Przyglądali się przejściom dla pieszych

10047.nsmed

Pomysł zorganizowania spotkania pojawił się na ostatniej sesji Rady Powiatu przy okazji wystąpienia dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach – Damiana Urbanowskiego oraz dyskusji, jaka wywiązała się w trakcie. Radny Paweł Lewkowicz zwrócił uwagę na problem bezpieczeństwa pieszych, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych, usytuowanych na drogach wojewódzkich, zwłaszcza 744. Wówczas pojawiła się propozycja zorganizowania wizji lokalnej w terenie z udziałem przedstawicieli służb wojewódzkich, powiatowych i miejskich, odpowiedzialnych za drogi oraz policji, która czuwa                                                                                 nad bezpieczeństwem.

I takie właśnie spotkanie odbyło się 12 czerwca br. w Starachowicach. Uczestniczyli w nim: Członek Zarządu Powiatu Andrzej Sendecki, Krzysztof Korus, dyrektor Wydziału Komunikacji i Dróg w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, Jarosław Trzebiński z Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach, st. asp. Mirosław Kusztal, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w KPP w Starachowicach, a także przedstawiciele miasta, służb wojewódzkich i Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Wszyscy spotkali się na ulicy Radomskiej, w okolicy cmentarza, aby przyjrzeć się bezpieczeństwu na tym odcinku. Następnie udali się na przejście przy Urzędzie Miasta w Starachowicach oraz pomiędzy I Liceum Ogólnokształcącym a sklepem Biedronka. Dokonali także przeglądu kolejnych „pasów” w kierunku ulicy Konstytucji 3-go Maja, następnie na skrzyżowaniu z ulicą Reja oraz na przejściu na alei Armii Krajowej, gdzie znajduje się jedno z najbardziej newralgicznych przejść dla pieszych (naprzeciw galerii Skałka). Lustracja skończyła się na przejściu w okolicy „Grzybka”. Przy każdym z tych miejsc przytaczane były dane liczbowe dotyczące ilości zdarzeń z udziałem pieszych i podnoszono problem niewystarczającego oznakowania i oświetlenia.

Dyskutowano o możliwościach poprawy bezpieczeństwa pieszych na poszczególnych przejściach, a także o możliwych do zastosowania rozwiązaniach z zakresu inżynierii ruchu drogowego.

Przedstawiciele Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Urzędu Marszałkowskiego, jako formalni Zarządcy drogi DW 744, zadeklarowali rozważenie możliwości ewentualnego wdrożenia zgłoszonych uwag i wniosków.

Źródło: powiat.starachowice.pl

                      Reklama

Dodane: 14.06.18 | komentarze (5)

Komentarze użytkowników

Rebel | 2018-06-14 16:55:08 napisał(a):

Już leje w gacie. Takie to spotkanie śmieszne. SE wybrali pogodę,. długo to spotkanie nie trwało.

viki | 2018-06-15 09:59:17 napisał(a):

Jak ma być dobrze jak za wydział komunikacji w powiecie odpowiada 70 letni emeryt

Ach ta młodość... | 2018-06-16 16:12:59 napisał(a):

Czyli kompleksy jeszcze nie wyleczone. Lewkowicz zwrocił uwage na niebezpieczne przejścia dla pieszych, ktore wizytował wraz z komisją to Materek od razu pędzel w ruch i ludzi wysłał na ulice żeby po nocy pod oknami malowali pasy..
Materek czemu zawsze jestes drugi co??

Obywatel | 2018-06-16 19:07:04 napisał(a):

Malowanie pasów w mieście trwa już od ponad tygodnia. Puknij sie..Bardziej intetesujace jest aby był obszerny komunikat co ta zacna komisja ustaliła

Obiektywnie | 2018-06-16 21:02:06 napisał(a):

Jakby nie patrzeć malowanie pasów zaczęło się DOPIERO PO OSTATNIEJ SESJI RADY POWIATU (sesja była na koniec maja a dzis jest 16 czerwca) na ktorej temat bezpieczeństwa na przejściach został poruszony i wówczas owa komisja zgłosiła taki zamiar pieszej wycieczki do najbardziej niebezpiecznych miejsc.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie