Pilichowski Band zagrał w Starachowicach

3284.nsmed

W niedzielę, 7 sierpnia, na placu rekreacyjnym pod Skałkami w ramach Letniej Sceny Muzycznej odbył się koncert zespołu Pilichowski Band.

Koncert zgromadził sporą grupę starachowiczan a zespół, jak powiedział Pilichowski, grał szybko żeby zdążyć przed zapowiadaną burzą. Na szczęście obyło się bez załamania pogody i grupa mogła zaprezentować swoje najlepsze przeboje.

Wojtek Pilichowski jest basistą, muzykiem sesyjnym i kompozytorem. Obecnie Pilichowski gra w swoim zespole Pilichowski Band łącznie z Olszakiem, Barańskim, Owczarzem i Papierzem, a także w grupie PiR2 z Radulim i Łosowskim oraz w zespole Kasi Kowalskiej. Aktywnie uczestniczy w różnego rodzaju warsztatach muzycznych.

Pilichowski wydał cztery szkoły na gitarę basową: 'Lekcje gry na gitarze basowej techniką klangu' w 1992 roku, '3xBas' w 1994 roku, 'To jest gitara basowa' w 1995 roku oraz 'Bass Connection' w 2006 roku. Współpracował z wieloma artystami, np. z Michałem Urbaniakiem, Marylą Rodowicz, Katarzyną Groniec, Enrique Iglesiasem, Basią Trzetrzelewską, Edytą Górniak, Natalią Kukulską, Zbigniewem Hłodysem, Krzysztofem Misiakiem i Janem Borysewiczem.
Solowo nagrał sześć płyt: 'Wojtek Pilichowski' (1994), 'Granat' (1996), 'Lodołamacz' (1998), 'Pi' (2001), 'Jazzga-Live' (2004) i 'Definition of Bass' (2005). Z Woobie Doobie wydał dwie płyty: 'The Album' (1995) i 'Bootla' (2000). Z ?R2 jedną: 'Transporter' w 2005 roku oraz z Karate Musiq także jedną: 'Kultura albo masowa' w 1995 roku. Jako muzyk sesyjny nagrywał płyty między innymi z: Three Generation Trio, Janem Bo, Edytą Górniak, Lady Pank, Anną Marią Jopek, Renatą Dąbkowską, Justyną Steczkowską, Sylwią Wiśniewską, Anią Szarmach, Reni Jusis, Kają Paschalską i Tomaszem Łosowskim.

Zobacz zdjęcja w galerii (kliknij).

Dodane: 08.08.11

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie