Owca cała, a policja szuka właściciela psów. W tle sankcje finansowe i pozbawienie wolności

14224.nsmed

W niedzielę 10 stycznia 2021 roku na profilu Spotted: Starachowice zamieszczone zostało nagranie, na którym widać, jak dwa psy atakują owcę. Nagranie jest drastyczne. Psy nie dawały za wygraną i kąsały owcę bez opamiętania. Nagranie udostępniono ponad 4 tysiące razy. Na miejscu, niedługo po publikacji video w sieci, pojawili się obrońcy zwierząt. Wezwano też policję.

W Sanktuarium w Kałkowie jest mini ZOO. Mimo, że cieszy się zainteresowaniem ludzi, nie ma dobrej sławy. Latem zwierzęta miały tam problem z dostępem do wody. Teraz, prawdopodobnie bezpańskie psy, chciały zjeść owcę tymczasowo biorącą udział w żywej szopce bożonarodzeniowej.

- Chciałbym przeprosić, że nie do końca teren żywej szopki został odpowiednio zabezpieczony. Nie mogliśmy przewidzieć, że dzikie psy zaatakują owcę. Na szczęście zwierzę jest zdrowe. Był lekarz, który opatrzył niewielką ranę - powiedział Radiu Plus Radom ks. Zbigniew Stanios, kustosz sanktuarium. Owca została przeniesiona w bezpieczne miejsce. 

Na miejscu byli także policjanci ze starachowickiej komendy. 

- Policjanci prowadzą czynności dwutorowo w sprawie, nie wobec osoby - w świetle artykułu 77 kodeksu wykroczeń oraz artykułu 35, ustęp 1 Ustawy o ochronie zwierząt. Nikt nie usłyszał na tą chwilę zarzutów - mówi w rozmowie z portalem rzecznik starachowickich policjantów sierżant sztabowy Paweł Kusiak i dodaje, że po podjętej interwencji funkcjonariusze ustalają czy doszło do wykroczenia (art. 77) czy do popełnienia przestępstwa (art. 35) 

Art.  77.  [Niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia]

§  1. 

Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

Art. 35. ochr. zwierząt

Odpowiedzialność karna za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęcanie się nad zwierzęciem

1.

Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 wyłączenia zakazu zabijania zwierząt, zakaz znęcania się nad zwierzętami ust. 1, art. 33 zasady uśmiercania zwierząt lub art. 34 uśmiercanie zwierząt w ubojni ust. 1–4

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Zobacz NAGRANIE [kliknij]

Viva UbezpieczeniaReklama

Dodane: 13.01.21 | Odsłony: 2809 | komentarze (4)

Komentarze użytkowników

arti | 2021-01-13 16:21:08 napisał(a):

gdyby szary "kowalski" doprowadził do takich zaniedbań od policji sanepidu i innych usłużnych służb był by tłoczno, ale że ..... to rozejdzie się po kościach bo świętym krowom nic zrobić nie można

Arczi | 2021-01-13 16:57:46 napisał(a):

Brawo dla autora filmu, który woli zaistnieć wrzucając film do netu jak pomóc zwierzęciu. Zamiast odgonić psy to sobie beztrosko nagrywa. Jeszcze raz brawo za brak pewnej części ciała.

Do arczi | 2021-01-13 17:15:10 napisał(a):

Gdyby nie nagranie to księciunio by się wszystkiego wyparł

Arczi | 2021-01-13 17:32:29 napisał(a):

A jakby człowieka gryzły to też by się patrzył i nagrywał. Dla mnie to nie jest tłumaczenie. W pierwszej kolejności należy pomóc, czy to zwierze czy człowiek, a nie patrzeć się jak cierpi żywa istota,

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie