Pięć starachowickich klubów z dofinansowaniem

8654.nsmed

Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało wyniki naboru wniosków na realizację zadań w ramach Programu „KLUB”. Dofinansowanie przyznano ponad 2 tysiącom klubów z całej Polski. Pozytywnie zaopiniowano również wnioski 5 starachowickich stowarzyszeń.

Znamy już rozstrzygnięcia drugiej edycji rządowego programu „KLUB”, która ruszyła 16 marca 2017 roku. Kluby i stowarzyszenia z całej Polski mogły składać wnioski o przyznanie dofinansowania w terminie do 21 kwietnia. Wczoraj na stronie ministerstwa zostały opublikowane listy wniosków, które otrzymały pozytywną opinię jak i te odrzucone ze względów formalnych.

Lista klubów zaopiniowanych pozytywnie składa się z 52 stron i znajdują się na niej dokładnie 2028 klubów, które otrzymają dofinansowanie na realizację zadań w ramach Programu „Klub” na rok 2017 w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży.

Program „KLUB” to bezpośrednie wsparcie lokalnych środowisk sportowych, wzmocnienie funkcjonowania klubów sportowych – centrów aktywności fizycznej oraz miejsc identyfikacji i kształcenia talentów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub sportowy działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Kwota dofinansowania wynosi 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla wielosekcyjnych - informują twórcy programu.

W gronie wniosków zaopiniowanych pozytywnie znalazło się 5 złożonych przez starachowickie kluby. Wsparcie z programu „KLUB” otrzymają:

- Klub Sportowy Sportów Siłowych i Kulturystyki WIKING,

- SKS Star 1926 Starachowice,

- Starachowicki Klub Pływacki Barakuda,

- Integracyjna Akademia Piłkarska Starachowickiego Klubu Sportowego STAR Starachowice,

- Katolicki Klub Sportowy Autonomiczna Sekcja Piłki Nożnej Juventa.

Pięć starachowickich klubów otrzyma łącznie 55 tysięcy złotych z ministerialnej puli. WIKING na realizację swojego zadania otrzyma dofinansowanie w wysokości 15 tysięcy złotych. Pozostałe kluby otrzymają wsparcie w wysokości po 10 tysięcy złotych.

Info: UM Starachowice, autor: Leszek Kowalski

Reklama

Dodane: 09.06.17

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie