Podsumowanie działań „Prędkość”. 17 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość

9283.nsmed

Starachowiccy policjanci przeprowadzili wzmożone działania kontrolno-pomiarowe pn. "Prędkość". Głównym celem akcji jest zminimalizowanie liczby wypadków drogowych powstałych w wyniku jazdy z nadmierną prędkością.

W sobotę 2 grudnia br. przez kilka godzin, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach prowadzili działania pod kryptonimem "Prędkość". W tym czasie mundurowi skontrolowali 74 kierujących pojazdami. Jak się okazało 17 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość. Na sprawców tych wykroczeń policjanci nałożyli mandaty karne i skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

Głównym celem akcji było nie tylko przeciwdziałanie i ujawnianie naruszeń przepisów drogowych, ale przede wszystkim dotarcie do świadomości kierowców, że nadmierna prędkość to główna przyczyna groźnych wypadków drogowych.

Kierowco PAMIĘTAJ!

Nadmierna prędkość:

- wydłuża drogę hamowania,

- powoduje poważniejsze skutki wypadku,

- powoduje wzrost energii kinetycznej zderzenia ,

- zwiększa odrzut pojazdów, co może przyczynić się do uwikłania w zdarzenie innych uczestników ruchu np. pieszych znajdujących się na chodniku)

- pogarsza warunki postrzegania otoczenia przez kierowców i ogranicza odbiór ważnych informacji

W celu zminimalizowania liczby tych zdarzeń, a przede wszystkim poprawy świadomości wśród kierowców na zagrożenia wynikające z jazdy z niedozwoloną prędkością, podobne akcje będą cyklicznie powtarzane.

opr. MK

źródło: KPP w Starachowicach

Dodane: 05.12.17 | komentarze (3)

Komentarze użytkowników

artur | 2017-12-06 08:28:45 napisał(a):

łatwiej złapać kierowców nawet nastu niż jednego bandziora co napadł na bank, na pewno jesteśmy teraz bezpieczniejsi brawo

X | 2017-12-06 11:01:48 napisał(a):

Zajmijcie się przejerzdzajacymi na czerwonym świetle, szczególnie targowica i Statoil. Nie raz jadąc od miodowej lub wiaduktu (targ) mając zielone musiałem hamowac bo czasem nawet pięć samochodów jechało na czerwonym.

muzzy do X | 2017-12-06 14:15:21 napisał(a):

masz racje czasami jak ciezarowka smignie od wachocka to az szyby w aucie drza a leca na czerwonym az milo, czesto to widze jak stoje na czerwonym od wachocka i skrecam w lewo na wiadukt a jak mi sie zapali zielone to obok jeszcze smigaja na wprost

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie