Stan epidemii. Lekcje w szkołach zawieszone, aż do Świąt Wielkanocnych

12531.nsmed

Premier Mateusz Morawiecki poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej o tym, że w Polsce zostaje wprowadzony stan epidemii.

Poniżej informacja z mediów społecznościowych: 

Szanowni Państwo!

Nasza walka z koronawirusem wkracza w kolejną fazę. Działamy profilaktycznie i z myślą o przyszłości, a nie reaktywnie. Dlatego dziś podjęliśmy kolejne trudne, ale konieczne decyzje.

1. Na terenie całego kraju wprowadzamy stan epidemii, który daje odpowiednim organom państwowym nowe uprawnienia, ale na nas wszystkich nakłada również nowe obowiązki. Tutaj szczególnie proszę o stosowanie się do przepisów i wykonywanie poleceń służb - od tego zależy bezpieczeństwo nas wszystkich.

2. Zawieszamy zajęcia edukacyjne aż do Świąt Wielkanocnych. Uczniom, którzy zapewne cieszą się z tej decyzji przypominam, że nie są to popularne „koronaferie” - lekcje będą odbywać się poprzez platformy e-learningowe. Nie wykorzystujcie tej przerwy na spotkania towarzyskie. Doskonale rozumiem, że to trudne w młodym wieku, jednak nie ma lepszego czasu na naukę obywatelskiej odpowiedzialności.

3. Podwyższamy również kary za złamanie kwarantanny. Państwo nie może być pobłażliwe w czasie, gdy miarą jego skuteczności jest liczba zarażonych, a ceną za nieposłuszeństwo - czyjeś zdrowie lub życie.

Dziękuję za walkę wszystkim pracownikom służby zdrowia - lekarzom i ratownikom oraz nauczycielom za trud wkładany w prowadzenie zajęć w tych nowych dla nas wszystkich okolicznościach.

Pamiętajmy również, że jedną z najgorszych rzeczy, nie tylko podczas epidemii, jest samotność. Zwalczmy ją tym, czego Polska zawsze miała najwięcej - solidarnością. Dbajmy o naszych seniorów i osoby starsze, nie tylko w rodzinach, ale też najbliższej okolicy. Telefon, dzwonek do drzwi, pomoc w zakupach - drobne gesty codziennej życzliwości czynią prawdziwe cuda.

A takich cudów i solidarności potrzeba nam dziś jak najwięcej. Dzięki nim i ciężkiej pracy wspólnie obronimy Polskę przed koronawirusem!

Źródło: www.facebook.com/MorawieckiPL

Dodane: 20.03.20
Tagi:

Komentarze użytkowników

Skomentuj!


Ostatnie komentarze w serwisie