Rozporządzenie: od soboty otwarte sklepy i usługi w galeriach i parkach handlowych

14013.nsmed

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało w czwartek Rozporządzenie Rady Ministrów, przewidujące m.in. przywrócenie od soboty funkcjonowania sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych w reżimie sanitarnym. Regulacja zaczyna obowiązywać w sobotę.

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zakazuje do dnia 27 grudnia działalności dyskotek i klubów nocnych lub udostępniania miejsca do tańczenia w miejscach o zamkniętej przestrzeni, z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych.

Zakazuje się działalności basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness, z wyłączeniem działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz przeznaczonych dla sportowców. Zakazuje się też działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej. Działalność wesołych miasteczek i parków rozrywek jest zakazana.

W przypadku hoteli działalność jest zawieszona, z wyjątkiem gości przebywających w podróży służbowej, sportowców, personelu medycznego oraz pacjentów i ich opiekunów.

Stoki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego mogą być otwarte.

W sklepach i placówkach handlowych, a także pocztowych do 100 m kw. powierzchni obowiązuje limit 1 osoba na 10 m kw. W sklepach i placówkach usługowych powyżej 100 m kw. limit to 1 osoba na 15 m kw. Utrzymane zostają godziny dla seniorów między 10 a 12.

Utrzymano nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.(PAP)

wkr/ je/

Artykuł: PAP (licencja)

Fot. Archiwum

Viva UbezpieczeniaReklama 

Dodane: 27.11.20 | Odsłony: 8 | komentarze (3)

Komentarze użytkowników

qweasdzxcJSB | 2020-11-27 13:22:21 napisał(a):

CHWAŁA DOBREMU RZĄDOWI! DZIĘKUJEMY ZA ŁASKAWOŚĆ

Ludzki pan.. | 2020-11-27 15:55:18 napisał(a):

.. z tego Morawieckiego. Szkoda , ze wszystkie te decyzje są bezmyślne i nie znajdują żadnego uzasadnienia . Najważniejsze,ze dzięki łaskawości tego rządu aż 5 osób będzie mogło usiąść jednocześnie do Wigilii.To w obliczu otwarcia galerii handlowych ogromna łaska ! Członków PiS-u te ograniczenia podobno nie dotyczą ..Chory rząd , chore państwo..

.. | 2020-11-27 16:10:43 napisał(a):

OGLASZAM WIGILIE 23 DO 25 OSÓB

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie