#piekłokobiet. Drugi dzień protestów w Starachowicach [ZDJĘCIA, VIDEO]

13817.nsmed

Fala protestów przetacza się przez Polskę po wydanej przez Trybunał Konstytucyjny decyzji w sprawie aborcji eugenicznej. Na mapie protestów są również Starachowice. 

W niedzielę 25 października br. protestujący przespacerowali się z Rynku pod biura poselskie posłów Prawa i Sprawiedliwości Agaty Wojtyszek oraz Krzysztofa Lipca, a następnie ulicami Radomską i Piłsudskiego wrócili do Rynku. Zobacz nagranie [kliknij] 

Dzisiaj w całej Polsce, również u nas, protestujący spacerowali po przejściach dla pieszych w centrach miast. W Starachowicach po pasach przy rondzie w pobliżu targowiska miejskiego - Aleja Armii Krajowej / ul. Iłżecka. Utworzyły się spore korki na wlotach do ronda. Policja przejęła kierowanie ruchem, aby rozładować natężenie samochodów. Również protestujący starali się, aby mimo wszystko, nie denerwować kierowców i rozciągali spacer na kolejne od ronda przejścia dla pieszych.

W dłoniach transparenty, na ustach hasła. Trąbiące samochody na znak solidarności. 

Zobacz ZDJĘCIA [kliknij].

Zobacz NAGRANIE [kliknij]. 

Viva UbezpieczeniaReklama 


Dodane: 26.10.20 | Odsłony: 220
Tagi:

Komentarze użytkowników

Opinia | 2020-10-26 18:09:23 napisał(a):

Nie ma kiedy protestować tylko teraz gdy ważą się losy całkowitego lockdownu? Wyrok trybunału jest zgodny z konstytucją i protesty nic nie dadzą bo musiano by złamać prawo. Wkurzająca i egoistyczna postawa tych protestujących.

Er 14 | 2020-10-26 18:25:49 napisał(a):

XD

Kurak | 2020-10-26 18:40:57 napisał(a):

U nas to na poziomie protest ,nie to co w Wawie

arti | 2020-10-26 18:52:06 napisał(a):

bezwzględnie jestem przeciwko takiemu postępowaniu które szuka jak karać jak zmuszać a nie jak wychowywać i uczyć. podobno w tym kraju jest ponad 90% katolików i od wielu lat księża uczą dając własny przykład jak powinno się postępować po katolicku!! dla przykładu można być pedofilem i ukrywać pedofili byle była koloratka! mamonie należy służyć za wszelką cenę byle byc księdzem!!! a teraz skoro są tacy nauczyciele to mam pytanie czego ludzi nauczą?

Ogrom | 2020-10-26 19:27:05 napisał(a):

Jak śledzę media nie tylko starachowickie ale ogólnopolskie odnoszę wrażenie,że wcale nie o kobiety w tym wszystkim chodzi lecz przede wszystkim nadarzyła się dla lewicowych sił okazja do rozróby antypisowskiej w celu obalenia obecnego rządu. Widać to jak na dłoni! Potomkowie towarzyszy ze wschodu znowu poczuli "wene twórczą" i chcą dokonać rewolucji! Taki prikas!

Mój Boże | 2020-10-26 19:41:00 napisał(a):

To nie chodzi o politykę, chodzi o zamordyzm władzy! Żaba gotowana powoli da się ugotować! Tak już było jak Hitler dochodził do władzy, powoli małymi kroczkami zawłaszczał coraz więcej! Najbardziej winni są ci którzy pozwalają złu się szerzyć! Nie bądźmy obojętni! Puki na to czas!!!

do powyżej | 2020-10-26 19:50:15 napisał(a):

A jakie to zło zabronić zabijania chorych? Nie nam o tym decydować. Wszystko się pomieszało na tym świecie.

wiewiór | 2020-10-26 19:58:42 napisał(a):

Przecież to zwykły protest polityczny, byle tylko ślepo "dowalić kaczorowi i kościołowi". A kaczor tylko na to czeka, żeby wprowadzić lockdown. I te prostackie, chamskie hasła, jak dla mnie to lumpeninteligencja. Niby tak płaczą, że biedne kobiety muszą rodzić chore dzieci, ale postulaty to już "aborcja bez granic", najlepiej by chcieli jakby to był zabieg jak wizyta u fryzjera. Sorry, protestujący ale dajecie się wpuścić w maliny jak małe dzieci.

STS | 2020-10-26 20:08:13 napisał(a):

Obejrzałem ten marsz i co widzę grupka zmanipulowanej młodzieży, która lubi porozrabiać niezależnie od celu. Przecież te dzieci a zwłaszcza chłopaki nie maja pojęcia jaką trałmą dla kobiety jest aborcja. Wcześniej były rozróby lgbt i bezczeszczenie symboli chrześcijańskich no a teraz mamy profanację kościołów i mszy świętych. Nie rozumieją że są manipulowani przez światowe lewactwo przed , którym Polska musi się bronić.

Czajnik | 2020-10-26 20:44:44 napisał(a):

Kochani! Czytam i nie wierzę po prostu nie wierzę. Właśnie że o kobiety chodzi. Jestem przekonana że jakby rządził nawet Janko muzykant przy tak durnym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dokładnie byłoby tak samo. Po co było to ruszać? Po co???????? Wypracowany kompromis również i przez Kościół zaakceptowany przez Jana Pawła II. Nie k...... Pis się stawia ponad Watykan. Nie bądźcie ciemnogrodem. Na miły Bóg. I tak nasze prawo przed tym durnym orzeczeniem było najbardziej rygorystyczne w tym zakresie w Europie. Moja koleżanka w pracy ma sąsiadkę która urodziła dziecko z gwałtu. Opowiada że to była najgorsza decyzja w życiu. Dlaczego? Bo teraz oprawca który ją napadł, zgwałcił z nożem przy szyi, pobił do nieprzytomności po 10 latach chce się widywać z dzieckiem. Kurwa!!!!! Rozumiecie to? Oczywiście nie wyszła już za mąż bo nikt nie chciał młodej przepięknej i zajebiście wykształconej kobiety - ale jednak zgwałconej z bękartem w roli głównej Ale..... dom hmmm rodzinny przepełniony wybaczaniem katolicyzmem, chrześcijaństwem - więc przekonanie że każdy ma prawo do życia urodziła. I co???? Dziecku dokuczają w szkole bo nie ma ojca. Ona mówi że nie żyje - no to gdzie grób? A tatuś wywłoka j..... wychodzi z więzienia i on chce się z dzieckiem widywać. Natomiast moja szefowa przeszła horror jak okazało się że dziecko ma tak potężną wadę rozwojową że będąc w brzuchu u mamy płód odczuwał nie miłosierny ból. Dopiero jak aplikowano środki przeciwbólowe prosto do płodu wtedy brzuch się uspokajał. Matka nawet tego nie odczuwała. Płód tak. Leki dla chorego płodu były podawane do czasu kiedy 2 miesiące walki przez matkę niestety przyniosły negatywne skutki i diagnoza była jednoznaczna. Całkowity nie do rozwój płodu m.in bez wykształconego mózgu i prawie bez oczu. Lekarze powiedzieli wprost. Może Pani czekać na naturalne obumarcie ciąży ale może dojść do sytuacji że nie zdążymy Panią uratować. Nosi Pani w sobie ŻYWEGO TRUPA!!! I co? Która z was by się zdecydowała?? Nawet wtedy gdy dokonano legalnej aborcji moja szefowa wylądowała na rocznej terapii u psychiatry. Uważacie że to jest takie proste? Nie NIE JEST...... A Panowie którzy decydują o takich sprawach w wieku 65+ są albo nie dowartościowani jako faceci albo tchórzami. Stawiam na to drugie bo przecież obecna władza nie szczyci się inteligentnymi ludźmi. Kija w dupę i się wykazywać PANOWIE SZLACHTA!!!!

obserwator | 2020-10-26 20:51:13 napisał(a):

Brawo młodzi, wasza przyszłość w waszych rękach, im szybciej wspólnie pozbędziemy się tej pseudowładzy tym lepiej. Nie pozwólcie staremu psychopacie i sukienkowym zaglądać pod wasze kołdry. To są wyłącznie wasze sprawy, a oni jak chcą katować siebie i zniekształcony zarodek, to proszę bardzo droga wolna.

odpowiedź | 2020-10-26 20:53:03 napisał(a):

To temat zastępczy, żeby ukryć katastrofę sanitarno - epidemiologiczną, niby przypadkowo akurat teraz !!!!

Popieram z całego serca | 2020-10-26 21:15:42 napisał(a):

:-)

miasto nad kamienną | 2020-10-27 07:44:02 napisał(a):

Nie mam zamiaru wypowiadać się o aborcji. Nie mam kompetencji. Choć nie wyobrażam sobie, że nie istnieje żadna możliwość aby usunąć ciążę w absolutnie skrajnej sytuacji, i z przesłanek medycznych.

.

Wierzę że z tych złych emocji zrodzi się jednak jakieś dobre rozwiązanie – jakiś lepiej zdefiniowany kompromis. Nawet jeśli to kiepski czas.

Widzę też że starły się dziś dwa skrajne dogmaty: religijny z ideologicznym. Oba fałszywe. Wszak ideologia to laickie alter ego religii. I dogmat że niezależnie od wszystkiego ma decydować kobieta jest dokładnie tak samo zły jak dogmat że niezależnie od wszystkiego każdą ciążę należy donosić do rozwiązania.

.

Feminichom udało się okłamać ludzi że dotychczasowy kompromis dopuszcza aborcję w każdym przypadku kiedy kobieta nie ma wyrzutów sumienia. Przyznawanie nagrody kobiety roku, wolności (czy co tam dobrze zabrzmi wizerunkowo), dla artystki która usunęła ciążę z powodu metrażu mieszkania, było dokładnie takim samym pokazanie faka temu kompromisowi, jak całkowity zakaz aborcji. Bo kompromis - o czym przestaliśmy pamiętać - zakładał aborcję jedynie w skrajnych przypadkach medycznych.

Zapominamy że świat się rozwija, że rozwija się nauka, medycyna – że wiedza i świadomość nakłada na nas nową odpowiedzialność. A nie na odwrót. A przede wszystkim że płód w łonie matki coraz wcześniej zaczyna być pacjentem ! Pacjentem któremu lekarz może nieść pomoc i którego może skutecznie leczyć. I to jest problem, który z oczywistych powodów muszą dziś brać pod uwagę teoretycy prawa. Nie katoliccy, nie pisowscy – po prostu uczciwie myślący! Doszliśmy do czasu kiedy, płód nie jest zagadnieniem teoretycznym, ale pacjentem, dobrze widocznym na w diagnostyce obrazowej, zaopatrzonym w leki i narzędzia do leczenia - którego lekarz może – więc i musi leczyć, któremu może – i musi pomóc.

Skrajność w każdą stronę jest tu ideologicznym przymusem.

.

Ale ja nie o tym. Zupełnie o czymś innym. Wszystkich chyba zaskoczyło prostactwo, chamstwo i agresja jaka wylała w ostatnich dniach z szeregów polskiej młodzieży, z szeregów organizacji feministycznych, lewicowych, antyklerykalnych. Przerażające jest przede wszystkim to jak łatwo dziś, mimo niesienia haseł o świadomości i inteligencji, wciągnąć ludzi masowo w agresywny i wulgarny pęd brunatnego tłumu.

I nie razi mnie głupawa radocha z wykrzykiwania bluzgów. Gdzieś w rodzinie miałem zresztą niedawno zabawną sytuację kiedy mała dziewczynka wykrzykiwała słowo: „kupa” i była przeszczęśliwa że rodzice się wykrzywiali z oburzenia. Krzyczcie sobie – prawo młodości.

.

Jednak kiedy w tłumie wykrzykujecie „J***ć...!” - PiS, kler, Kaczyńskiego, Dudę, Bosaka – kogo tylko podsuną wam emocje i ilderzy, to pamiętajcie że nawet się nie obejrzycie kiedy w ferworze zapału ktoś wam podsunie z przodu dwie literki „za” - i nawet nie będziecie wiedzieć kiedy wasze pozytywne ideały zrodzą w was mentalność Breivika. A możecie nie mieć szansy cofnąć czasu...

@miasto nad kamienną | 2020-10-27 08:22:53 napisał(a):

To posłuchaj sobie Kaczyńskiego, Lichockiej i wielu wielu innych. Tam było chamstwo.
Kobiety są w desperacji. Ktoś szykuje piekło kobiet. Macie 1000 procent racji. Kobiety do boju a ich faceci też.

do miasto nad kamienną | 2020-10-27 08:26:02 napisał(a):

Kto mieczem wojuje od miecza ginie.Obecna władza od 2015 niosła na sztandarach pogardę do elit .To nikt inny ja ta władza wspierała lub tolerowała chamskie marsze kiboli za sztandarami Polski Walczącej, to ta władza zawłaszczyła wszystkie przestrzenie wolności obywatelskiej nie licząc się z nikim. Teraz ta władza po cichu chce nam zabrać wolną wolę i duszę. I doskonale rozumię to wk...wienie młodych ludzi w Polsce i w całości je popieram. Młodzi to jest wasz czas nie odpuszczajcie tym tchórzom !!!!!!!!!!! i pamiętajcie każda władza przeminie.

sd | 2020-10-27 08:27:59 napisał(a):

Wiele kobiet, jeśli nie większość jest za wyrokiem trybunału i przeciwko aborcji eugenicznej, więc przekaz że wszystkie kobiety protestują jest kłamliwy. To podsycanie atmosfery ma służyć tylko rozniecaniu zadymy i podziałów.

Adrianna | 2020-10-27 08:47:28 napisał(a):

przykro robi się, czytając komentarze osób, które nie mają żadnej wiedzy na temat ani protestu, ani sensu tego , czego dotyczy orzeczenie TK. katolicka propaganda wmawia , że chodzi o aborcję jako środek antykoncepcyjny. pokazuje zdjęcia kilkumiesięcznych, rozwiniętych płodów, niby ofiar wyrodnych matek aborcjonistek. ludzie, opamiętajcie się. chodzi o prawo wyboru, które grupa ludzi chce zabrać innym. o prawo do odmowy bólu i cierpienia. to nie jest sprawa 60, 70 -letnich emerytów i rencistów. to nie jest sprawa księży, to jest sprawa każdej kobiety i jej partnera, sprawa ich życia, od której wara państwu.
katoliku, jeśli chcesz decydować o płodach, decyduj o swoich płodach. o płodach swoich żon i córek. pilnuj aby nie korzystały z antykoncepcji, skrobanek w prywatnych klinikach, a najlepiej ubezwłasnowolnij je i daj spokój innym kobietom, bo mamy w nosie twoje religijne uczucia. twoje wyrzuty sumienia i twój ból tyłka.

Karocia | 2020-10-27 08:48:55 napisał(a):

Ciekawe ile szmalu idzie z zachodu na te rozróby!Dla nich największą przeszkodą w "ujarzmieniu" Polski jest nasza wiara i silnie ugruntowane chrześcijaństwo. To im najbardziej przeszkadza! To,co się dzieje we Francji i Szwecji to ich zupełnie nie obchodzi! A państwa te mogą być wkrótce europejskie tylko ze względu na swoje położenie geograficzne! Jak patrzę na rozrabiających małolatów to dostrzegam tylko chęć rozróby i skrajne emocje! Przecież oni nawet nie wiedzą w jakim celu rozrabiają! No ale w grach komputerowych jest ostro!

Marsz czerwonych zombie | 2020-10-27 11:36:05 napisał(a):

Ci protestujący potrzebują kremu żeby nie #piekłokobiet.

MaxRobespierre | 2020-10-27 12:05:54 napisał(a):

Ubolewam nad tym, że nawet w komentarzach pojawia się kłamliwa propaganda. Fakty są takie, że ok. 75% społeczeństwa jest przeciwnikami zaostrzania prawa aborcyjnego, z czego ok. 50 % chciało utrzymania kompromisu a ok. 25% liberalizacji prawa. Za zaostrzeniem opowiada się ok. 16% Polaków. Z wyroku TK wnioskować zatem można, że w tej kwestii Konstytucja RP nie ma legitymacji społecznej, co jest prawną i społeczną katastrofą.

Oliwy do ognia dolewa fakt kontrowersji co do legalności obsadzenia Trybunału Konstytucyjnego oraz to, że PiS sam wrzucał projekty ustaw, sygnowane np. przez Ordo Iuris do "sejmowej zamrażarki" a faktyczna zmiana prawa nastąpiła rękami TK, obsadzonemu aktualnie przez PiS. W takiej sytuacji ciężko oprzeć się wrażeniu, że wyrok zapadł na zamówienie polityczne i chodzi tu zarówno o jego treść jak i czas, w którym TK zajęło się sprawą. To, że jest to temat zastępczy od problemów gospodarki i służby zdrowia (powoli kończących się miejscach w szpitalach), jest oczywiste. Czekam teraz jedynie na to, aby winą za wzrost zakażeń obarczyć protestujących, tytułowanych już dzisiaj w TVP "lewicowymi faszystami". Zgadzam się przy tym z publicystą Januszem Schwertnerem, że "nawet najbardziej wulgarne hasło z ostatnich dni nie jest tak złe, jak to, co robi rządowa telewizja". Abstrahując od zasadności wyroku TK, jego wydanie w takim terminie jest jak rzucenie niedopałka papierosa do oblanego benzyną budynku, co jest według mnie nierozsądne, nieodpowiedzialne i cyniczne.

Dodam jeszcze, że sam pomimo bycia zwolennikiem liberalizacji prawa aborcyjnego, szanowałem wypracowany w latach 90-tych kompromis, właśnie z uwagi na te 50% społeczeństwa, dla którego był to "złoty środek". Niestety prawica w Polsce zupełnie zapomina o tym, że w naszym kraju nie żyją jedynie Katolicy, o tym że są ludzie o innych przekonaniach, kierujący się innym (co nie znaczy, że gorszym) kompasem moralnym czy innymi dogmatami, czego skutkiem jest to, że ingeruje w co raz to dalej idące sfery życia, dyktując ludziom jak mają żyć.

mały | 2020-10-27 12:40:57 napisał(a):

Po tym co się dzieje jest jeszcze chętny głosować na PIS ?

do czajnik | 2020-10-27 12:59:06 napisał(a):

Zakazana będzie jedynie aborcja eugeniczna. W przypadku złamania prawa lub gdy zagrożone jest życie kobiety, będzie prawnie legalna. Szkoda, że podając przykłady pominęła pani te gdzie lekarze się mylili i dziecko skazane na aborcję rodziło się zdrowe. Znam taki przypadek, gdzie dziecko uznane za nieżyjące i skazane na aborcję, okazało się zdrowym i takie też się urodziło.

Kasia Kowalska | 2020-10-27 13:00:33 napisał(a):

Ja | 2020-10-27 14:45:30 napisał(a):

Brawo brawo. Nareszcie ktoś wytłumaczył o co w tym wszystkim chodzi. Wcześniej wystarczyło samo podejrzenie często mylne by skazać niewinnego człowieka na śmierć. Tak Tak człowieka A nie zlepku komórek jak niektórzy próbują udowodnić. A przecież w Polsce nawet zwyrodniałych zabójców nie można skazać na śmierć. Ale przecież to nie to samo... jednak współczesny i uświadomiony świat jest pochwałą śmierci A nie życia niestety

lena | 2020-10-27 16:09:05 napisał(a):

Gdyby aborcja dotyczyła księży to stałaby się sakramentem

Darek | 2020-10-27 16:10:27 napisał(a):

Strajk czy protest powinien być pod biurem poselskim Lipca i na taczkach wywieść wyróżnionych.

Do Lena | 2020-10-27 16:35:40 napisał(a):

Po co tu mieszać księży. Przecież od zarania dziejów wiemy jakie jest stanowisko kościoła w tej sprawie A chyba wśród sędziów TK nie ma księdza? Po co tu mieszać sakramenty skoro chodzi o niezgodność z Konstytucją do której tak bardzo się odnosiliście. Uwierz, że i Ty kiedyś zaśniesz kolana prosząc o sakrament. Swoją drogą to i tak masz szczęście dlaczego więc wybierasz zabijanie..? Aaa bo Ty jesteś świadoma, nowoczesna.

MaxRobespierre | 2020-10-27 17:14:18 napisał(a):

Zgadzam się, Lena. :) A do tego jakby dobrze zapłacić to jeszcze mszę w intencji legalizacji aborcji by się dało zorganizować. ;)

A co do głosu oburzenia, że wspomniano o księżach to chciałem jedynie przypomnieć, że to Kościół Katolicki sam się pcha w politykę Państwa (czyli tam gdzie nie powinien) a prawicowi politycy na to pozwalają, bo to dla obu stron korzystna symbioza. Dlatego też całkowicie naturalnym jest wiązanie pewnych decyzji świeckich organów (vide wyrok TK) z Konferencją Episkopatu Polski. Komentarz Leny był z resztą bardzo celny, bo dotyczył tego, co najbardziej niszczy Kościół Katolicki od środka i odpycha od niego wiernych, czyli wszechobecnej hipokryzji.

Port | 2020-10-27 17:35:22 napisał(a):

To jest obrzydlistwo, ze strony rozrabiających lewaków żeby wykorzystywać kobiety do obalenia rządu! Kolejne podejście do puczu! Mam nadzieję ,że znowu nie wyjdzie! Coraz bardziej wulgarne, dewastujące nasze narodowe świętości, psujące młode pokolenie. Dzięki lewakom z naleciałościami towarzyszy ze wschodu stajemy się barbarzyńskim państwem europejskim! Lewica atakuje frontalnie: w USA, w krajach unii, w Azji....

Do MacRobe | 2020-10-27 18:53:57 napisał(a):

Człowieku jesteś chory z nienawiści ale pod płaszczykiem tolerancji. W Twoim przypadku milczenie jest złotem

Do | 2020-10-27 19:26:00 napisał(a):

Oni nie chcą rozmawiać tylko obalić rząd co sami przyznali mówiąc, że protesty będą trwały aż rząd nie podda się dymisji. Szkoda, że trybunał w takim czasie wydał ten wyrok.

do opinia | 2020-10-27 19:42:25 napisał(a):

Chcesz wyrobić sobie opinię, to zapraszam na miesiąc do opieki nad niepełnosprawnym ( tylko 24 na dobę). No chyba nie masz postawy wkurzającej i egoistycznej?

Do port | 2020-10-27 19:49:17 napisał(a):

A może świętością jest pomóc matkom, które są u kresu wytrzymałości opiekując się niepełnosprawnymi dziećmi. Nic nie rozumiesz, szkoda ci tłumaczyć. Przyjdż na praktykę

miasto nad kamienną | 2020-10-27 20:39:52 napisał(a):

Przy okazji przegłosowano ciekawą nowelizacje ustawy...o której cisza..a problem aborcji zajmuje uwagę społeczeństwa.A to artykuł; W Dzienniku Ustaw pod numerem 1845 pojawiło się obwieszczenie marszałka Sejmu z dnia 8 października 2020r.w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Mówi ono wyraźnie o tym, że państwo będzie miało możliwość zmusić każdego obywatela do każdego szczepienia i to przy użyciu przymusu bezpośredniego! Dotyczy to także podania leku. Jeśli tylko lekarz uzna to za konieczne będzie nam mógł podać dowolny lek bez naszej zgody! Ustawa jest przygotowaniem gruntu pod wprowadzenie obowiązku szczepień. Na razie mówi o tym, że w przypadku, gdyby rząd taki obowiązek wprowadził, państwo będzie mogło siłowo wyegzekwować te szczepienia od obywateli. Ustawa pochodzi z 2008 r., ale rząd PiS ją uaktualnił i zaostrzył.
W Dzienniku Ustaw czytamy:


„Art.36.1) Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków.

2. O zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego decyduje lekarz lub felczer, który określa rodzaj zastosowanego środka przymusu bezpośredniego oraz osobiście nadzoruje jego wykonanie przez osoby wykonujące zawody medyczne. Każdy przypadek zastosowania środka przymusu bezpośredniego odnotowuje się w dokumentacji medycznej.

3. Lekarz lub felczer może zwrócić się do Policji, Straży Granicznej lub Żandarmerii Wojskowej o pomoc w zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego. Udzielenie pomocy następuje pod warunkiem wyposażenia funkcjonariuszy lub żołnierzy w środki chroniące przed chorobami zakaźnymi przez tego lekarza lub felczera.

4. Przed zastosowaniem środka przymusu bezpośredniego uprzedza się o tym osobę, wobec której środek przymusu bezpośredniego ma być zastosowany, i fakt ten odnotowuje się w dokumentacji medycznej. Przy wyborze środka przymusu bezpośredniego należy wybierać środek możliwie dla tej osoby najmniej uciążliwy, a przy stosowaniu środka przymusu bezpośredniego należy zachować szczególną ostrożność i dbałość o dobro tej osoby. 5. Przymus bezpośredni polegający na unieruchomieniu może być stosowany nie dłużej niż 4 godziny. W razie potrzeby stosowanie tego przymusu może być przedłużone na następne okresy 6-godzinne, przy czym nie dłużej niż 24 godziny łącznie”.Zapis ten pochodzi już z 2008 r., ale nowe regulacje dotyczą np. tego, że już w ramach profilaktyki można narzucić przymus, kiedy wcześniej chodziło jedynie o walkę z chorobami. W dodatku zmiany przychodzą w takim momencie, że łatwo sobie wyobrazić, że ustawa jest uaktualniana pod Covid.
Artykuł 36 jest przerażający, bo zmienia całkowicie podejście państwa do obywatela w dziedzinie zdrowia. Do tej pory obywatel mógł nie zgodzić się na leczenie, nie zaszczepić się, a nawet, chociaż to wymagało już trochę działania na granicy prawa, uniknąć szczepień obowiązkowych swoich dzieci. Teraz traci te wszytkie prawa. Każdy lekarz, jeśli tylko uzna to za stosowne, będzie mógł podać dowolny lek pacjentowi, a jeśli ten stanowczo odmówi, użyć przymusu bezpośredniego, unieruchomić go i to nawet na 24 godziny. I to przy użyciu policji, straży granicznej i żandarmerii wojskowej.

Jest to ewidentne przygotowanie gruntu pod wprowadzenie obowiązkowej szczepionki przeciw koronawirusowi. W przyszłości rząd będzie mógł jednak np. zarządzić przymusowe szczepienia na grypę i na dowolne inne choroby. Można wręcz odnieść wrażenie, że decyzja TK w sprawie zanegowania przesłanki eugenicznej przy aborcji była potrzebna rządowi w tym momencie, aby przesłonić tę tak skandaliczn zmianę w prawie. Prawie nic się o tym nie mówi, poza nielicznymi doniesieniami na Facebooku, a przecież jest to gigantyczny krok w stronę państwa totalitarnego.

MaxRobespierre | 2020-10-27 21:33:46 napisał(a):

"Człowieku jesteś chory z nienawiści ale pod płaszczykiem tolerancji. W Twoim przypadku milczenie jest złotem"

Jestem tolerancyjny bez jakiegokolwiek płaszczyka. Wyrażam jedynie swoje opinie na różne tematy, które zawsze szeroko uzasadniam, czego Ty nie uczyniłeś. Posiadanie odmiennej opinii czy światopoglądu nie jest przyczyną do tego aby nazywać kogoś "chorym z nienawiści". Śmiem nawet twierdzić, że takie właśnie zachowanie stanowi przejaw specyficznej agresji ukierunkowanej na osoby o odmiennym światopoglądzie. Każdy może jednak popełniać błędy, więc się nie gniewam i wybaczam. :)

Czajnik do czajnik | 2020-10-27 21:37:35 napisał(a):

Proszę nie mylić pojęć. Mam za sobą prace w służbie zdrowia - na szczęście. Pomyłki zawsze lekarskie się zdarzały i zdarzać się będą lub zła diagnoza. Proszę spojrzeć w statystyki. Pomyłek lekarskich - a już szczególnie z pomyłką ciążową w odniesieniu do wskaźnika gwałtów kobiet jest mizerna. To po pierwsze-po drugie niektórzy z was rozpisują się o chrześcijaństwie. Które chrześcijaństwo macie na myśli? Bo chyba nie te dogmaty którymi karmi nas kościół katolicki i uważa się za Pana świata. Sama codziennie klękam i się modlę ale jak moje dziecko nie zostało wyróżnione na koniec roku bo nie wyraziłam zgody żeby został ministrantem więc szanowny ksiądz dał mu zachowanie o 2 stopnie w dół to do kościoła sama przestałam chodzić. Nikt mi nie będzie wychowywał dziecka a już na pewno nie ksiądz. Modlę się z rodziną w domu. Więc powiem tak. Kobiety są silne i cierpliwe. Ale miarka się przebrała. PRZEBRAŁA!!!!! A jak ktoś uważa że dziecko z wadami które z punktu medycznego nie ma żadnych szans na przeżycie ŻADNYCH to poproszę 500+. Bo przecież to członek już rodziny. Żywy trup w brzuchu matki które należy traktować jak żywe cmentarzysko to niech Państwo i Kościół za darmo chowa te dzieci i daje opiekę typu chociażby psychologa dla rodziny a szczególnie dla kobiety. Zapewni osobną salę w tym przypadku. Nie taką że kobieta jest dawana na salę z innymi matkami które karmią tuż po porodzie swoje dzieci. Jeśli ktoś nie uważa i zalicza przysłowiową wpadkę to sorry ZERO ABORCJI - bo to odpowiedzialność - lub jej brak. Uważam że nie potrzebnie było to ruszane. ABSOLUTNIE NIE POTRZEBNIE. Ktoś napisał. Kto mieczem wojuje od miecza ginie. I tak jest z Pisem. Uważam że jego dni są policzone. Wczoraj weszła ustawa dotycząca pozwolenia Państwa na użycie siły przez wojsko przeciwko kobietom. Ot taki o to Wódz naszego narodu - boi się kobiet. Nie dziwcie się tym młodym ludziom. Chamstwo, plucie na drugiego człowieka, nie cenzuralne słowa - takie zachowanie wdrożyło w dialog społeczny PIS. Kanalie, mordercy itd. a młodzież się temu przyglądała i przygląda, a teraz macie pretensje że tak się zachowują? Ja się nie dziwię. Nie popieram wulgaryzmów - ale się nie dziwię. Biorą przykład z góry.

Gość | 2020-10-28 07:15:26 napisał(a):

Czy dziś jest organizowany protest o godz 17 na placy Rynku?

gość | 2020-10-28 08:45:36 napisał(a):

Jak wasza nazwa wskazuje piekło kobiet wybrałyście moje drogie piękną drogę do piekła. Macie jeszcze czas aby zastanowić się na swoim postępowaniem i demonstrowaniem swoich poglądów oraz atakowaniem świątyń.
Opamiętajcie się bo czasu może być już mało

ads | 2020-10-28 08:59:59 napisał(a):

Tymi prostestami stygmatyzują wszystkie kobiety, a wiele jest przeciwko abrocji eugenicznej. To celowa manipulacja mająca spowodować wrażenie, że WSZYSCY protestują.

do Gość | 2020-10-28 09:10:10 napisał(a):

Tak, zapraszamy wszystkich myślących! 28 .10.2020 Rynek godzina 17:00

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie