STAR Starachowice - Jawornik Gorzków 5-0 (1-0)

STAR:
Dziułka - Francuz, Krawczyk, Chodniewicz, Gębura, Jop (82. Czajka), Ochocki (70. Kończak), Wójtowicz (70. Klepacz), Markowski P., Kot P. (75. Marzec), Żak

Jawornik:

Niedźwiedź - Zapart, Porębski, Janas P., Szlembarski, Kubiński (85. Kurek), Wątek M. (Janas T.), Napora, Bujak, Ziółko, Wątek N.

Mecz rozpoczął się z opóźnieniem z powodu problemów z dojazdem Gorzkowian.Przed rozpoczęciem spotkania minutą ciszy została uczczona pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

Pierwsza połowa meczu to głównie walka w środku pola i bardzo wyrównane spotkanie.Jednak to Star do szatni schodził z jednobramkowym prowadzeniem po bardzo ładnym strzale Piotra Kota w 20 minucie.

Druga połowa meczu to już zdecydowana przewaga Stara.Gospodarze szybko zdobywają drugą bramkę,po błędzie obrońców.Strzelcem tym razem był w 52 minucie Sebastian Jop.Chwile później,bo już w 58 minucie było 3:0 dla Stara po doskonałym zagraniu Szymona Gębury i strzale Sebastiana Żaka, piłka pomiędzy nogami bramkarza Jawornika powędrowała do bramki. W 65 minucie swoją druga bramkę w tym meczu zdobywa Piotr Kot (5 gol w dwumeczu z Jawornikiem!).Przyjezdni grali coraz gorzej i widać było brak kilku zawodników w tej drużynie.Star strzela jeszcze bramkę w 75 minucie zdobytą przez Jarosława Kończaka ,który chwilę wcześniej pojawił się na boisku.Bramka Jarka była niewątpliwie ozdobą meczu, gdyż Jarek uderzył piłkę z powietrza z ponad 35 metrów, zrobił to na tyle precyzyjnie, że piłka wpadając do bramki musnęła jeszcze poprzeczkę. Mecz ostatecznie zakończył się okazałym zwycięstwem Stara 5-0 (1-0).

Mecz toczony był w dość szybkim tempie i mógł się podobać, gospodarze okazali się drużyną lepszą i zwyciężyli zasłużenie.Widać,że działacze Stara nie próżnowali podczas przerwy zimowej,a transfery okazały się bardzo dużym wzmocnieniem drużyny.

24.04.2010r. (sobota) o godzinie 16.00 rozpocznie się kolejna potyczka STARu Starachowice o mistrzostwo klasy "A" grupy I sezonu 2009/2010. Tym razem będzie to mecz 17 kolejki, gdyż 16 została przełożona na 5 maja 2010.

STAR kolejne spotkanie rozegra w Starachowicach z zespołem LKS Bolmin.

Zespół sobotnich gości w ubiegłej rundzie pokonał na własnym boisku Naszych piłkarzy 1-0. Po 15 kolejkach zespół z Bolmina zajmuje siódmą lokatę w tabeli. W 15 meczach Bolminianie zdobyli 23 punkty i ich bilans bramkowy wynosi 20-35. W ostatnim meczu Nasi sobotni rywale ulegli w Rykoszynie liderującemu zespołowi Sokoła Rykoszyn, aż 5-0.

Piłkarze STARu Starachowice bardzo dobrze rozpoczęli rundę wiosenną pokonując na własnym boisku v-ce lidera rozgrywek, zespół Polan Pierzchnica w stosunku 1-0 oraz w ubiegłą środę Jawornika Gorzków aż 5-0. Zielono- Czarni po 15 meczach zajmują 8 miejsce, które zarówno od strefy spadkowej jak i od kontaktu z czołówką tabeli dzieli zaledwie kilka punktów. Podopieczni Rafała Lipińskiego w 15 spotkaniach zgromadzili 17 punktów, a ich bilans bramkowy wynosi 15-20.

Miejmy nadzieję, że zawodnicy z Grodu STARa pokonają zespół LKS Bolmin i dołączą do czołówki, dopisując kolejne trzy punkty do swojego konta.

Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie, by dopingować piłkarzy STARu Starachowice i pomóc im w walce o kolejne trzy punkty.