Protestują. Nie chcą, by na przedszkolnej działce stanęły dwa bloki [VIDEO]

14443.nsmed

Rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 11 im. Misia Uszatka z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Górnej w Starachowicach, kadra pedagogiczna placówki, nie chcą by decyzją władz miasta został im zabrany ogród od strony południowej pod budowę dwóch bloków. 

W piątek 5 marca br. rano zorganizowali spotkanie z mediami. 

- Decyzją prezydenta miasta Starachowice, ogród będzie przeznaczony pod budowę bloków mieszkalnych, zostanie nam zabrany. Nasze dzieci, mamy ich 84, to dzieci zdrowe i dzieci ze specjalnymi potrzebami. Te dzieci muszą korzystać  z placu zabaw, ogrodu przedszkolnego. Muszą mieć czas na swobodną zabawę. Dzieci muszą mieć ciszę i spokój. To przedszkole zapewnia im takie warunki - mówiła pełniąca obowiązki dyrektora przedszkola Ewa Kiełek.

- Nie zgadzamy się, absolutnie. Niech się pan Materek, pan prezydent, na którego moja cala rodzina głosowała, który teraz chce odebrać tym dzieciom, chorym dzieciom, kawałek placu. To są dzieci chore - mówiła babcia dziewczynki uczęszczającej do przedszkola.

- Prezydent powinien wspierać, ponieważ dobrze wie, że to jest jedyna placówka miejska w Starachowicach właśnie dla takich chorych dzieci. Ktoś kto nie ma dzieci, widocznie jest mu to niesamowicie obojętne, czy postawi budynek w jednym, drugi czy trzecim miejscu - dodała kolejna z uczestniczek spotkania. 

- Każdy jest za tym, by się Starachowice „budowały”. Dlaczego akurat to terytorium? Dlaczego pan prezydent nie zbuduje bloku za Urzędem Miasta? Tam też jest bardzo duży teren. - Dopytywała jedna z mam uczestniczących w spotkaniu.

Zobacz NAGRANIE ze spotkania [KLIKNIJ] 

RemondisReklama

Pod relacją na żywo portalu Starachowice-Net.pl w mediach społecznościowych prezydent miasta Marek Materek dodał komentarz. 

„Ze zdumieniem wysłuchałem konferencji dotyczącej Przedszkola Miejskiego nr 11. Moje największe zdziwienie budzą słowa pani, która pełni obowiązki dyrektora przedszkola, i która do dziś nie skontaktowała się ze mną, ani z żadnym z moich współpracowników, by dowiedzieć się czegokolwiek na temat planowanej inwestycji i przedyskutować wszystkie wątpliwości.

Dalsze głosy, których wysłuchałem najprawdopodobniej wynikają z jakichś nieprawdziwych informacji, które ktoś rozpowszechnia. Słuchający mogliby odnieść wrażenie, że planujemy tam budowę schroniska dla osób bezdomnych bądź bloku socjalnego.

Pojawiały się także głosy, że nie dbam o dobro dzieci, i że chcę Im zaszkodzić. Dotyka mnie to bardzo nie tylko w kontekście funkcji jaką sprawuję. Jestem zwykłym człowiekiem i bolą mnie niesprawiedliwe, rzucane w przestrzeń publiczną oszczerstwa na mój temat.

Obecnie realizuje w swoim życiu bardzo trudne i czasem wyjątkowo niewdzięczne zadanie – zarządzanie moim ukochanym miastem. Związane jest to z codziennym podejmowaniem dziesiątek rożnego rodzaju decyzji, które mają wpływ na życie innych osób.

Nie wszystkie decyzje, które muszę podejmować są łatwe, ale za każdą biorę odpowiedzialność. Prawie każda decyzja powoduje niezadowolenie jakiejś grupy osób. Każda decyzja ma swoich zwolenników i przeciwników, ale aby nasze miasto mogło się rozwijać trzeba te decyzje podejmować.

Po dogłębnej analizie terenów jakie gmina może w najbliższych latach przeznaczyć na wielorodzinne budownictwo mieszkaniowe (czyli terenów które należą do miasta, są uzbrojone w sieci wodociągową, kanalizacyjną, ciepłowniczą, światłowodową czy gazową) wyznaczyliśmy kilka lokalizacji gdzie możemy wybudować nowe mieszkania.

W każdym przypadku mierzymy się z protestami różnych grup społecznych. Czy w związku z tym powinniśmy rezygnować i odpuścić temat budownictwa mieszkaniowego?

Nasze miasto wyludnia się w zastraszającym tempie, mimo, że ilość miejsc pracy w Starachowicach jest większa niż w wielu innych miastach w regionie.

Spada liczba dzieci w naszych przedszkolach i szkołach. By temu przeciwdziałać miasto musi prowadzić aktywną politykę mieszkaniową.

W przypadku terenu przy ul. Górnej dysponujemy olbrzymią działką przy Przedszkolu Miejskim, która nie jest w pełni wykorzystana.

Zamierzamy wybudować tam budynek wielorodzinny z mieszkaniami czynszowymi na wynajem, na wzór projektu, który realizujemy aktualnie przy ul. Piłsudskiego.

Działka, którą mamy przy Przedszkolu zostanie powiększona o przyległe tereny gminne, na które zostanie przeniesiony jeden z placów zabaw.

Do budynku przedszkola będą prowadziły drogi dojazdowe i droga przeciwpożarowa.

Sama budowa będzie zdecydowanie mniej uciążliwa niż kompleksowa termomodernizacja budynku przedszkola, którą przecież przeprowadziliśmy z sukcesem.

Znam charakter Przedszkola Miejskiego nr 11 i zapewniam, że zadbamy o komfort pracy i zabawy dla nauczycieli i dzieciaków. Inwestowaliśmy i nadal będziemy inwestować w rozwój przedszkola miejskiego nr 11.

Wszystkie osoby zainteresowane rozwojem przedszkola i miasta zapraszam do współpracy.

Dodane: 05.03.21 | Odsłony: 3373 | komentarze (24)
Tagi:

Komentarze użytkowników

Gość | 2021-03-05 17:50:27 napisał(a):

To dopiero bezczelny typ.Pani,pełniąca obowiązki dyrektora mu się nie podoba,bo nie przyszła do niego się dowiedzieć co się planuje przy przedszkolu!Powinna się chyba jeszcze pokłonic i całować po rękach!Pycha i zadzieranie nochola mówi wszystko.Z drugiej strony,budowa budową, bloki blokami,jak zwykle kicha w finale.Musi gadać i nawet zapewniać, że dokumentacja gotowa.

Cobretti | 2021-03-05 18:02:12 napisał(a):

Pisałem już, że to se ne vrati, ludzie się obudzili, miasto jest inne, przestali się bać...Wreszcie.

ewa | 2021-03-05 18:18:41 napisał(a):

Nawet mi nie jest szkoda tej babci. Glosowala na Materka to teraz ma. Wreszcie widzi skutek swojego wyboru. Szkoda tylko dzieci.

arti | 2021-03-05 18:45:20 napisał(a):

ten co to mieni się prezydentem miasta zabiera dzieciakom, ogród by postawić bloki a sprzedaje inne działki? by ..... przecież zamiast sprzedawać działki na których może budować niech je wykorzysta a dzieciakom z przedszkola zabiera ma on dzieci czy może jak jaruś ma najwięcej do powiedzenia na temat na który nie ma najmniejszego pojęcia

R.W. | 2021-03-05 19:26:39 napisał(a):

Materek , zapamiętaj:

Pycha kroczy przed upadkiem.

Ulubieniec | 2021-03-05 20:14:19 napisał(a):

Pierw chce zamykac szkoly a teraz buduje bloki na terenie przedszkoli. Ma gosc rozmach...

viki | 2021-03-05 20:25:06 napisał(a):

Szanowni mieszkańcy naszego miasta ,katolicy i niewierzący musimy pomóc bliżniemu Materkowi bo chłop nie daje rady cyt: obecnie realizuję w swoim życiu bardzo trudne i czasem niewdzięczne zadanie -zarządzanie moim ukochanym miastem"
To już przekracza wszelkie normy buractwa ,pychy i samouwielbienia. Człowieku ty chyba się nie słyszysz jak ci tak nie pasuje to niewdzięczne zadanie jakim jest bycie prezydentem to odejdz i wierz mi nikt po tobie nie będzie płakał . Ta krytyka twoich nieprzemyślanych a czasami wręcz głupich decyzji to pokłosie tego że mieszkańcy Starachowic mojego ukochanego miasta wreszcie zrozumieli swój błąd i przejrzeli na oczy.I nie nabiorą się już na fb-owe opowieści z mchu i paproci.

Mieszkaniec | 2021-03-05 20:26:17 napisał(a):

Bezdomni i seniorzy do sprzatania miasta, dzieci i mlodziez do jednej szkoly, autystycznych przedszkolakow do budynku bez zajec na dworzu.

W zamian ogromna szkola za bezcen, tereny w super lokalizacjach na prywatne bloki, intratne etaty i stanowiska wiadomo dla kogo.

Bareja by tego wymyslił.

aga | 2021-03-05 20:32:56 napisał(a):

Panie Materek nie opowiadaj pan głupot i nie zadaj pan pytań typu :czy mam zrezygnować z budownictwa- bo jak mawiał Wołodyjowski cyt: albo waść ślepy albo przez rozum cięty- koniec cyt. Czemu teraz takie żale a gdy sprzedawałeś kolego teren na Szlakowisku wtedy było myśleć a dziś zachowujesz się jak ruskie wojsko najpierw zrobisz a póżniej zaczynasz się zastanawiać.

do aga | 2021-03-05 21:16:31 napisał(a):

Szlakowisko musiał sprzedać, bo potrzebował 100 tys. na świetlne girlandy i bodajże na ten dmuchany basen!!! Proszę sobie sprawdzić, jest taka uchwała RM o przeznaczeniu pieniędzy ze sprzedaży tej działki. Im szybciej pogonimy szkodnika, tym lepiej.

Demokracja | 2021-03-05 21:21:10 napisał(a):

Blok mieszkalny to nie pojemnik PCK na używaną odzież, nie można go wciskać, gdzie się komuś ubzdura. Ktoś kiedyś zaprojektował osiedla mieszkaniowe i towarzyszącą infrastrukturę w taki sposób w jaki jest zrealizowany. Jak się chce bawić w dewelopera, to należy zaprojektować osiedle mieszkaniowe z prawdziwego zdarzenia na odrębnym terenie, doprowadzić media, zrobić wreszcie coś porządnie, a nie wkurzać ludzi na okrągło prowizorką i żądzą szybkiego "sukcesu". Rolą samorządów jest stworzenie odpowiednich warunków dla rozwoju budownictwa mieszkaniowego, a nie uprawianie prymitywnej deweloperki.

Krzysiek | 2021-03-05 22:30:14 napisał(a):

Nikt o niczym nie wie, a on będzie developerke przy przedszkolu uskuteczniał dla dobra dzieci

gg | 2021-03-06 08:27:12 napisał(a):

To nie jest Twoje ukochane miasto. To są Starachowice a nie suchedniów. Wara od niego!!!

Er 25 | 2021-03-06 09:36:38 napisał(a):

https://youtu.be/vDt0yeiZu0E

Do Er25 | 2021-03-06 09:42:37 napisał(a):

W tych zamianach to jest wybitnym specjalistom.

Mieszkanka | 2021-03-06 19:30:07 napisał(a):

Prezydentowi * trzeba podziękować. Niech wraca skąd przyszedł. Strach pomyśleć co mu jeszcze przyjdzie do głowy. Tą decyzją o lokalizacji bloków zupełnie stracił w moich oczach.

Robek | 2021-03-06 20:30:29 napisał(a):

Powinno powstać nowe duże osiedle mieszkaniowe A nie na Górnej dwa bloki na Jana Pawła jeden Zobaczymy co będzie na Kopalnianej i Oświatowej

Emeryt | 2021-03-06 21:16:54 napisał(a):

Po SP12, SP2 teraz bierze się za przedszkola budując przy nich bloki mieszkalne niszcząc przestrzeń wokół nich. Jeśli chodzi o PM11 i chore dzieci to już mocno przesadził, ale nieliczni wiedzą co się ma na rzeczy.

Starachowiczanin | 2021-03-06 21:27:24 napisał(a):

Serdeczne podziękowania dla pani dyrektor, że miała odwagę wystąpić i zabrać głos.Popieramy i szanujemy.

Do Starachowiczanina | 2021-03-07 13:06:36 napisał(a):

Dokładnie, szkoda, że prezydenta nie ma za co chwalić.

wkurzony | 2021-03-07 13:11:27 napisał(a):

To będzie piękny krajobraz, już straszny syf jest na terenie przylegającym do przedszkola, chodzę na spacery Wąskotorówką -takiego syfu ze świecą szukać!!!! Teraz zagarnijcie kolejne metry placu zabaw dzieci. Wiadomo jak wyglądało życie na Bugaju

gościnny | 2021-03-07 13:14:33 napisał(a):

Zapraszamy na spacer Wąskotorówką i krzywymi chodnikami na Górnej

Do wkurzony | 2021-03-07 14:11:28 napisał(a):

Wazne ze u kolezanki w prywatnej szkole hektary terenu za bezcen.

Nauczyciel | 2021-03-07 19:50:18 napisał(a):

"Człowiek jest tyle wart, ile warta jest dobroć jego serca, którą dzieli się z innymi. Dlatego jedni nie są warci złamanego grosza, a drudzy są poprostu bezcenni". Myślę, że dotrze to do Was, tych którzy zarządzają edukacją w mieście.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie