Rzecznik Ministerstwa Zdrowia o rekordzie zakażeń: ta liczba pokazuje, co może być dalej

13385.nsmed

Koronawirus jest z nami i cały czas będzie. Jeżeli nie będziemy przestrzegać nakazów dystansu społecznego czy noszenia maseczek, to ta liczba pokazuje, co może być dalej – powiedział PAP rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, komentując rekordowy bilans koronawirusa w Polsce.

Ostatniej doby potwierdzono 615 nowych zakażeń koronawirusem i jest to największa ich liczba od początku epidemii. Ministerstwo Zdrowia podało też, że zmarło 15 kolejnych osób. Łączna liczba zakażonych osiągnęła tym samym 45 031; 1709 osób zmarło.

Rzecznik resortu zdrowia, komentując najnowszy bilans przypadków, powiedział, że nadal mamy do czynienia z ogniskami koronawirusa, m.in. w Małopolsce i na Śląsku.

"Koronawirus jest z nami i cały czas będzie. Jeżeli nie będziemy przestrzegać nakazów dotyczących dystansu społecznego czy noszenia maseczek, to ta liczba pokazuje, co może być dalej" – powiedział Andrusiewicz.

"Oczywiście zostały wprowadzone pewne poluzowania w obostrzeniach, gdzie nie mamy dużo przypadków, mówimy tu o stadionach czy innych miejscach sportowych. Musimy jednak cały czas pamiętać, że obowiązek noszenia masek nadal obowiązuje" – podkreślił rzecznik.

Pytany, czy będzie reakcja resortu na ostatni wzrost przypadków koronawirusa w Polsce, odpowiedział, że sytuacja na bieżąco jest analizowana.

"Analizujemy w tej chwili tę sytuację, trudno cokolwiek wykluczyć" – dodał Andrusiewicz.(PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec kkr/ joz/

Komunikat prasowy: PAP (licencja)

***

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

To:

Kobieta w sile wieku – powiat pińczowski 

Mężczyzna w sile wieku – powiat pińczowski 

Starszy mężczyzna – powiat starachowicki 

Mężczyzna w sile wieku – powiat starachowicki

Kobieta w sile wieku – powiat starachowicki

Ponadto w województwie potwierdzono 9 nowych ozdrowień w powiatach:

- skarżyskim – 4,

- starachowickim – 3,

- ostrowieckim – 1 ,

- koneckim – 1.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 966 zachorowań na COVID-19, w tym 45 zgonów oraz 787 ozdrowień.

Obecnie:

- 36 osób jest hospitalizowanych, 

- 1381 osób jest poddanych kwarantannie, 

- 16 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Komunikat prasowy: ŚUW

Dodane: 30.07.20
Tagi:

Komentarze użytkowników

Dyrdymały | 2020-07-30 11:27:29 napisał(a):

Każdy wie, że to wierzchołek góry lodowej. Więcej ozdrowień jak zakażeń? Tylko głupi może w to uwierzyć. Luzujmy sobie dalej to za miesiąc zakażenia będą liczone w tysiącach. Dziennie!!!

he he | 2020-07-30 12:57:40 napisał(a):

AAAAAA PAN PAAN Morawiecki Pinokio mówił że już NIMA KOronawirusa

TST | 2020-07-30 13:53:09 napisał(a):

Ta liczba pokazuje jak bezmyślny jest rząd.

Andrzej L | 2020-07-30 15:33:44 napisał(a):

Rząd swoją drogą a ludzie swoją drogą.
W ubiegłym tygodniu w "Biedronce" zwróciłem uwagę paru osobom, że w pomieszczeniach obowiązują maseczki, to patrzyli na mnie jak na kosmitę.
Równie dobry był Pan Ochroniarz z maseczką pod brodą. Kiedy przeciskał się przez kolejkę przy kasie poprosiłem aby zasłonił twarz i usta kiedy nie jest w stanie zachować dystansu. Zero reakcji, być może był głuchoniemy.
Myślę, że parę wizyt policji i straży miejskiej, za drobną opłatą 500 zł, byłoby w stanie przywrócić pamięć.

arti | 2020-07-30 16:25:00 napisał(a):

czegoś nie rozumiem 1 rzecznik ministra mówił że zwróci się do właścicieli sklepów( czyt będą karać) by wymagali od klientów noszenia maseczek i niby to rozumiem, ale na plażach ścisk i maseczek brak (czemu tam nie pilnują?) na basenach bez problemów nie ma odległości i o maseczkach nie ma mowy (czemu tam nie pilnują?) w restauracjach za przykładem premiera nie ma mowy o maseczkach i o odległościach (czemu tam nie pilnują?)itd itd do tego słowa premiera że już wszystko ok że nie trzeba się bać gdzie w takim razie jest konsekwencja ? gdzie logika?

Propaganda | 2020-07-31 10:38:48 napisał(a):

Tak się właśnie kończy propaganda niby sukcesu. Teraz trzeba wszystko odszczekać i wrócić do ponurej rzeczywistości ..

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie