Przedstawiciele Rady Muzeum o pracach komisji konkursowej: z naruszeniem obowiązującego prawa i pozbawione wymaganego obiektywizmu. OŚWIADCZENIE

10277.nsmed

Wczoraj 9 sierpnia br. odbył się konkurs na dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Po rozmowach kwalifikacyjnych, komisja w niepełnym składzie rekomendowała na to stanowisko Tomasza Kordeusza, byłego dyrektora Starachowickiego Centrum Kultury. Teraz ostateczną decyzję podejmie Zarząd Powiatu starachowickiego, co wydaje się być tylko formalnością. 

Do konkursu ogłoszonego przez powiat starachowicki przystąpiło trzech kandydatów: Paweł Kołodziejski - były dyrektor placówki, Tomasz Kordeusz - pełniący od maja 2018r. obowiązki dyrektora muzeum oraz  Dominik Abłamowicz - były dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.

Jak informowaliśmy wczoraj, w skład komisji wchodziło 6 osób:

Małgorzata Pruś (nieetatowy członek Zarządu Powiatu) – przewodnicząca komisji, 

Tomasz Jarosław Capała (dyrektor Wydziału Kultury, Promocji i Informacji o Powiecie),

Stanisław Stanecki (podinsp. w Zespole ds. Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego),

Marzena Zdzymira (podinsp. w Zespole ds. Ochrony i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego),

Bronisław Paluch (radny Rady Miejskiej, przedstawiciel Rady Muzeum),

Szymon Orzechowski (dr hab. prof. UJK, przedstawiciel Rady Muzeum).

W głosowaniu udział wzięło tylko cztery osoby. Dzisiaj od przewodniczącego Rady Muzeum pana Ireneusza Suligi otrzymaliśmy oświadczenie, którego treść przedstawiamy poniżej:

W związku z przeprowadzonym konkursem na stanowisko dyrektora Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach informuję, iż do pracy w komisji konkursowej Rada Muzeum delegowała dwóch przedstawicieli – pana dr hab. prof. UJK Szymona Orzechowskiego oraz pana Bronisława Palucha – samorządowca ze Starachowic.  W trakcie prac komisji przedstawiciele Rady Muzeum stwierdzili, że przebiegają one z naruszeniem obowiązującego prawa i są pozbawione wymaganego obiektywizmu. Opuścili zatem  końcową część posiedzenia i nie wzięli udziału w głosowaniu. Wyniki konkursu, w opinii przedstawicieli Rady, nie odzwierciedlają poziomu wiedzy i przygotowania merytorycznego kandydatów do pełnienia funkcji dyrektora muzeum.

Przewodniczący Rady Muzeum, Ireneusz Suliga

Wystąpiliśmy do rzecznika Zarządu Powiatu o udostępnienie opinii publicznej koncepcji Tomasza Kordeusza dotyczącej funkcjonowania Muzeum Przyrody i Techniki, którą zaprezentował komisji konkursowej.

Reklama

Dodane: 10.08.18

Komentarze użytkowników

i tyle w temacie | 2018-08-10 11:23:01 napisał(a):

Ocena kontrolowanej działalności:
Najwyższa Izba Kontroli ocenia negatywnie działalność Muzeum w zakresie ochrony
zgromadzonych zasobów

Poprzedni dyrektor był wtedy w połowie swojej kadencji.


https://www.nik.gov.pl/kontrole/wyniki-kontroli-nik/pobierz,lki~p_14_083_201407031143531404387833~id1~01,typ,kj.pdf

A moze jakieś argumenty potwierdzające tę "opinię przedstawicieli Rady, iż wyniki konkursu nie odzwierciedlają poziomu wiedzy i przygotowania merytorycznego kandydatów do pełnienia funkcji dyrektora muzeum"?

To jest jakiś chłam a nie oświadczenie. Zero konkretów. Jak się jest poważnym i ma się argumenty to chyba wypada je przywołać inaczej można się tylko kompromitować jak pan Suliga.

Kamasutra | 2018-08-10 12:25:49 napisał(a):

Przykro patrzeć jak się Kordeusz przed Lipcem płaszczył. Taaaki muzyk artysta. Żenujące to jest jak się ludzie pisią dla stanowisk.

ela | 2018-08-10 12:55:34 napisał(a):

A kogo mogą interesować osądy emeryta branisława Palucha. Kończ waść wstydu oszczędż

Mieszkaniec | 2018-08-10 13:54:21 napisał(a):

To poważne stanowisko kompetentnych organów chyba warto aby prokuratura sie zajęła sprawą czy nie naruszono przepisów. Choc prokuratura dzisiaj jest PIS. Śmieszny konkurs

do Mieszkaniec | 2018-08-10 14:10:06 napisał(a):

Gdzie ono jest poważne jak nie ma uzasadnienia?

Jaki konkurs? | 2018-08-10 14:22:10 napisał(a):

Wstyd i parodia uczciwości.

do "i tyle w temacie" | 2018-08-10 15:49:24 napisał(a):

Kompromitujesz się ty nie wiedząc, że polowa z 5 lat to 1 rok?! Kontrola NIK odbyła się w 2014r. czyli po pierwszym roku pracy poprzedniego dyrektora. Kołodziejski rumienił się za poprzedników. Suliga i członkowie rady w odróżnieniu od ciebie wypowiadają się pod swoim nazwiskiem. Ty piszesz chłam anonimowo. Rozumiem, że reprezentujesz partię która chciałaby aby jak w PRL wszyscy byli tego samego zdania a kto myśli inaczej to wróg. Komusze myślenie ale w końcu mamy "PRL+".

ja piszę chłam anonimowo | 2018-08-10 15:57:12 napisał(a):

oni piszą chłam pod własnym nazwiskiem. To dopiero wstyd.

A jeśli już się tak rozliczamy z lat to ciekawe co przez te 5 lat zrobił poprzedni dyrektor w kwestii stanu technicznego zabytku, bo PINB chciało zamknąć obiekt dla zwiedzających ze względu na jego stan techniczny. Bo przecież w ciągu 5 lat sobie nie zardzewiał prawda?

obserwator | 2018-08-10 16:02:04 napisał(a):

Szanowni Państwo.Jakie kompetencje mają uczestnicy komisji konkursowej ze strony starostwa aby oceniać kandydatów. Same asy!!! Jaki jest koń każdy widzi. Żenada.

Uzasadnienie | 2018-08-10 16:06:36 napisał(a):

Trzeba czytać ze zrozumieniem ponadto skład komisji z powiatu Spece od nierobienia jedyne co pracuje w pokojach to wiatrak i komputer.

gość | 2018-08-10 16:37:10 napisał(a):

poprzednik napisał "oni piszą chłam pod własnym nazwiskiem. To dopiero wstyd.
A jeśli już się tak rozliczamy z lat to ciekawe co przez te 5 lat zrobił poprzedni dyrektor w kwestii stanu technicznego zabytku, bo PINB chciało zamknąć obiekt dla zwiedzających ze względu na jego stan techniczny. Bo przecież w ciągu 5 lat sobie nie zardzewiał prawda?"

Obiekt rdzewieje od 1899r. kiedy powstał. Trzeba być ślepym żeby nie widzieć tego co zrobiono dla zabytku od 1999r. czyli od momentu przejęcia go przez powiat. Czynili to systematycznie kolejni dyrektorzy w tym dyrektor Kołodzieski. Ci którzy zabierają obecnie głos w tej sprawie dla wielkiego pieca nie zrobili nic a mam nawet wrażenie że pojawili się tam po raz pierwszy i krzyczą że "Polska w ruinie". Skąd my to znamy? Ruina to będzie jak oni porządzą w Muzeum. Wielki piec przetrwał prawie 120 lat. Czy przetrwa PiS mam wątpliwości?

Cyrk z clownami :-) | 2018-08-10 17:43:37 napisał(a):

Transparentny konkurs wedlug dobrej zmiany :-) w sklad komisji wchodza wszyscy znajomi najswietszego, jednej maz to nawet mu teczke nosil niedawno za co zostal blogoslawiony i prawie wstapil pod niebiosa, a w DPSie sie nawet i wakat wolny znalazl dla pociotka :-) Dobrze, ze chociaz pan Profesor i p. Paluch odstapili od tego cyrku... Maja u mnie wielki szacunek!! Tym wszystkim to powinna zajac sie prokuratura! To jest skandal, po co robic konkursy jak wiadomo kto ma wygrac? Jezeli czlonkowie komisji podwazaja wynik konkursu i maja zastrzezenia co do jego obiektywizmu to jest to formalna przeslanka do jego uniewaznienia ipso iure!!

gość | 2018-08-10 18:15:52 napisał(a):

Może niech dr sam wybiera dyrektora,po co ustawy o samorządzie i inne,po co komisja konkursowa ,zsl wybierze i będzie spokój i będzie wtedy transparentnie. Seniorzy po 70-siątce będą szczęśliwi wreszcie...Koryto.

do obserwator | 2018-08-10 18:37:12 napisał(a):

Zobaczymy jakie ty masz kompetencje aby oceniać legalnie powołaną komisję w samorządzie ,zgodnie z przepisami regulującymi te kwestie.

Do do obserwator | 2018-08-10 18:52:37 napisał(a):

Ej... w zasadzie to na kolejny konkurs Powiat niech powola nastepujacy sklad komisji: grabarza, piekarza, cukiernika, rzeznika i pania spod latarni... a i jeszcze ksiedza z kropidlem zaproscie :-) Komisja bedzie legalnie wybrana i kompetentna :-) Pelna Kultura :-)

gość | 2018-08-10 19:24:36 napisał(a):

Nie masz koleżko racji ale to niebawem zobaczymy,jak był matematyk,fizyk,wf-sta,były prezes spółdzielni mieszkaniowej{emeryt} to było ok ?To rozumiem była super komisja? No oczywiście z doktorem,tylko wtedy mu to nie przeszkadzało ha ha

do gość | 2018-08-10 19:55:30 napisał(a):

Żadna komisja nigdy nie wybierała dyrektora muzeum z nadania politycznego. Matematyk, fizyk wf-sta i inni oceniali kwalifikacje i przygotowanie merytoryczne kandydatów. Takiej farsy jak teraz nie było nigdy.

biznes to biznes | 2018-08-10 20:53:30 napisał(a):

Już PiS odwołał prezesów stadnin koni arabskich, a teraz po dwóch latach proszą jednego z nich, pana Jerzego Białoboka by wrócił do stadniny… Po owocach ich poznamy... Jak Kordeusz zrobi z muzeum tubę polityczną, to ludzie całkiem się odwrócą... A może po jesiennych wyborach ktoś nowy straci do niego zaufanie… ???

gość | 2018-08-10 21:11:24 napisał(a):

Jezu to jedyne dożywotnie stanowisko w Polsce,Muzeum zniknie bez dyrektorstwa, straszne,ktoś jak sadzę powie o tym wszystkim wreszcie prawdę i niektórym buty spadną z nóg.Jednemu dwa buty.

Geo | 2018-08-11 11:48:11 napisał(a):

Tym specjalistom z bożej łaski polecam wizytę w Muzeum po deszczu albo w trakcie. Największa ekspizycja dinozaurów pływa w wodzie. Udźcie tam choćby dzisiaj, bo padało. Co ci fachowcy od bredzą. Jeśli przez 5 lat kadencji nie można było usunąć usterek, jaka rekomendacja? Jaka wiedz? Jakie zaangażowanie. Muzeum powinno dodawać parasole do biletów. Wstyd panowie. Protestować i manifestować swoje polityczne sympatie. Straciliście umiejętność dostrzegania prawdy. Przedstawiciele rady zachowują się kuriozalnie. W dodatku pod płaszczykiem troski zaciemniają rzeczywistość.

Zenek | 2018-08-11 14:11:33 napisał(a):

jedni i drudzy są siebie warci, jak wybierał PSL to było obiektywnie, jak wybiera PiS to nieobiektywnie i na odwrót, ale przynajmniej protestanci mogli by napisać jakie przepisy zostały naruszone, bo to przynajmniej można by sprawdzić, obawiam się, że żadne, bo przecież nie ma obowiązku powołania komisji, zarząd może wybierać dyrektora według swojego uznania, widać że to tylko polityczne pokrzykiwania, Bronisław Paluch to polityk, ale że profesur doktór habilitowany się pod tym podpisał, to nie najlepiej o nim świadczy

Tupipa | 2018-08-11 14:33:44 napisał(a):

Profesor też człowiek i swoje zalezności ma. Prezes jajakobyły. Matko. Rozrywanie szat. Komitety. Poparcia. Jedyny godny kandydat... młodzieniec który zaczął pracę od wygryzania ufającej mu dyrektorki, o czym wszyscy w mieście wiedzą. Żadnej pokory. Buta. Zadufanie.

Zenek | 2018-08-11 14:44:23 napisał(a):

aż strach takiego zatrdniać

Co wy wypisujecie? | 2018-08-11 15:21:42 napisał(a):

Idac Waszym waskim tokiem rozumowania, nalezy przyjac, ze: 1. W czasie trwania kadencji Kolodzieja, w dachu byla dziura i przez 5 lat w Polsce byla susza i nie spadla ani kropla wody... Teraz zaczal padac deszcz i cieknie woda na dinozaury i to wina poprzedniego Dyrektora bo jej nie zauwazyl i jej nie naprawil :-) Po 2. To od Powiatu wczesniej Muzeum dostawalo grube miliony, brakowalo tylko ptasiego mleczka aby witac gosci :-) Profesorowie i czlonkowie Muzeum sa z bozej laski? Zrob najpierw Profesure, a pozniej oceniaj lepiej wyksztalconych przypuszczam nawet od Ciebie :-) co do wyborow PSLu czy Pisu, to PSL chociaz wybierala ludzi na poziomie i z wiedza... konkursy nie byly rezyserowanymi przedstawieniami... to nie jest pusty argument. Zrobcie prosze Publiczna Debate K Vs. K. to wtedy sie przekonacie co znaczy wiedza i zarzadzanie Muzeum i wizja na przyszlosc. Przewiduje Nokaut na deski w 1. Rundzie. Jakie przepisy zostaly naruszone? Mysle, ze zadne, ale zostala naruszona pewnie zasada obiektywizmu... Juz wszystko przed jego startem bylo dograne ? :-) Ale Wy macie tylko swoja jedna prawde... partyjna a kto sie z Wami nie zgadza to wrog i trzeba go zniszczyc :-) Pod plaszczykiem sprawiedliwosci i prawa jestescie tak naprawde od wewnatrz popsuci, bo obsadziliscie stanowiskami takimi asami, ze gdy widze czesto owoce ich pracy i umiejetnosci ogarnia mnie przerazenie. 3. Jezeli zarzad moze powolac Dyrektora to bylo chociaz nie robic tej parodii konkursu i wybrac Dyrektora!! Udajecie, ze jestescie wszyscy sprawiedliwi i transparentni, a tak naprawde cofacie sie ideologia do poprzedniego ustroju! Filmy Barei mi sie przypominaja... Na swieczniku tego miasta non stop te same twarze, stare uklady komuchow i emerytow, SBkow, a teraz doszly uklady nauczycieli nierobow i fanatykow kosciola. Wszyscy sa siebie warci. Mnie nikt nie kupi za stanowisko, nigdy nie wejde do polityki, bo ludzmi, ktorzy ja uprawiaja po prostu sie brzydze. To samo czuje, gdy wchodze do Starostwa czy innych instytucji obsadzonej partyjna bieda intelektualna!! Glowe maja po to by chyba tylko helm w razie wojny na niej nosic, nic wiecej... Nie wiem czy poprzedni Dyrektor wygryzl poprzednia Dyrektorke czy tez nie - tej historii nie znam, ale szanuje go za to, ze zaczynal od 0 czyli od wolontariatu i powoli awansowal, krok po kroku, a nie byl od razu tak jak teraz ma to miejsce, ze z zawodu wszyscy sa partyjnymi Dyrektorami.. jak nie SCK, to Muzeum, jak nie Muzeum to zaraz bedzie sie nadawal do wodociagow, a jak nie wodociagi to dajcie go do ZECu :-) Jaja sobie z ludzi robicie? Mlodzi to nie sa fanatycy, ich kler nie pociaga i Wasza polityka... Patole moze Na Was zaglusuja populisci, ale nie zdrowe ryby, ktore plyna zawsze po prad. Zycze tej Waszej dobrej zmianie, tego samego co zrobiliscie z PAKSem, na jesieni. Nawet kulki od lozyska tocznego bym Wam nie dal, bo i tak byscie ja popsuli@@

a generalnie | 2018-08-11 15:25:21 napisał(a):

to przypomnijcie sobie w jaki sposób ze stanowiska w sck odchodził Kordeusz a w jakich Kołodziejski. Bo jeśli się nie mylę to ten pierwszy przyjął decyzję materka ze spokojem i pokorą a drugi robił wokół siebie szopkę w postaci konferencji, wpisów na fb i jakichś śmiesznych listów poparcia

No i to o czym przedmówca wyżej pisał, jak to wygryzał byłą dyrektorkę. A za jego kadencji podmioty zewnętrzne w muzeum nie mogły zorganizować nic bo cały czas słyszały "nie da się nie da się". Dopiero jak powiat kazał to Kołodziejski zrobił. A przy innych imprezach działalność muzeum ograniczała się do wydania klucza do salki i na tym się rola muzeum kończyła bo każdy tam kładł na to lachę.

hoho | 2018-08-11 15:29:07 napisał(a):

już nie jeden profesor pokazał że mimo tytułu jest bucem. Vide Pawłowicz. Tytuł profesora nie ma tu nic do rzeczy. Nie pomogą doktoraty, kiedy człowiek chamowaty.

do Co wy wypisujecie | 2018-08-11 15:37:12 napisał(a):

Jak nie było pieniędzy to obowiązkiem dyrektora jest o nie zabiegać we wszelkich możliwych miejscach, a nie trzymać się cycka w postaci budżetu powiatu.

Salę i elewację oraz stolarkę SCK zrobiono tylko w części przy wkładzie gminy - reszta pochodziła z dotacji PISF, MKiDN, dotacji z województwa, włączenia kina do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Regionalnego Programu Operacyjnego. Kto te środku załatwiał? Same przyszły? Gmina dała?

A teraz - jakie środki załatwił poprzedni dyrektor? Bo jeśli się nie mylę to osobą która te środki zdobywała była jedynie dyr. Gorzkowska.

Haha | 2018-08-11 15:47:10 napisał(a):

Jak chcesz sie kogos pozbyc i wstawic na jego miejsce innego to dasz mu pieniadze zeby cos zrobil? Czy poczekasz jak go zdejma i twojemu namaszczencowi to i pewnie na pomarancze i ptasie mleczko do obiadu dasz? Tylko patrze jak jeszcze tutaj mzk padnie i wsadza kogos prywatnego :-) taaa.. prywatnemu sie oplaca wozic ludzi a miastu nie :-) ? Parodia :-)

Muzeum to nie SCK | 2018-08-11 16:01:48 napisał(a):

Muzeum to nie SCK. Za malo bylo wydarzen wczesniej w Muzeum? Odkad w Muzeum wystepuja clowni z cyrku z tygrysami i szympansami? Czy w Muzeum to trzeba robic konferencje, polityczne heppeningi, polityczne manifestacje pogladow? Muzeum powinno skupiac elite intelektualna, ktorej celem nadrzednym powinno byc dbanie o dobro pamieci i eksponatow tam zgromadzonych, krzewienie informacji o nauce i zabytkach, zapoznawanie ludzi ze spuscizna miasta i okolic, ukazywanie tego jak bylo dawniej, a jak jest teraz... Chcecie tam opere lesna zrobic, czy moze polokragly budynek z ul. Wiejskiej? Zachowujecie sie jak dzieci we mgle!!

Gigi | 2018-08-11 16:37:53 napisał(a):

Mnie to nie przeszkadza,że robi się konfe np:z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego w muzeum.To się powinno chwalić,tym bardziej że dał kasę na remont rurociągu.Co w tym dziwnego?Przecież to nadzór.Żałosne to były konfy o duperalach z Kołodziejskim i Sobierajową...dno i pięć ton mułu.

NIK | 2018-08-11 17:27:45 napisał(a):

Czy ktoś z państwa przeczytał poniższy raport NIK z kontroli, która odbyła się w muzeum w 2014 r.? W wystąpieniu pokontrolnym NIK stwierdził, iż muzeum nie potrafi i nie prowadzi działalność w zakresie ochrony
zgromadzonych zasobów, czyli zabytków.
https://www.nik.gov.pl/kontrole/wyniki-kontroli-nik/pobierz,lki~p_14_083_201407031143531404387833~id1~01,typ,kj.pdf

Nik | 2018-08-11 18:02:32 napisał(a):

Ciekawe...ciekawe...

Marki | 2018-08-11 20:19:06 napisał(a):

Tomki, Jarku inne pluszaki capneły się za neta i płyń hejcie. Oj będzie beka jak wypłynie skąd hejcik wycieka.

Do Marki | 2018-08-11 20:53:27 napisał(a):

Ale będzie beka...ha...ha...śmiechoteka

prick | 2018-08-11 21:39:19 napisał(a):

co to znaczy "z naruszeniem obowiązującego prawa"? , to tak na serio zarzut? , to co konkretnie się zarzuca?

Do NIK | 2018-08-12 15:33:57 napisał(a):

Za to teraz już muzeum prowadzi ochronę eksponatów poprzez ich wietrzenie na weselu.

tst | 2018-08-12 17:59:56 napisał(a):

A ja pytam co ze stratą od kilku lat?To już chyba ponad 250 tys.lub coś koło tego.Co z tym mega zarządzaniem ?

Gość | 2018-08-12 18:53:56 napisał(a):

Jeśli naruszyli prawo to rada ma obowiązek to zgłosić do organów ścigania inaczej ich będą ścigać

Polo | 2018-08-12 19:24:30 napisał(a):

Ci goście z rady stracili chyba poczucie rzeczywistości. Poszli sobie obrażeni jak dzieci, zamiast głosować. Komisja wybiera nie rada. Jak Materek żegnał się z Kordeuszem kilkanaście stowarzyszeń w tym ogólnopolskie nie godziło się z tym. Także rada programowa sck była przeciw. Niestety władza jest władzą i ma moc sprawczą. A to co się teraz dzieje to histeria staruszków bo im bawitko zabrano.

gość | 2018-08-12 20:43:10 napisał(a):

Ile tu politycznego bełkotu obrońców PiS. Nigdy wcześniej dyrektor muzeum nie miał nominacji politycznej. Jak jest teraz każdy widzi. To co wypisują na forum obrońcy PiS tylko potwierdza tezę o politycznych podstawach decyzji w sprawie dyrektora muzeum. Postawa przedstawicieli rady muzeum to protest przeciwko upolitycznianiu tej instytucji.

Xd | 2018-08-12 21:07:04 napisał(a):

O ile wiem to ani Kołodziejski ani Kordeusz nie są członkami żadnej partii. Wszystkie decyzje podejmowali politycy kolejnych zarządów, czy też koalicji. Rada też składa się od lat w dużej mierze z polityków. Naukowcy też podlegają polityce. Ten świat stał się jednym wielkim politycznym koktajlem.

Polityczny belkot | 2018-08-13 08:38:16 napisał(a):

Potwierdzam polityczny belkot sympatykow jedynej najswietszej partii w tych komentarzach. Wg sondazy, juz konczy sie rzadzenie samodzielne :-) Bardzo dobrze, zobaczymy co sie bedzie dzialo po wyborach :-) Mlodzi, pracujacy ludzie sa okradani przez te 500plus i inne wyprawki szkolne!! To jest chore, ze lepiej jest nie pracowac, narobic dzieci i zyc z zasilkow!! Czemu wszystko drozeje? Wpuscili na rynek pieniadze z zasilkow bez pokrycia a teraz kazdy sie dziwi: cieplo drozeje, woda i scieki,zywnosc, owoce!! Wrocil socjalizm pelna geba!! Uczycie ludzi lenistwa, wmawiacie im ze wszystko im ma zapewnic panstwo, co jest glupota. Rozymiem chorych ludzi, emerytow itp, ale dzisia ten kto nie pracuje jest leniem!! Powinno byc jak w sowieckim lagrze, nie robotajet, nie kuszajet!! Sklepy w niedziele pozamykane, idiotyczna decyzja!! Nigdy wiecej tej chorej ideologii partii rzadzacej!! Mlodzi juz niedlugo skrusza ten Wasz beton, zarowno w parlamencie jak i samorzadzie!!

Gale | 2018-08-13 09:14:28 napisał(a):

Odwracasz kota ogonem co jest zresztą od lat charakterystyczne dla lewków i ich zwolenników.Siejesz propagandę bez pokrycia w faktach i rzeczywistości! Swoje opinie jak byś chciał żeby było /a nie będzie/ powinieneś zachować dla siebie! Myślisz bardzo powierzchownie z typowym nastawieniem antypisowskim! W/g ciebie powinno być jak w sowieckim łagrze!Ale wasz beton towarzyszu idzie na śmietnik historii!

@Gala | 2018-08-13 09:25:25 napisał(a):

Pisowski dziennik tv to jest szczyt propagandy. A jak wyglądają działania w Starachowicach to ktoś wrzucił zdjęcia na stronie Absurdowice Starachowice. Piękne efekty remontu za chyba 13 mln w SP13

Zenek | 2018-08-13 11:31:58 napisał(a):

Członkowie Rady Muzeum tylko się ośmieszyli, raz popierają kandydaturę Kołodziejskiego, potem odmawiają kompetencji wszystkim kandydatom, następnie strzelają focha i wychodzą. To jednak prawda, że na starość ludzie dziecinnieją i mentalnie wracają do piaskownicy.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie