„Śpiąca Królewna” Piotra Czajkowskiego. Spektakl w 2 aktach i 4 odsłonach w Starachowicach

11949.nsmed

7 grudnia o godzinie 19.00 po raz kolejny ROYAL LVIV BALLET wystąpi na deskach Starachowickiego Centrum Kultury.  Tym razem  publiczność będzie miała przyjemność obejrzeć balet „Śpiącą królewna”. 

Royal Lviv Ballet - zespół złożony z solistów rosyjskich(Maryjski,Bolshoi) i ukraińskich(Narodowy Lwowski, Narodowy Kijowski), szturmem zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Pavlo Stalinski - solista i choreograf Bolshoi Ballet - Honorowy Artysty Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof. Olek Petryk solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej. Zachwycające szyte ręcznie kostiumy, choreografia, piękna scenografia a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, każdy spektakl Royal Lviv Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej. 

„Śpiąca Królewna” Piotra Czajkowskiego to spektakl w 2 aktach i 4 odsłonach. To historia, którą każde dziecko zna już od najmłodszych lat...Bardzo dawno temu żyli sobie król i królowa, którzy posiadali wielkie, wspaniałe królestwo, ale do pełni szczęścia brakowało im dziecka. Pewnego razu zdarzyło się, że królowa brała kąpiel, a wtedy z rzeki wyskoczyła żaba i postanowiła spełnić największe pragnienie królowej. Obiecała jej, że nie upłynie rok jak doczeka się dziecka. Przepowiednia okazała się prawdą i rzeczywiście w niedługi czas potem królowa powiła córeczkę, którą nazwano Różyczką. Uradowani rodzice wydali na jej cześć ucztę, na którą przybyło dwanaście wróżek. Wróżki te miały otoczyć królewną opieką i sprawić, by nic złego się jej nie stało. W całym królestwie było trzynaści wróżek, ale dla jednej zabrakło zastawy toteż postanowiono jej nie zapraszać. Wróżka ta szukając zemsty, rzuciła na małą królewnę klątwę, która miała dopełnić się w piętnastym roku jej życia, powodując jej śmierć. Księżniczka miała umrzeć poprzez ukłucie się wrzecionem. Na szczęście aby do tego nie doszło ostatnia z zaproszonych wróżek złagodziła zaklęcie i zamieniła śmierć w stuletni sen. Na wieść o tym król za wszelką cenę szukał sposobu, by uchronić ukochaną córeczkę. Dlatego nakazał usunąć z królestwa wszystkie wrzeciona. Mijały lata, a królewna rosła i stawała się coraz piękniejsza. Kiedy nastał dzień piętnastych urodzin w pałacu została sama, dlatego też postanowiła to wykorzystać i zwiedzić wszystkie komnaty. Spacerowała więc po całym zamku i zaglądała do wszystkich pokoi, z podziwem przyglądając się temu co się w nich znajdowało. Jej uwagę zwrócił pokoik do którego prowadziły maleńkie drzwi. Kiedy zajrzała do środka, w pomieszczeniu ujrzała starą kobietę, która trzymała w rękach wrzeciono i przędła len. Królewnę bardzo to zaciekawiło i zapragnęła sama spróbować nowego zajęcia. Niestety ledwo dotknęła wrzeciona, ukłuła się w palec i tym samym spełniła się złowróżbna przepowiednia...Co było dalej?  Możemy Państwu obiecać, że w tej historii nie zabraknie tajemniczego przystojnego księcia oraz happy endu, na który wszyscy czekamy. 

Godna podziwu wyrazistość ruchów ponad czterdziestu tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią pokazują nam wirtuozerię Twórców i Tancerzy balletu. Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia - wszystko to składa się na występ Royal Lviv Balletu sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach. Wrażeń i emocji, jakie wzbudza spektakl nie da się opisać, tego po prostu trzeba doświadczyć. 

Czas trwania spektaklu: 2 godziny.

Bilety w cenie 60, 80 i 100zł do nabycia w kasie Kina Kultura oraz online na www.sck.org.pl Rezerwacje grupowe - 41 274 65 25.

Zapraszamy!!!

Info: SCK

Dodane: 28.10.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie