Rzecznik rządu: realny termin szczepień nauczycieli - około kwietnia

14223.nsmed

Realny termin szczepień nauczycieli przeciw COVID-19, jeżeli nic by się nie zmieniło w dostawach szczepionek, przewidujemy około kwietnia - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski, od 18 stycznia klasy I-III wrócą do nauczania stacjonarnego w szkołach.

Rzecznik rządu, który był we wtorek gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia, był pytany, kiedy możliwe jest zaszczepienie nauczycieli.

"Z racji na to, że najpierw szczepimy grupę medyków, którzy są na pierwszym froncie walki z koronawirusem, następnie seniorów, którzy są najbardziej narażeni na śmierć ze względu na zachorowanie, dopiero po tych grupach będą szczepieni nauczyciele oraz służby mundurowe" - powiedział.

"Realny termin, jeżeliby się nic nie zmieniło w dostawach, czyli z jednej strony - nie byłoby ich więcej, albo nie byłoby zakłóceń ewentualnych - przewidujemy niestety około kwietnia" - dodał rzecznik rządu.

Przypomniał też, że w tym tygodniu odbędą się masowe testy wśród nauczycieli, którzy 18 stycznia mieliby wrócić do szkół, aby zabezpieczyć przed ewentualnym rozprzestrzenianiu się koronawirusa. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mrr/

Artykuł: PAP (licencja)

Viva UbezpieczeniaReklama

Dodane: 12.01.21 | Odsłony: 1097 | komentarze (5)
Tagi:

Komentarze użytkowników

tomasz | 2021-01-12 20:27:17 napisał(a):

Tylko zapomniał dodać że pewnie w przyszłym roku , jak to u pisowych nieudaczników!

Około | 2021-01-12 20:35:27 napisał(a):

Dzieci maja iść do szkoły od 18 stycznia a nauczyciele będą zaszczepieni "około kwietnia". Co za banda nieudaczników...

muzzy | 2021-01-12 22:40:28 napisał(a):

współczuje maturzystom:(:(

arti | 2021-01-13 10:07:24 napisał(a):

co te komuchy wyprawiają. gdzie sens i logika? zakazują kontaktów koleżeńskich i rodzinnych wysyłają dzieci do szkół gdzie nauczyciele nie zaszczepieni najgorsze że nic ich nie uczy ani doświadczenie innych krajów ani swoje, a ktoś powiedział że człowiek uczy się na błędach pewnie miał racje MĄDRY CZŁOWIEK UCZY SIĘ NA BŁĘDACH nie dotyczy rządzących!!!! dajcie do tego zadania sasina spoko będzie tak samo jakby przedszkolak to robił

Er 19 | 2021-01-13 13:48:53 napisał(a):

XD

Skomentuj!
Aby dodać komentarz należy potwierdzić akceptację regulaminu
portalu www.starachowice-net.pl, klikając w kwadrat.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
System rejestruje adresy IP. Nadużycia związane z treścią
komentarzy można zgłaszać na: kontakt@starachowice-net.pl
Ostatnie komentarze w serwisie