Rusza przebudowa boiska do piłki nożnej przy ul. Szkolnej w Starachowicach. Powiatowe szkoły nie potrzebują boiska? – Pytanie od prezydenta Marka Materka do radnych Rady Powiatu

10172.nsmed

Rusza przebudowa boiska do piłki nożnej przy ul. Szkolnej w Starachowicach. Projekt obejmuje swym zakresem przebudowę boiska piłkarskiego na terenie istniejącego kompleksu obiektów sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach. 

Planowana inwestycja zakłada zmianę nawierzchni boiska na trawę syntetyczną wraz z wykonaniem drenażu i ogrodzeniem boiska. Zakres obejmuje również zapewnienie komunikacji pieszej, dobór i rozmieszczenie wyposażenia: wiat dla zawodników, ławek i koszy na śmieci oraz wykonanie trawników na pozostałej powierzchni terenu opracowania. Obiekt ma być w pełni dostępny dla niepełnosprawnych.

Boisko pozostanie w istniejących granicach, jako płyta 100 x 64 m plus wybiegi szerokości 2,5 m na dłuższych bokach i 3,5 m na krótszych bokach, czyli brutto 107 x 69 m. Nawierzchnię boiska stanowić będzie trawa syntetyczna IV generacji, bezzasypowa, ułożona na podbudowie przepuszczalnej. By uniknąć zanieczyszczania sztucznej trawy, wokół płyty konieczne jest wykonanie opaski techniczno-komunikacyjnej z kostki betonowej. 

Boisko zostanie otoczone ogrodzeniem o wysokości ok. 4 m, z dołączeniem do istniejącego ogrodzenia dolnego boiska piłkarskiego. Oświetlenie zaprojektowano jako kablowe, oprawy oświetleniowe LED o mocy 500 W i strumieniu świetlnym 65000 lm zostaną zainstalowane na wierzchołkach  4 stalowych masztów o wysokości 16 m.

Wykonawcą jest firma InterHall Sp. z o.o. z Katowic. Koszt około 2.900.000 zł. Planowany termin zakończenia robót 28.09.2018 r. Gmina zawarła umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki na dofinansowanie inwestycji w ramach programu Modernizacji Infrastruktury sportowej – edycja 2017. Planowana kwota dofinansowania  1.389.100 zł.

Powiatowe szkoły nie potrzebują boiska? – takie pytanie stawia prezydent miasta Matek Materek. Poniżej wypowiedź prezydenta:  

I i II Liceum Ogólnokształcące ale także ZSZ nr 3 i ZSZ nr 1 mogłyby korzystać z pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. 

Budowa boiska przy ul. Szkolnej na terenie MOSiR właśnie ruszyła. Całkowity koszt to ok 3 mln zł. Inwestorem jest Gmina Starachowice. 

Tuż obok położone jest II LO, które posiada boisko - zamknięte przez Sanepid. Przy tej samej ulicy działa powiatowe Liceum Sportowe dla którego boisko sztuczne byłoby idealnym miejscem do realizowana zajęć WF. Blisko jest I Liceum Ogólnokształcące nr 1, które nie ma zewnetrznego obiektu sportowego i ZSZ nr 1. Wszystkie szkoły zarządzane są przez Starostwo Powiatowe. 

Złożyłem Powiatowi Starachowickiemu ofertę, która przewidywała umowę na 10 lat, która gwarantuje szkołom zarządzanym przez Powiat możliwość nieodpłatnego korzystania z boiska od września do czerwca, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. 

W zamian poprosiłem o 140 tys. zł, które wykorzystalibyśmy na zakup i montaż trybun przy Boisku i sprzętu do utrzymania boiska. 

Rada Powiatu odmówiła. Jakie jest tłumaczenie? Lepiej mieć własne boisko przy II LO.

Stąd moje pytanie: kiedy i za co ma powstać to boisko?! 

Dlaczego nie wybudowano tego boiska do dziś skoro Sanepid już dawno wyłączył je z użytkowania? 

Jaki jest sens wydawania pieniędzy publicznych skoro 150 metrów dalej będzie wybudowany jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Regionie? 

Nie jestem w stanie tego zrozumieć. Liczę na to, że nowa Rada Powiatu zaraz po wyborach ponownie zajmie się tą sprawą i uda nam się porozumieć w tej kwestii. 

Jeśli Starostwo Powiatowe będzie miało środki na budowę boiska przy II LO będę trzymał kciuki by powstało jak najszybciej. Od przybytku głowa nie boli.

Póki co mamy boisko trawiaste przy innej szkole powiatowej przy tej samej ulicy, które nie ma piłkochwytów.

                      Reklama

Dodane: 17.07.18

Komentarze użytkowników

Gość | 2018-07-17 21:24:46 napisał(a):

Ano widzisz materek raczej nie potrzebują. To teraz pytasz się jak już tyle kasy pójdzie na zmarnowanie? Trzeba było pytać o zasadność tego boiska wcześniej. Chciałeś znowu błysnac i znowu nie udało się. Tylko potrafisz wyciągać kasę mieszkańcow z budżetu na bezsensowne tematy. A po drugie kim ty jesteś ze masz czelnosc negowac decyzję samorządu powiatu? Kim jesteś? Jesteś epizodem w tym mieście.

Samorządowiec | 2018-07-17 21:38:26 napisał(a):

Nowa Rada Powiatu już raczej nie będzie się musiała porozumiewać z epizodem. To miasto zasługuje na prawdziwego, statecznego, mądrego gospodarza, który będzie wydawał pieniądze z budżetu w sposób przemyślany i rozsądny.

Mieszkaniec | 2018-07-17 21:57:34 napisał(a):

Buty czyścić Materkowi-p o cholerę istnieją te powiaty????

Dokładnie | 2018-07-18 06:28:56 napisał(a):

Będzie boisko to młodzież z liceum będzie korzystać bo mają do tego święte prawo. Bez wkładu powiatu. I kto lepiej na tym wyjdzie? No przecież że powiat. Znowu materek pokazałeś... Śmieszne i żenujące. A od czyszczenia butów to ma swoich dyrektorkow i prezesikow.

ala | 2018-07-18 07:29:09 napisał(a):

a może zapytać młodzieży? w dzisiejszych czasach zajęcia w-f to zło konieczne, najlepiej nie ćwiczyć siedzieć na ławce i gapić się w telefon...już powstało nowe boisko trawiaste-naprzeciwko basenu i świeci pustkami...

do ala | 2018-07-18 11:16:56 napisał(a):

Powiedziała co wiedziała! Obłożenie bois i wszystkich orlików treningami piłkarskimi jest ogromne bo mnóstwo dzieciaków w Starachowicach trenuje piłkę nożną i nie tylko.

Mr.oizo | 2018-07-18 11:54:36 napisał(a):

Co ze stadionem? Żal ściska jak się na nim przebywa, popada stopniowo w całkowita ruinę. Dyr. Sadza ma go najwidoczniej w czterech literach, syf i malaria. Koszenie głównej płyty krzywej jak typowe kartoflisko to wszystko na co stać?

Nie za bardzo | 2018-07-18 19:01:45 napisał(a):

@ dokładnie. Coś ci się poprzestawiało. Boisko będzie miejskie i miasto nie musi udostępniać boiska. Bedzie wpuszczało dzieciaki z podstawówki albo drużynom sportowym. Wystarczy regulamin i harmonogram. To tak jakbym sobie wszedł do biblioteki liceum i czytał tamtejsze książki, bo mi wolno. Zastanów się zanim coś palniesz.

Dj Bobo | 2018-07-18 19:07:40 napisał(a):

@ oizo. Stadion popada w ruinę od 24 lat nie od 4. Teraz się obudziłeś? Na stadion potrzeba kilkunastu milionów. Zdradź skąd wziąć. I na co? Na 6 ligową drużynę czy może jakiś lekkoatletyczny klub który mamy w mieście? Zapomniałem nazwy, przypomnij mi.

Mr.oizo | 2018-07-18 19:27:57 napisał(a):

Z 24 latami to duża przesada. Ale co najmniej od 10 lat jest kulą u nogi wszelkiej maści rządzących. Były plany modernizacji ale wszystko poszło na zagrzybialy basen. Na kocopoly kasa się znajduje. Nieważne czy gra na nim zespół z ligi okręgowej, stadion jest przeważnie wizytówką miasta na których odbywa się wiele imprez.

Kolejny mądry... | 2018-07-18 19:31:40 napisał(a):

A młodzież z liceum, technikum i zawodowek nie pochodzi z Miasta i Gminy Starachowice? Ich rodzice nie płacą podatków do gminy Starachowice? To pomysl co bredzisz chory człowieku, obrońco nieudaczników. Oooo tak. Tylko czekamy na taki regulamin... Wręcz nalegam żeby już pojawił się. Będzie rozruba na cały kraj.

mieszkaniec | 2018-07-19 06:30:47 napisał(a):

A co z wizytówką miejskich obiektów do rekreacji i sportu- noclegownią dla bezdomnych.Wszystko ucichło z przenosinami a to nie jest dobry widok dla młodzieży miejscowej i gości.Po prostu wielki wstyd dla miasta.

hura! | 2018-07-19 08:00:13 napisał(a):

hura! będą miały "chłopaki" z noclegowni gdzie pokopać piłę:) jak już im się pluskanie w basenie znudzi...

@ kolejny mądry | 2018-07-19 09:43:26 napisał(a):

Właśnie sam sobie odpowiedziałeś. Skoro pochodzą z miasta i powiatu to organy odpowiadające za organizacje szkół powinny udostępnić obiekt wychowania fizycznego. Materek zaproponował uczciwy deal: dorzućcie się do wspólnego dobra. Ale nie.

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie