjął 20 grudnia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

Konkurs z działania „Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich” RPOWŚ 2014-2020 dedykowany był miastom powiatowym – każdy samorząd mógł zgłosić jeden wniosek o dofinansowanie.

Na konkurs wpłynęło 13 wniosków, co oznacza, że każdy z samorządów - potencjalnych wnioskodawców przygotował projekt. Samorządy ubiegały się w sumie o ponad 220 mln złotych dofinansowania, czyli o kwotę prawie dwukrotnie większą niż zaplanowana na konkurs alokacja, wynosząca 121 mln zł. Wszystkie projekty zostały poddane i przeszły pozytywnie zarówno ocenę formalną, jak i merytoryczną oraz uzyskały wymaganą minimalną liczbę punktów uprawniającą do uzyskania dofinansowania. Niestety, nie dla wszystkich starczyło pieniędzy. Mimo iż Zarząd Województwa zdecydował się na zwiększenie alokacji konkursowej o kolejne 9 mln złotych, do kwoty 130 mln złotych, pieniędzy tych wystarczyło jedynie na sfinansowania pierwszych 7 najwyżej ocenionych projektów. Reszta wniosków trafiła na listę rezerwową i będzie mogła liczyć na dofinansowanie, jeśli pojawią się oszczędności przetargowe.

Starachowice zrealizują zadanie „Rewitalizacja – lepsze życie w Starachowicach, mieście , które znalazło pomysł na siebie”. Wartość całkowita projektu to 37,2 milionów złotych, w tym dotacja z RPO 22,9 miliona złotych. 

Gdzie nastąpią zmiany w ramach projektu?

1. Zalew Lubianka - zagospodarowanie otoczenia zbiornika, poszerzenie plaży, ścieżka pieszo rowerowa wokół zbiornika, strefa rekreacji, nowe molo, nowe zaplecze sanitarne, gastronomiczne i techniczne, miejsca postojowe, mała architektura, pole namiotowe i kempingowe, nasadzenia drzew, krzewów, klomby. 

2. Zalew Pasternik - zagospodarowanie północnej linii brzegowej poprzez budowę placu zabaw i siłowni plenerowej, nasadzenia drzew, krzewów, wykonanie klombów, wykonanie ścieżki pieszo rowerowej, wykonanie trawników, montaż ławek, przysiadaków, leżaków, budowa zjazdu i parkingu dla samochodów osobowych, wykonanie oświetlenia, altany ogrodowe, stojaki rowerowe.

3. Pałacyk:

W pierwszej kolejności konieczna jest rozbiórka dwóch historycznie późniejszych przybudówek przy Pałacyku. Następnie budynek zostanie rozbudowany o nowe skrzydło usytuowane po stronie północno-wschodniej, skomunikowane z obiektem istniejącym za pośrednictwem łącznika. Istniejące ciągi pieszo-jezdne o nawierzchni asfaltowej przewiduje się poddać całkowitej rozbiórce, organizując w to miejsce nawiązujący do istniejącego, ale przebudowany i rozbudowany układ ciągów pieszo-jezdnych wewnętrznych, parkingów i drogi pożarowej, połączonych z ul. Konstytucji 3-go Maja za pośrednictwem istniejącego, urządzonego zjazdu publicznego. Wszystkie nawierzchnie projektowanych ciągów z brukowej kostki granitowej ujętej w obrzeża granitowe. Miejsca parkingowe, w tym również do osób niepełnosprawnych, zostaną zlokalizowane na terenie działki i wkomponowane w ogród.

 W wyniku zaplanowanej przebudowy powstanie nowa przestrzeń, w części historycznej budynku zaplanowano:

w obrębie piwnic: pomieszczenia technicznej obsługi budynku wraz z komunikacją,

w obrębie parteru: kawiarnia z zapleczem i oranżerią, punkt informacji, sala biurowo-ekspozycyjna, toalety personelu oraz toalety ogólnodostępne wraz z komunikacją,

w obrębie I piętra: pomieszczenie organizacji pozarządowych, dwa pomieszczenia biurowe, pomieszczenie gospodarcze oraz toalety ogólnodostępne wraz z komunikacją.

Powierzchnia części historycznej Pałacyku, razem z poddaszem będzie wynosiła ok. 711 m2.

Rozbudowana część będzie miała wymiary ok. 25x12 m, a jej wygląd zewnętrzny zostanie dostosowany do budynku historycznego. Na parterze budynku będą zlokalizowane następujące pomieszczenia:

sala konferencyjno-wykładowa na 100 osób, 

zaplecze sali konferencyjnej

foyer oraz szatnia

toalety ogólnodostępne,

komunikacja.

Na pierwszym piętrze zlokalizowana będzie komunikacja i pomieszczenia do wynajęcia. Powierzchnia nowej części wraz z poddaszem będzie wynosiła ok. 1042 m2.

Dostęp do całego kompleksu osobom niepełnosprawnym zapewniono poprzez podjazdy oraz dźwigi lub podnośniki osobowe w budynku „Pałacyku” i części rozbudowanej. Jednocześnie zadbano o racjonalizację projektowanej powierzchni w stosunku do przyjętej funkcji obiektu poprzez organizację komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej jako niezbędnego minimum wobec wymagań nie tylko technicznych, ale również wizualnych i funkcjonalnych dających przede wszystkim komfort użytkownikom obiektu.

Elewacje budynku historycznego i jego rozbudowy zaprojektowano jako tynkowane na gładko i malowane w kolorystyce złamanej bieli lub szarości, akcentując w ciemniejszej tonacji wszystkie cokoły. Doświetlenie pomieszczeń zapewniają duże płaszczyzny okienne, które w „Pałacyku” utrzymano zgodnie z ich historyczną wielkością, a w nowym skrzydle dostosowano do potrzeb wynikających z funkcjonalnych potrzeb foyer i sali konferencyjnej

4. Starachowickie Centrum Kultury i otoczenie 

Remont zaplecza scenicznego - roboty instalacyjne, roboty budowlane, remont łazienek. 

Parter: Prace remontowo-modernizacyjne w pomieszczeniach: sala muzyczna, magazyn sprzętu akustycznego, korytarz, wejście główne do kina, klatka schodowa, pomieszczenie gospodarcze, wejście do budynku administracyjnego. Zakres prac: - Roboty instalacyjne adaptacja Foyer wraz z szatnią, remont łazienek, wymiana drzwi dźwiękoszczelnych i p.poż. 

II piętro: budowa i montaż windy, instalacja ciepłej wody użytkowej pod kątem remontu łazienek i toalet wraz z instalacją solarną, instalacja elektryczna pod kątem przebudowy łazienek   

Otoczenie SCK: parkingi, podjazdy, scena plenerowa (wyposażenie mobilne), przebudowa fontanny, zieleń i zagospodarowanie terenu z nawodnieniem       , oświetlenie zewnętrzne (30 szt. słupów z okablowaniem), instalacja zewnętrznego monitoringu wizyjnego dla SCK, schody łączące Osiedle Wzgórze z SCK. 

5. Osiedle Wzgórze

Przebudowę komórek lokatorskich przy budynku zlokalizowanym na ul. Widok w celu adaptacji na świetlicę środowiskową (136 m2), ukształtowanie terenu przy budynku Widok 10.  

6. Park Miejski  

- modernizacja głównych alejek o szerokości 3,5 m (pow. 2380 m2)

- modernizacja ciągów pieszo-jezdnych o szerokości 2,5 m (pow. 3760 m2)

- budowa tarasu widokowego o powierzchnia 90 m2 przy Rondzie Kaczyńskiego

- budowa ścieżki żelaza przez teren parku i wzdłuż ul. Pileckiego o łącznej powierzchni 1720 m2

- zagospodarowanie terenu parku poprzez umieszczenie: zjeżdżalnia o dł. 60 m, stoku saneczkowego o dł. 120m, ławek (40 szt.), pojedynczych siedzisk (10 szt.), leżaków stałych (10 szt.), siatek hamaków  (10 szt.), ścieżki na siatce,  placyku azyl, stołów do gier (3 szt.), placów gier  (4 szt.), wiat/boksów (2 szt.), domku na drzewie, stojaków rowerowych (20 szt.), stacji obsługi rowerów, dog parku, rzeźby Żeromskiego i rekonstrukcji wejścia do szybu, bram wejściowych do parku (3 szt.), placu zabaw o powierzchni trawiastej, placu zabaw o powierzchni sztucznej

- utworzenie na terenie parku ścieżki historycznej, ścieżki naukowo-technicznej, ścieżki kultury

- budowa amfiteatru: muszla koncertowa, widownia, zadaszenie sceny

- wykonanie: oświetlenia, monitoringu, punktów sieci Wi-Fi, sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, poidełka-zdrój

- wykonanie na terenie parku toalet

- przebudowa ul. Chopina z miejscami postojowymi

-przebudowa budynku „Baby Jagi”

- wykonanie w ciągach chodników schodów z poręczami

- wykonanie w ciągach alei pochylni oraz schodów z poręczami

- uporządkowanie terenu parku oraz Skweru Ofiar Zbrodni Katyńskiej

7. Starachowice Dolne

Stworzenie podwórca przy ul. Radomskiej w formule „woonerf” obejmujące: skablowanie linii, oświetlenie, wymiana miejscowa nawierzchni chodników, umieszczenie donic z drzewami, ławek i koszy, budowę ścieżki rowerowej;

Przebudowę placu dworca poprzez: przebudowę nawierzchni wzdłuż linii kolejowej oraz przed dworca: trawniki, ścieżkę rowerową o nawierzchni asfaltowej, nasadzenia drzew w gazonach, ławki, kosze, latarni, ogrodzenie.

Budowę skweru pomiędzy ul. Nadrzeczną a ul. Sportową wraz z montażem ławek, koszy i latarni z uwzględnieniem osi kompozycyjnej w kierunku historycznego domu robotniczego z 1836 r.      

- Pamiętacie jak dostaliśmy jako jedyna gmina w regionie środki na Modelową Rewitalizację Miast? Mówiłem wtedy, że środki te pozwolą nam przygotować się do aplikowania o wiele większe pieniądze z rożnych programów. I to się właśnie dzieje! WuUrzędzie wielu pracowników od trzech lat wykonuje mrówczą pracę by to się udało! Dziękuję im z całego serca, za ich pracę, wysiłek i zaangażowanie. Dziś przepraszałem ich za to, że mają przeze mnie więcej pracy, że wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze trudniej w kolejnych latach. Długo nie musieliśmy czekać na potwierdzenie tych słów. Dla nas jako pracowników UM, to dużo więcej pracy, ale dla nas, także jako Mieszkańców to przede wszystkim powód do dumy, że możemy wspólnie zmieniać Starachowice na lepsze – mówił dzisiaj podczas konferencji prasowej prezydent Marek Materek i dodał, że w wieloletniej prognozie finansowej wkład własny gminy jest zabezpieczony i nie ma obaw, aby inne planowane inwestycje zostały zdjęte. 

VIDEO z konferencji dostępne jest na naszym profilu na Facebooku [kliknij]

Nasz profil na FB jest publiczny, więc nawet jeśli nie macie swojego konta na FB, nadal możecie obejrzeć filmik z konferencji. 

Dodane: 20.12.17 | Odsłony: 2330
Tagi:

Komentarze użytkowników

mieszkaniec | 2017-12-20 19:28:21 napisał(a):

Jak to możliwe skoro Lubianka i obszar ją otaczający to obszar CHRONIONEGO krajobrazu Parku Krajobrazowego? Przy wjeździe na Lubiankę widnieje taka tabliczka na czerwonym tle i wygląda dość poważnie.

arek | 2017-12-20 21:12:33 napisał(a):

to kiedy ta realizacja ? w 2022r ?

Troll | 2017-12-21 07:55:49 napisał(a):

Mieszkaniec to chyba nie mieszkaniec tylko nasłany troll No na echu piszesz to samo. Żenada

Kura | 2017-12-21 07:59:00 napisał(a):

Jeżeli te inwestycje będą tak nieudolnie prowadzone jak słynny łącznik przy szpitalu to następca Materka będzie musiał niezle główkować żeby po nim posprzątać bez szkód dla miasta!

Starachowiczanin | 2017-12-21 09:13:35 napisał(a):

Widać, że niektórzy wolą żeby się nic nie zmieniało w tym mieście. Jak po wyborach będzie inny prezydent to raczej nie dokończy inwestycji tylko będzie pakował kase do własnego portfela. Bardzo ciekawe inwestycje czekać tylko na realizację

Dudus | 2017-12-21 09:35:36 napisał(a):

O pakowaniu kasy do własnego portfela to akurat Ty się raczej nie wypowiadaj. Peneith

olo | 2017-12-21 10:04:50 napisał(a):

zrobcie parking w rynku

mieszkaniec | 2017-12-21 10:52:20 napisał(a):

To że ktoś zadaje pytanie bo się czemuś dziwi, nie oznacza że jest trollem! Trochę powagi.

mieszkaniec z nad Lubianki | 2017-12-21 11:31:08 napisał(a):

Już co niektórzy zaczynają grzebać już im się nie podoba.Lepszy bardach i jak to mówią.Niech zostanie po staremu .

Do mieszkańca lubianym | 2017-12-21 11:37:00 napisał(a):

A nie jest po staremu? Kolesie. mieszkania, przetargi...

@olo | 2017-12-21 12:33:30 napisał(a):

I niech zaleją smarami cały rynek bo ty się przejść kawaek nie możesz

@mieszkaniec z nad Lubianki | 2017-12-21 13:02:55 napisał(a):

A co tu ma sie podobać lub nie podobać? Obszar chroniony to obszar chroniony.

Obtel | 2017-12-21 13:17:45 napisał(a):

Współczuję mieszkańcom ulic przy zalewie. Latem słychać (dość głośno) plazowiczów i przede wszystkim skutery. Wieczorem i nocą pijaną młodzież (wjeżdżają samochodami pod molo i muzyka, alkohol, krzyki, wyzwiska). Policja i SM tam raczej nie zagląda. Lepiej byłoby zainwestować w Piachy. A nad Lubianką ścieżki rowerowe, czystą plaże i "strefę ciszy" (zakaz skuterów i motorów).

Starachowiczanin | 2017-12-21 14:30:33 napisał(a):

No najlepiej to zamknijmy miasto, wprowadźmy zakaz sprzedaży alkoholu i dodatkowo ustalmy godzinę policyjną na 21 będzie najlepiej. Po co cokolwiek robić dla poprawy wizerunku miasta skoro ludzie i tak stwierdzą, że wszystko poustawiane.

Do starachowiczanin | 2017-12-21 16:07:51 napisał(a):

Bo poustawiane. Od kolegów po rodziny. Poustawiane że hej.

Wedkarz | 2017-12-21 16:14:06 napisał(a):

Co za debile zarządzają zbiornikiem na Lubiance?? Ostatnio jak spuszczono wode pozdychaly kolonie małży. Smród na piec kilometrów. Kto tak traktuje zwierzęta??? Kto jest za to odpowiedzialny???

Zyzyk | 2017-12-22 08:16:58 napisał(a):

Zbiornikiem na lubiance zarządza miasto a wiec odpowiedzialnym jest władza miejska. Ciekawe ile jeszcze szkód spowodują partacze.

luna | 2017-12-22 08:49:24 napisał(a):

To co stało się z małżami to jest skandal. Było to zgłaszane do starostwa bo mieszkańcy zgłaszali i starostwo miało przekazać sprawę dalej. Brakuje słów na takie traktowanie. Przecież to żywe stworzenia.

kasztanka | 2017-12-22 10:48:17 napisał(a):

Tu małże tam ślimak tudzież dziesięć komarów, usiądźmy na czterech literach i nie róbmy nic.A najlepiej wozy na żelaznych nie gumowych kołach bo to postęp i wio.

@kasztanka | 2017-12-22 11:40:53 napisał(a):

Nie o to chodzi by nic nie robić tylko robić z głową i ponosić odpowiedzialność. Skoro spuszczaja wodę to powinni zwierzętom umożliwić przetrwanie na czas remontu.

Szokujące | 2017-12-22 13:43:09 napisał(a):

Tego na Lubiance nie idzie opisać słowami. Straszny widok. Kto za to odpowie? To obszar chroniony.

Musztarda po obiedzie | 2017-12-23 08:16:56 napisał(a):

Ekolodzy teraz zajęli się malzami gdy wyginela większość z nich. Gdzie byliście gdy się to działo? Gdy ginęly pierwsze małże na cyplu pod lasem jakieś 2 miesiące temu? Wszyscy się teraz pobudzili jak zwykle.

Dezynteria | 2017-12-23 08:30:12 napisał(a):

To miasto jest zapowietrzone złymi rządami i to zarówno w powiecie jak i w mieście. Instytucje odpowiedzialne za środowisko BHP czy stan sanitarny nie robią nic bo są uzależnione od tych nieudaczników na urzędach. Bagno. A miało być lepiej inaczej ...

Mieszkaniec Lubianki | 2017-12-23 19:35:19 napisał(a):

Akurat te stworzenia Was krzykacze i pseudoekolodzy interesują. Bzdury totalne wypisujecie. Było się przejść i zobaczyć ile tam śmieci zostało po odwiedzających zbiornik. Gdzie byliście gdy ludzie wrzucali tony śmieci do zbiornika. Żaden palcem nie ruszył nawet. My mieszkający obok jesteśmy też obdarowywani śmieciami wyrzucanymi na nasze posesje przez osoby wracające z Lubiani. Puszki, butelki odpady z jedzenia, opakowania. Tym się zajmijcie, straz miejska nie może stać na ulicy i pilnować. A tu nagle przypomnieliście sobie o szczeżujach (bo to szczeżuje, a nie małże) nawet tego nie sprawdziliście (ekolog by wiedział), co świadczy że nie ekologia za Wami przemawia a tylko mącenie i plucie na tych co próbują zrobić coś dla miasta.

Do mieszkaniec | 2017-12-24 07:23:19 napisał(a):

"Wikipedia- szczeźuja- gatunek małźa". Dla przykładu w Suchedniowie jak czyścili zbiornik to przenieśli. Wiesz dlaczego? Bo szczeźuja czyści wodę. Niszcząc ekosystem działa się tak samo jak wrzucając te wszystkie g....a do wody.

Mieszkaniec Lubianki | 2017-12-24 15:39:23 napisał(a):

No w końcu ktoś z google skorzystał. Szczezuja da sobie radę na Lubiance. Nie takie sytuacje przeżyła. Kto mieszka tu ten dobrze wie o co chodzi. Zostało jej bardzo dużo. Zanim woda opadła z większością co jeszcze była na płytkiej wodzie rozprawiły się ptaki, gdzie były te dumne ekologi jak latały tu całe stada rybitw. Ot takie zasady w przyrodzie. My tu czekamy na inwestycje i proponowaliśmy niejeden raz na spotkaniach żeby zacząć od monitoringu. Będzie mniej niszczenia cudzej pracy, pracownicy będą lepiej dbać o środowisko podczas inwestycji a i ze śmieceniem naszych kochanych mieszkańców może będzie łatwiej bo to oni są tu największym zagrożeniem dla środowiska i równowagi w zalewie.

do mieszkaniec Lubianki | 2017-12-24 16:00:18 napisał(a):

Dałbyś spokój chociaż w święta.

Do do mieszkaniec | 2017-12-24 20:57:12 napisał(a):

Jak sobie spokój da jak o jego koryto chodzi . Podobno nawet dziewczyna już dosyć miała, bo musiała siedzieć bidula na forach i na okrągło odpisywać.

Mieszkaniec Lubianki | 2017-12-25 20:24:53 napisał(a):

No co do teorii spiskowych to trzeba przyznać że desperacja przeciwników inwestycji na Lubiance sięga dna, nawet tam gdzie szczeżuje nie sięgają. Najpierw biedne szczeżuje teraz jakieś insynuacje że ktoś się pod kogoś podszywa. Pogódźcie się z tym że ktoś nie tylko gada, ale i coś robi dla miasta. Wiem że to boli, ale Nas mieszkańców Lubianki najbardziej boli że wszyscy poprzednicy Nas zbywali, a zbiornik na którym miasto mogłoby zarobić i być wizytówka miasta jest zaniedbywany i zaśmiecany często przez samych mieszkańców.

Do Mieszkaniec Lubianki | 2017-12-25 22:09:50 napisał(a):

Fakt nikt z poprzedników nie wpadł na to żeby zabić życie zbiornika. Zobaczysz to piętrowe molo jak szczeźuja niebo.

Do Mieszkaniec Lubianki | 2017-12-26 09:14:14 napisał(a):

Włodek to ty? Jak tam robota w ZEC?

Mieszkaniec Lubianki II | 2017-12-26 11:55:30 napisał(a):

Nie tylko Włodek tam mieszka. Zrozumcie że wasze teorie spiskowe, marudzenie i narzekanie na to że ktoś coś chce robić i coś robi - już dawno się ludziom przejadło. Na Lubiance mieszka nas sporo osób które chodziło przez wiele lat do władz z pomysłami, konkretnymi argumentami i co ?

Skończcie ze swoimi teoriami w końcu coś sami zróbcie oprócz narzekania i marudzenia.

Do Miesxkaniec | 2017-12-26 14:10:37 napisał(a):

Spadaj trollu władzy. Zobaczymy jak się sprawa z mieszkaniami skończy bo mogą te plany spalić na starcie.

Kosa | 2017-12-26 20:34:26 napisał(a):

Jak się kończą argumenty zaczyna się trolowanie i zmiana tematu :) Zabolało malkontentów. A mieszkanie niech sobie każdy sam buduje i na nie zarobi, a nie żebra u Materka, skoro tak na niego narzekacie.

p.s Pozdrawiam Pana Włodka.

Mieszkaniec Lubianki III | 2017-12-27 09:10:14 napisał(a):

Wcale nie chcemy na Lubiance żadnych inwestycji. Wystarczy sciezka rowerowa wokół zbiornika i kosze na smieci. Nic więcej! Chcemy mieć czystą wodę z małżami, czystą plażę bez buraków na skarzyskich numerach wjeżdżających autem pod samą wodę, nie chcemy tłumu w lato z grillami, syfu, butelek po piwie itp. Chcemy mieć tu święty spokój!

T | 2017-12-27 09:46:47 napisał(a):

Popieram. Z inwestycjami na Piachy. Tam niech smiecą, hałasują itp. Mieszkańcy przy zalewie chcą mieć spokój i porządek.

Nieświadomi | 2017-12-27 10:42:15 napisał(a):

Piachy wysychają ! Jakiekolwiek inwestycje tam są bez sensu - a jeszcze wzięcie unijnej kasy na coś co zniknie - nierealne

flacha | 2017-12-27 10:51:42 napisał(a):

Oj wysychają usta po świętach.

słomiany | 2017-12-27 10:56:22 napisał(a):

Co nie którzy za późno się urodzili.Dla nich średniowiecze to odpowiedni wiek.

do słomiany | 2017-12-27 11:50:45 napisał(a):

Największą zaletą Lubianki jest natura i jej dzikość. To że można tam odpocząć od zgiełku miasta w ciszy, bez betonu, światełek i całej tej otoczki która normalnego człowieka męczy. Taki Lewandowski gdzie wybudował dom? Nie wybudował go obok ful wypas zbiornika, tylko na mazurskiej wsi obok jeziora pokroju Lubianki. Bo tam się da odpocząć i naładować baterie.

Do wszystkich | 2017-12-27 12:02:04 napisał(a):

Najpierw niech coś Materek do końca zrobi. Już wziął kasę na park, umowę z Jarubasem podpisywał. Artykuły są do tej pory że w 2018 r park skończony miał być. Te plany, łączenia spółek, sprzedaż targowiska, to są przedwyborcze chwyty i głupi tylko nie rozumie. Już tyle co miało być zrobione a skończylo się na kilku siłowniach, pomyśle Lewkowicza na Szlakowsko i drogach na kredyt. Przy tym co inne gminy już dostały to my po trzech latach jesteśmy w czarnej ###### obietnic.

Do słomiany i lipny mieszkaniec Lubianki III | 2017-12-27 22:52:58 napisał(a):

Lubianka to nie do końca natura tylko sztucznie wykonany zalew właśnie po to by cieszył mieszkańców. To ma być miejsce dla mieszkańców całego miasta i okolic. Jak ktoś chce spokoju to niech sobie kupi działkę koło Lewandowskiego :)Małże tez wiekszość ma w głebokim poważaniu. Śmierdzi to i kaleczy stopy. Tam trzeba monitoringu żeby buractwo nie chlało po nocach i nie wrzucało syfu do wody. Tego najbardziej tu chcemy, a nie jakiegoś rezerwatu. I przestańcie się podszywać pod mieszkańców. Polityke uprawiajcie sobie we własnych ogródkach.

@ | 2017-12-28 06:20:16 napisał(a):

Daj mi przykład zbiornika wodnego gdzie np pole kempingowe, kibel, place na grilla, ogniska itd. zaczynają się ok 5m za płotem prywatnych gospodarstw (nie agroturystyki czy domów, pokoi na wynajmem ) . Praktycznie cały ośrodek jest zaplanowany przy dużym skupisku gospodarstw. Widząc jakie w większości "bydło" przyjeżdża lepiej nie będzie. Współczuję mieszkańcom. Czysta plaża, ścieżki piesze, rowerowe, obowiązkowy parking, wywalić skutery i w tym miejscu wystarczy.

Etam | 2017-12-28 08:08:40 napisał(a):

Monitoring niczego nie załatwia co pokazał choćby napad na bank w centrum ostatnio. Całe miasto monitorowane a akty wandalizmu są co chwila. A na pijanych kamery nie robią wrażenia. Trolujesz.

Pytanie | 2017-12-28 08:30:10 napisał(a):

Czy to prawda że vicek kupił sobie działkę obok?

Do Do słomiany i lipny mieszkaniec Lubianki III | 2017-12-28 10:59:51 napisał(a):

Dla twojej wiadomości pod nikogo się nie podszywam bo nie muszę. Mieszkam na por. Robota! Nie będę kupował sobie domu koło Lewandowskich bo mnie nie stać. Powodzi mi się dobrze to kupiłem działkę na por. Robota i przeprowadziłem się tam z miasta żeby żyć bliżej natury w spokojnej okolicy. Nie po to żeby buraki z bloków jak ty przyjeżdżały tu latem z grillami! Wystaw sobie grilla na balkon!

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie