Planowali nielegalne wyścigi na ulicach miasta. Policja popsuła im szyki

13064.nsmed

Komunikat prasowy KPP w Starachowicach 

W minioną sobotę 30 maja do Starachowic zjechali się kierujący, którzy planowali zorganizować nielegalne wyścigi na ulicach miasta. Policjanci, którzy codziennie czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach, nie dopuścili do tego niebezpiecznego wydarzenia. Dla kierujących pojazdami, którzy złamali przepisy prawa spotkanie z funkcjonariuszami zakończyło się nałożeniem mandatu, a w niektórych przypadkach nawet zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drodze oraz jego kontrolowanie to główne zadania, które wypełniane są przez policjantów wydziału ruchu drogowego. W sobotę wieczorem na ulicach Starachowic miały odbyć się nielegalne wyścigi. Na szczęście do takiej sytuacji nie doszło, ponieważ policjanci ze starachowickiej komendy nie dopuścili do tego, aby taka „impreza” się wydarzyła. Osoby, które chciały w niej wziąć udział jako miejsce spotkania wybrały parking przy jednym z centrów handlowych w Starachowicach.

Policjanci kontrolowali pojazdy. Dla 33 osób spotkanie ze stróżami prawa zakończyło się przyjęciem mandatu karnego. W większości były to kary za niezastosowanie się do znaków drogowych, kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz nieprawidłowy stan techniczny pojazdu. Dodatkowo zatrzymanych zostało 5 dowodów rejestracyjnych.

Opr. PK

Źródło: KPP Starachowice

Fot. pixabay.com

Dodane: 03.06.20

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie