Przedszkolaków spotkanie z ornitologami

10686.nsmed

W ramach projektu firmy Celsium „Zielona energia dla Starachowic” zostało zorganizowane spotkanie pasjonatów przyrody, ornitologów, pana Jacka Majora i pana Michała Surmy z maluchami z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Starachowicach. 

Tematem zajęć byli nasi skrzydlaci przyjaciele oraz postać Bolesława Papiego, mieszkańca Starachowic, młodego ornitologa – amatora. Papi obserwował ptaki zapisując swoje wnioski w postaci dzienników z niemal naukową dokładnością. Podczas spotkania Pan Jacek opowiedział historię życia młodego ornitologa oraz przybliżył świat ptaków. Skoncentrował się głównie na tych gatunkach, które Celsium przekazało dzieciom, wspierając jednocześnie Ścieżkę Edukacyjną „Nasze Ptaki”, ozdabiającą teren wokół placówki. 

Dzieci poznały ciekawostki z życia bocianów, czapli, sów oraz historię orła w godle, nawiązując tym samym do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Maluchy z wielkim zainteresowaniem oglądały zdjęcia i słuchały opowieści gości. Szczególne zainteresowanie wzbudził temat dokarmiania ptaków na zimę. Dzieci wykazały się dużą wiedzą o gatunkach, które zostają z nami na zimę. W podziękowaniu za odwiedziny przedszkolaki wyrecytowały wierszyk „Polak Mały” oraz zatańczyły dla gości „Walczyka dzieci szczęśliwych”. 

 - To interesujące spotkanie znacznie poszerzyło maluchom wiedzę o życiu ptaków i ich wędrówkach. Tę bardzo ciekawą lekcją przyrody wszyscy słuchacze na pewno doskonale zapamiętają, tym bardziej, że wiosną przekazane przez nas ptaki zostaną ozdobą ścieżki wokół przedszkola. Na zakończenie zrobiliśmy maluszkom niespodziankę, rozdając zielone upominki – mówią organizatorzy spotkania, pracownicy firmy Celsium. 

Informacja nadesłana

Dodane: 21.11.18

Komentarze użytkowników

ornitolog | 2018-11-22 15:05:43 napisał(a):

A, to te potworki z ronda zawitały do przedszkolaków !!!

toja | 2018-11-22 21:13:06 napisał(a):

Potrzebuję nr telefonu do tej Pani z trzeciego zdjęcia od góry, ta Pani w kozakach. Moje dziecko tam było i chciałem się dowiedzieć pewnej info od tej Pani. Pozdrawiam

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie