„Ruch Marka Materka”. Czy te spotkania powinny odbywać się w prezydenckim gabinecie?

16026.nsmed

Pod koniec lutego na sesji Rady Miejskiej wywiązała się dyskusja pomiędzy byłym prezydentem Starachowic Sylwestrem Kwietniem - teraz radnym Rady Miejskiej, a obecnym włodarzem miasta Markiem Materkiem. Poszło o spotkania, które organizuje szef miasta w swoim gabinecie z różnymi osobami informując przy tym, że dołączyły one do „Ruchu Marka Materka”. 

„Ja wiem, że pan zaczyna i może w tej kwestii jeszcze nie ma pan doświadczenia, ale myślę, że oddzielenie samorządowej pracy od pracy „innej” będzie dobre” - mówił wtedy radny Kwiecień, a prezydent Materek odpowiedział: „Te spotkania będą się obywały dalej w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, bo dyskutujemy o sprawach ważnych dla mieszkańców. Pełna treść artykułu [kliknij]. 

Radny Kwiecień nie odpuszcza i napisał skargę na działalność prezydenta miasta Marka Materka do przewodniczącego Rady Miejskiej. Treść poniżej: 

„W nawiązaniu do mojego wystąpienia na jednej z sesji Rady Miejskiej, gdzie prosiłem o zaniechanie prowadzenia przez Prezydenta Miasta w swoim gabinecie oraz na terenie Urzędu Miasta agitacji politycznej. Otrzymałem wiele telefonów od mieszkańców naszego miasta z prośbą o podjęcie skutecznego postępowania, które zmusi prezydenta do zaniechania obecnych praktyk, lekceważenia mieszkańców i zaprzestanie tego rodzaju agitacji wykorzystując Urząd Miejski do budowania komitetu / partii / ruchu. Prowadzenie działalności politycznej, wyborczej, wykorzystywanie do tego celu pomieszczeń samorządowych jest prawnie zabronione. Publikując kolejne zdjęcia zrobione w gabinecie prezydenta z nowymi członkami swojego projektu politycznego sugeruje mieszkańcom miasta, powiatu, województwa, kraju, że nasz miejski samorząd jest uwikłany w prowadzenie prywatnych Inicjatyw Pana Marka Materka, do których oczywiście ma prawo, ale nie w czasie godzin urzędowania i w pomieszczeniach innych niż samorządowe. Dość prywaty Pana Prezydenta Marka Materka.

Oczekuję od Pana Przewodniczącego skierowania skargi do odpowiedniej komisji Rady Miejskiej oraz podjęcie stosownych działań, które doprowadzą do zaniechania stosowanych obecnie praktyk przez Prezydenta Marka Materka.

RemondisReklama 

Dodane: 11.05.22 | Odsłony: 2142 | komentarze (22)

Komentarze użytkowników

Ewa | 2022-05-11 07:40:51 napisał(a):

Taka jest gorzka prawda. Te wszystkie wyjazdy, przyjazdy - to jest robienie sobie zaplecza politycznego...a wszytko za pieniadze podatnikow.

Mieszkanka | 2022-05-11 08:13:33 napisał(a):

To chyba jedyny radny w obecnej radzie, który ma jeszcze czasami coś do powiedzenia. O reszcie niestety nie warto się wypowiadać.

Gość | 2022-05-11 09:11:43 napisał(a):

Dziękuję Panie Radny Sylwester Kwiecień. Tylko Pan jeden zadaje kłopotliwe pytania.Panu jednemu zależy na wizerunku miasta i jego mieszkańcach. MATEREK zachowuje się skandalicznie wobec starachowiczan.Zachowanie poniżej poziomu dziecka,które lata z prezentem komunijnym chwaląc się wszystkim rowerem od wuja.On ,zapraszając sobie prywatnie gości do gabinetu ,w dodatku w godzinach pracy swojego urzędowania chce pokazać jaki to on jest władca. Pycha go napompowała do granicy przyzwoitości. Szkoda miasta.Pana ,Panie Radny pozdrawiam serdecznie,życząc dużo siły.

Łukasz | 2022-05-11 09:39:54 napisał(a):

Tylko co z tego, że powiedzial/napisał jak i tak nic to nie zmieni. Już kiedyś napisałem, Materki zrobili sobie monopol na Starachowice i uprawiają wolną amerykankę na naszych oczach.

mie | 2022-05-11 09:59:23 napisał(a):

materkowym śliwkożercom mówimy stanowcze nie !!!

Er35 | 2022-05-11 11:05:24 napisał(a):

To pasożytnicze przygotowania do wyborów parlamentarnych. Naszym ogromnym kosztem. Niech to co wyczyniają będzie dla nas motywacją do pracy organicznej, dawania ludziom wglądu w rzeczywistość.....

Góralka | 2022-05-11 11:19:46 napisał(a):

Każdy przyzwoity ruch, partia, stowarzyszenie, ogłasza swój cel działania, program i czeka na zgłoszenia ewentualnych uczestników. W tym przypadku mamy skandaliczny przykład wyłapywania "ofiar" z podległych palcówek miasta lub powiatu, ewentualnie łowy wojewódzkie gdzie w roli naganiaczy "pracuje" magistracki desant z Kielc. To całkowity upadek dobrych obyczajów oraz elementarnej przyzwoitości.

Do goralka | 2022-05-11 12:10:00 napisał(a):

Przede wszystkim to jest rodzaj przekupstwa ,bo członkowie tzw. Komitetu obejmują ciepłe posadki jako spadochroniarze.Jezeli prezydent uważa, ze jest bezkarmy to się może srogo pomylić..

szkoda gadać | 2022-05-11 12:54:09 napisał(a):

Dla mnie to, że MM przyjmuje nowo pozyskanych członków w miejscu jego pracy to szczyt bezczelności i arogancji władzy. A co najgorsze za nic ma delikatne sugestie i uwagi, że tak nie przystoi. Wydaje sie jemu, że może wszystko. A ostatnio te na fb pozowane zdjęcia z rowerkiem, torba na zakupy i koszykiem czy dziwne nagłówki typu " a co to tu sie buduje sie " po prostu załamują. Mam nadzieje, że przy wyborach mieszkańcy przypomną sobie jego zachowanie w wielu sprawach.

do szkoda gadać | 2022-05-11 12:57:07 napisał(a):

Są ludzie, którzy nigdy nie dorastają i to jest całe nieszczęście . Wiele zachowań przypomina nastolatka popisującego się przed dziewczyną..

Do Góraka | 2022-05-11 13:14:37 napisał(a):

Eee tam ty to Góralko chyba zacofana jesteś.Tak jak piszesz to było kiedyś teraz nastały nowe standardy jakich w całej Europie nie ma. A inna sprawa to słowo przyzwoity w odniesieniu do partii którejkolwiek to jakby napisać rozpustna zakonnica albo uczciwy złodziej. A swoją drogą co trzeba mieć we łbie żeby wstępować do ruchu który nie prezentuje żadnego programu. Co ich tak urzekło? No chyba ze uroda Mareczka i szczery usmiech.

Wezyr | 2022-05-11 14:34:53 napisał(a):

Materek zaprzedał wszystkie ideały z jakimi szedł do wyborów w 2014 roku. Stał się królem nepotyzmu, mieszkańców traktuje jak upośledzonych umysłowo nawijając im makaron na uszy. Stał się butny i arogancki. Budowanie własnego Ruchu w godzinach pracy i na koszt starachowickiego podatnika jest kolejnym jaskrawym tego przykładem

Obserwatorka | 2022-05-11 16:03:07 napisał(a):

Na wstępie chciałam ( moi sąsiedzi również) podziękować Radnemu Sylwestrowi Kwietniowi za odwagę i walkę o dobre imię miasta. Pozostali radni nie są godni zasiadania za nasze ciężko zarobione pieniądze w tej radzie miasta. Mamy tylko nadzieję, że przy kolejnych wyborach ludzie będą o tym pamiętać! Czytałam te wypowiedzi i jedna rzecz przykuła moją uwagę. Jak ktoś głosował na Materka w 2014 r, to nie ma się czym chwalić. Dwudziesto paroletni chłopiec nie mógł podnieść ciężaru takiej władzy. Dzisiaj jest rozbuchanym młodym mężczyznom, zepsutym od nadmiaru władzy i dlatego uważa, że mu wszystko wolno. Przytakują mu radni, bo mają w tym swój interes. Tylko gdzie w takim razie jest dobro nas - mieszkańców Starachowic?

mieszkaniec | 2022-05-11 17:21:03 napisał(a):

cały ten ruch jest wymierzony w Holownie. Nieoficjalne rozmowy o jedynke na liście zakończyły się niepowodzeniem, po pierwsze jest kandydat z Kielc no i trzeba za miejsce zapłacić sporo kasy, a swoje się ciężko wydaje. Zostało zatem miejsce drugie, ale parytety więc Posłanka Mucha nieświadoma problemów z egocentryzmem Pana M, zaproponowała miejsce na liście - uwaga, byłej Vice Pani Anecie. Resztę znacie. Urazona ambicja dokończyła dzieła a Posłanka rozpętała burzę w samorządzie.

Mieszkaniec | 2022-05-11 19:34:10 napisał(a):

Mamy pijarowca,a nie prezydenta.Dlaczego nasze miasto ma takiego pecha do gospodarzy miastem,a właściwie braku gospodarza?.To jest rzeczywiście szczyt jakiegoś lekceważenia mieszkańców.Co i rusz jest prezentacja jakiś osób,które trafiają do komitetu poparcia MM,ale ani słowa o tym co to ma wnosic dla miasta.Kilka osób,zwykle ci sami gratulują,piszą brawo. To jest niezrozumiałe.Dziwne i smutne.Dopiero teraz p
Kwiecień zapytał co to ma znaczyć.A pozostali , siedzą i nic
.

Do powyżej | 2022-05-11 19:43:11 napisał(a):

Bo Materek mieszkańców ma za idiotów, testuje ich wytrzymałość, to chory człowiek, zły, chytry i laik w każdej dziedzinie,co widać po tej robocie rozgrzebanej w całym mieście.

Pixel | 2022-05-11 19:44:58 napisał(a):

A czemuż to tatuś do ruchu cudownego, pełnego standardów rodem z Zimbabwe nie dołączył?

VW | 2022-05-11 20:32:15 napisał(a):

Ludzie ul Konstytucji 3 maja to jest teraz droga dla rowerów , kto będzie oddawał za opony ? KTO TO PROJEKTOWAŁ ? MAŁPA ?

Do VW | 2022-05-11 20:51:24 napisał(a):

Projektant otrzymuje wytyczne od zamawiającego czyli gminy(czytaj Materek).Jak zamawiający nie ma pojęcia o projektowaniu tylko małpuje cudze pomysły to wychodzi taki zakalec. Przecież to tylko dzięki mieszkańcom ta ulica jest szersza o 0,5 metra ! Towarzystwa ubezpieczeniowe zacierają ręce...

Senior | 2022-05-12 08:12:58 napisał(a):

A cz Materek płaci za wynajęcie sali olimpia na swoje spędy fan cklubu MM. Przecież to nie są działania związane z funkcją prezydenta. To działalność prywatna. Przecież praconicy UM musza przygotować sale posprzątać sale. To nie jest nadużycie władzy. ????

żarty | 2022-05-12 08:17:14 napisał(a):

wszystko to śmieszne, M.M. robi sobie co chce, ściąga do klubu ludzi z odległych miejscowości i się tym chwali..a nie ma czasu na prace zwiazane z urzędem - wszędzie pozachwaszczane skwery (róże wzdłuż moniuszki nowej znikły w trawie), kratki odpływowe nie oczyszczone po zimie (mamy maj!), na wiadukcie ciągle straszą uschnięte drzewa za które zapłaciliśmy grube pieniądze, w parku roślinnośc zarasta chwastami, wszystko zaniedbane...a tu tylko nowe pomysłu, projekty...brak nam gospodarza:(((

Mieszkaniec | 2022-05-13 07:42:10 napisał(a):

Co do porządkow w mieście to chyba już szkoda pisać.Brudno,miasto zaniedbane,a wczorajszy wiatr dal nam po oczach piaskiem po zimie oczywiście nie sprzątniętym.

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie