Przejścia nie ma

16769.nsmed

Furtka prowadząca z terenu Specjalnej Strefy Ekonomicznej do ulicy Radomskiej na wysokości skrzyżowania z ulicą Konstytucji 3 Maja w Starachowicach została zamknięta i przejścia nie ma. Interwencję w tej sprawie Redakcja Starachowice-NET.pl otrzymała od Czytelnika.

„Pragniemy zwrócić uwagę na zablokowane przejście piesze od strony ul. Radomskiej (rejon skrzyżowania z ul Konstytucji 3 Maja) na teren Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przejście to bardzo potrzebne, działało od lat i bez żadnego zrozumiałego powodu zostało zamknięte 10 listopada 2022 i jest nieczynne do dziś. Zamknięcie furtek niczego nie daje (na teren SSE i tak można wejść swobodnie w innych miejscach), utrudnia jedynie życie pracownikom i klientom zakładów na terenie strefy. Władze SSE nie zauważają problemu, lub kierują do Urzędu Miasta, gdzie również nikt sie tym nie interesuje. Problem można by rozwiązać w kilka minut praktycznie bez kosztów otwierając furtki, lub w razie problemów usuwając fragment, i tak już niepotrzebnego, starego ogrodzenia terenu SSE od strony ul Radomskiej.” - Napisał Czytelnik w wiadomości do Redakcji.

Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Urząd Miejski nie mają w sprawie zamknięcia furtki wiele do powiedzenia, ponieważ jest to teren prywatny i tylko dzięki dobrej woli właściciela przejście było do tej pory możliwe. 

Co się zmieniło? Z nieoficjalnych informacji portalu wynika, że przez zachowanie niektórych osób (spożywanie alkoholu, załatwianie potrzeb fizjologicznych) prywatny właściciel podjął decyzję o zamknięciu przejścia. 

RemondisReklama 

Dodane: 25.11.22 | Odsłony: 1161 | komentarze (4)

Komentarze użytkowników

czasem pieszy | 2022-11-25 13:05:26 napisał(a):

To dlaczego nie zrobią przejścia obok, gdzie teren należy już do strefy?

Do powyżej | 2022-11-25 13:14:33 napisał(a):

Bo się nie da

Franz | 2022-11-26 10:26:37 napisał(a):

Wszystko się da tylko trochę chęci , zrozumienia. A przecież w planach jest tam wjazd na strefę i co da się czy nie.

Pieszy | 2022-12-01 14:51:25 napisał(a):

Teren należy do gminy, nie do strefy.
Furtka przez ponad 20 lat była otwarta. Teraz właściciel zamknął, ale udostępnił przejście tylko pracownikom AutoBoxu, ponieważ pracuje tam jego żona ????.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie