Pomogli seniorce

10858.nsmed

Policjanci z Komisariatu Policji w Brodach pomogli 87-letniej, samotnie zamieszkującej kobiecie. Mundurowi otrzymali informację, że seniorka może potrzebować pomocy. Dzięki właściwej postawie zgłaszającej oraz szybkiemu działaniu policjantów nie doszło do nieszczęścia.

W czwartek 10 stycznia br. po godzinie 20:00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, zatelefonowała kobieta informując, że od pewnego czasu nie widziała swojej sąsiadki i obawia się, czy nie stało jej się coś złego. Kobieta od dwóch dni nie widziała zapalonego światła w mieszkaniu seniorki oraz nie zauważyła, aby mieszkanie było ogrzewane.  Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Brodach. Mundurowi po dotarciu do wskazanego domu zastali w nim 87-letnią kobietę. Seniorka z uwagi na wiek nie byłą w stanie usunąć awarii prądu ani rozpalić w piecu. Mieszkanie było wyziębione, ponieważ od kilku dni nie było ogrzewane. Policjanci pomogli kobiecie oraz poinformowali Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej o sytuacji w jakiej znajduje się 87- latka. Dzięki właściwej postawie zgłaszającej i szybko podjętej interwencji przez policjantów seniorce nie grozi już niebezpieczeństwo.

Apelujemy! Niskie temperatury to również ogromne zagrożenie dla osób starszych, które często mieszkają samotnie. Z uwagi na swój wiek mogą mieć trudności z codziennymi, domowymi czynnościami. Zawróćmy uwagę na naszych sąsiadów, członków rodziny ponieważ też mogą potrzebować naszej pomocy. 

Opr. PK

Źródło: KPP Starachowice

Dodane: 13.01.19

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie